Jak správně vysušit novostavbu?

Jak se zbavit vlhkosti v novostavbě

U novostaveb bojujících s vlhkostí v prvních měsících, než pořádně vyschnou zdiva a omítky, se doporučuje metoda tzv. tepelných šoků. Dům vytopte na vysokou teplotu a rychle vyvětrejte. Tento postup by se měl opakovat alespoň jednou týdně.

Jak správně používat vysoušeč

Na vysoušeč vzduchu nic nepokládejte a nezakrývejte vstupní a výstupní otvory proudícího vzduchu. Zavřete okna a dveře v místnosti, aby do místnosti neproudil nový vlhký vzduch. Zároveň zakryjte nebo odstraňte všechny vodní plochy, ze kterých se vlhkost odpařuje. To platí například i o toaletě.
Archiv

Jak se zbavit vlhkosti na stavbě

Tu můžete odvést větráním, které funguje jen když je venku teplo a sucho a když větráte nepřetržitě. V opačném případě je potřeba využít odvlhčovače. Ty jsou tou nejúčinnější zbraní, jak vás zbavit vlhkosti předtím, než vám dokáže napáchat nějaké permanentní škody na majetku či zdraví.
ArchivPodobné

Jak dlouho schne novostavba

Vysoká vlhkost v novostavbě může být opravdu dlohodobá záležitost. Někdy trvá 2 až 3 roky, než stavba opravdu vyschne.

Co pohlcuje vlhkost v bytě

Dezinfekci provádějte na mokro. Další možností jsou pohlcovače vlhkosti s tabletami či pytlíčky, které vodu ze vzduchu nasají a ta odkape do nádržky. Nebo elektrické odvlhčovače vzduchu či jinak řečeno vysoušeče.

Co vytahuje vlhkost

Větrejte

Dalším způsobem, jak snížit vysokou vlhkost, je důkladně větrat. Do pokojů, kde se drží vlhkost, jako jsou kuchyně a koupelny, doporučujeme umístit ventilaci, například digestoř do kuchyně. Vysoké vlhkosti v místnosti zabráníte také pravidelným větráním. Pravidelné větrání pomáhá snižovat vlhkost.

Jaká teplota ničí plíseň

„Většina mikroorganismů – bakterií, virů, kvasinek a plísní – je usmrcena při teplotě nad 70 °C po dobu 10 minut,“ říká MUDr. Věra Melicharčíková, vedoucí Národní referenční laboratoře pro dezinfekci a sterilizaci.

Jak Odvlhčit stavbu

K vysoušení a odvlhčení staveb využíváme různé typy profesionálních přístrojů, jako jsou kondenzační či absorbční vysoušeče, odvlhčovače vzduchu, tepelné sálavé panely, apod.

Jaká má být vlhkost zdiva

Jaká je optimální vlhkost zdiva

nadměrné sucho (pohybuje se od 10 do 30 % vlhkosti), ideální stav (od 40 do 60 % vlhkosti), nadměrná vlhkost (70–80 % vlhkosti), mlha (90–100% vlhkosti).

Jaká je optimální vlhkost v bytě

Doporučená správná vlhkost v bytě je v zimě 45 až 60 % a v létě pak od 40 do 55 %. Vždy by se mělo jednat o rozmezí 40 % až 60 %. Je velmi zajímavé, že v některých českých domácnostech je v zimě relativní vlhkost vzduchu pouze kolem 20 %.

Co zvyšuje vlhkost v bytě

Pokud je relativní vlhkost nižší než 50 až 53 %, mohou pomoci zelené rostliny. Užitečná je však také vnitřní fontána, misky s vodou nebo sušení prádla. Ještě lepší jsou pasivní výparníky, které můžete zavěsit na topení. Pokud jsou hodnoty nižší než 40 %, je lepší použít účinnější zvlhčovače vzduchu.

Které rostliny pohlcují vlhkost

K těmto rostlinám patří chryzantémy, aloe vera, ledviník, fíkus drobnolistý (benjamin), dracéna, zelenec, chamaedorea, potos a další. Rostliny, které pohlcují vlhkost, nesmí být zaměněny za jiné, protože ostatní rostliny vlhkost v bytě spíše zvyšují.

Co znici plíseň

Chemické odstraňování plísně je doporučováno v případě zasažení malých až středních ploch.Savo proti plísním. Je nejpoužívanější chemický přípravek na plísně v České republice.Satur proti plísním. Satur proti plísním je vedle Sava další účinnou alternativou.Přípravky proti plísni bez chlóru.

Jak se zbavit plísně na zdi bez chemie

Jedlá soda

Plísně na stěně se nejsnáze odstraní přírodní a velmi účinnou metodou. Smíchejte stejné množství octa a vody. Ke směsi přidejte jedlou sodu a vytvořte pastu. Směs naneste na zeď a nechte zaschnout, poté seškrábněte.

Jak správně větrat v novostavbě

Začněte třeba tím, že budete větrat pravidelně, především ráno, kdy je vlhkost v místnosti nejvyšší. V zimě větrejte asi po 3-4 hodinách, s okny dokořán po dobu 3 minut. Nejlepší je větrání průvanem. Únik tepla sice zaznamenáte, ale není nijak vysoký.

Co dělat s mokrou zdi

U sanované zdi:Odstraníte vlhkou omítku a spáry ve zdivu.Vyvrtáte otvory a vysajete z nich prach.Otvory vyplníte injektážním krémem VYSUŠ ZEĎ KRÉM.Otvory a spáry uzavřete VODOTĚSEM.Do výšky otvorů natřete hydroizolaci LEPENKA V KÝBLU.Necháte dlouhodobě větrat, nebo nanesete sanační omítky HASSAN.

Co dát na vlhkou zeď

Pro obklad vlhkých zdí se v současnosti využívají speciální hydroventilační (sanační) desky/dlaždice, kotvené v hydrofilním tmelu. S jejich pomocí zakryjete poškozená místa, aniž by zeď přestala dýchat. Snadno se omývají, dlouho vydrží a v případě potřeby jdou jednoduše vyměnit.

Jaké rostliny pohlcují vlhkost

Pomoci mohou i rostliny pohlcující vlhkost

K těmto rostlinám patří kapradiny, břečťany, tilandsie, lopatkovec, fitónie, dypsis a další.

Co absorbuje vlhkost

Vynikajícím základem pro domácí sáček na absorbování vlhkosti bude silikonový gel. Najdete jej v papírových sáčcích s nápisem silica gel obvykle připevněným k taškám a botám. Tento minerál má překvapivě vysokou schopnost absorbovat vlhkost.

Jak dlouho je citit Savo

Opusťte místnost a nechte působit 15-20 minut. Poté opláchněte ošetřené místo vodou nebo přípravek nechte zaschnout. Plíseň před postřikem neodstraňujte, aby nedošlo k rozptýlení nebezpečných výtrusů. Při silném napadení postup v případě potřeby zopakujte poté, co přípravek opláchnete, nebo po jeho zaschnutí.

Jaká teplota ničí plísně

„Většina mikroorganismů – bakterií, virů, kvasinek a plísní – je usmrcena při teplotě nad 70 °C po dobu 10 minut,“ říká MUDr. Věra Melicharčíková, vedoucí Národní referenční laboratoře pro dezinfekci a sterilizaci.

Co zabije plíseň

Ocet a jedlá soda

Studie prokázaly, že bílý ocet zabije 82% plísňových spor. Údajně proniká porézními materiály a zabíjí plísně v kořenech. Jedlá soda je přírodní dezinfekční prostředek, který lze použít k hubení plísní. Navíc také deodorizuje a pomáhá odstraňovat zatuchlý vlhký zápach, který způsobují právě plísně.

Jak se zbavit plísně v novostavbě

Zbytková vlhkost v novostavbách

Řešením je co nejrychlejší prosušení konstrukcí, a je-li třeba i pomocí technických prostředků (infrazářiči, mikrovlnnými nebo elektroosmotickými vysušovači zdiva a podobně), účinné je i intenzivní větrání, případně použití odvlhčovače vzduchu.

Jak rychle vysušit zdivo

Užitečným prostředkem jsou i odvlhčovače nebo vysoušeče vlhkosti. Fungují na principu snižování vlhkosti vzduchu, která se opětovně zvýší z nasáklých zdí, a touto cirkulací dochází k postupnému vysušení stavební konstrukce.

Co nasaje vlhkost

Vaření, sušení prádla nebo koupání, to všechno je vlhkost, která vzniká běžným provozem domu. Ve starých domech vlhkost unikala například netěstnostmi kolem oken, moderní domy mají ale vzduchotěsná okna a dveře. Zároveň se v domácnosti vyprodukuje daleko více vlhkosti než dříve.