Jak srazit teplotu 39 5?

Jak srazit horečku 40 u dospělých

Nejčastěji se využívají přípravky s paracetamolem či ibuprofenem nebo kyselinou acetylsalicylovou. Mohou pomoci i přírodní medikamenty: čaj z černého bezu nebo lipového květu s medem a citronem zajistí silnější pocení a rychlejší ochlazení (potní kúra).
Archiv

Co delat pri teplotě nad 39

S lékařem konzultujte i horečku trvající déle než 3 dny a vysokou neklesající horečku (39-40 °C). Pokud teplota překročí 40 °C a při výskytu febrilních křečí urychleně kontaktujeme lékaře či záchrannou službu.
Archiv

Co dělat když nejde srazit teplota

Kdy při horečce vyhledat lékaře

při TT nad 39°C, pokud se nedaří ji srazit. Pokud horečka přetrvává děle než 24 hod. i bez dalších příznaků.
Archiv

Jak se co nejrychleji zbavit horečky

Léky na snížení teploty se doporučují nasadit až při horečce, tj. teplotě nad 38 °C. Obsahují nejčastěji paracetamol nebo ibuprofen. Pro dospělé a větší děti jsou vhodné tablety, pro kojence a malé děti čípky nebo sirup.
Archiv

Kdy jet do nemocnice s horečkou

Kdy okamžitě k lékaři

Vystoupí-li nad 39,5 stupně a neklesá ani po podání léků proti teplotě a chladných tekutin, případně zábalů.

Kdy jít s teplotou k lékaři

Horečku je třeba srážet až od momentu, kdy teplota překročí 38 °C! V případě, že tělesná teplota dítěte překročí hranici 40 °C, tedy hranici vysoké horečky, kontaktujte lékaře nebo záchrannou službu.

Jak srazit teplotu 40

Nejosvědčenějším receptem na sražení horečky jsou studené obklady – namočte ručník nebo utěrky do chladnější vody a přiložte na krk, čelo a do podpaždí. Teplota vody by měla být mezi 25 až 30 °C, ale i tak vám bude na rozehřátém těle připadat studená. U dětí postačí zábaly nohou.

Kdy je teplota nejvyšší

Ráno v šest hodin bývá tělo nejchladnější a večer kolem 17. hodiny nejteplejší. Zvýšená teplota se pohybuje mezi 37,5 a 38,5 stupně, o horečce se mluví od 38,5 stupně. Mírná horečka je mezi 38,5 a 39,5 stupně.

Co dělat s horečkou

Pokud teplota neklesá pod 38°C můžeme na tělo přikládat studené až ledové zábaly, a to i několikrát krátce za sebou. Zábaly je vhodné přikládat na trup, končetiny a hlavu, vždy na čelo. Případně můžeme použít vlažnou sprchu. Toto opakujeme do snížení teploty pod 38°C.