Jak stary muze být parfém?

Jak stary je parfém

Říká se, že parfém je starý jako lidstvo samo, ale kde nebo kdy byl první parfém přesně vyroben se můžeme jen dohadovat. Vůně doprovází lidstvo už od nepaměti, první zmínky o vonných olejích byly objeveny v daleké a starověké Mezopotámii, přibližně 2700 let před naším letopočtem.
Archiv

Jak poznat starý parfém

Jakmile ve vašem parfému začne převažovat vůně octa, určitě je už na vyhození. Rovněž ve chvíli, kdy se na dávkovači začnou objevovat drobné krystalky, je jasné, že parfém začíná oxidovat a žluknout a neměli byste ho dále používat. Fakt, že je parfém zkažený, signalizuje rovněž jeho zakalenost.
Archiv

Jak dlouho vydrzi 50 ml parfém

Parfém bez otevření vám vydrží i několik desítek let. Jakmile jej ale otevřete, je vhodné jej spotřebovat do 2 až 3 let. Trvanlivost toaletní a parfémované vody se naproti tomu uvádí 1 až 2 roky, a to opět po otevření. Vůně v originálním obalu by vám měla vydržet až dvakrát déle.
Archiv

Jak dlouho vydrzi Vonet parfém

Parfémovaná voda (Eau de Parfum (EDP)) obsahuje 8 až 15 % vonných složek – vydrží vonět až 6 hodin. Je ideální pro každodenní používání. Toaletní voda (Eau de Toilette (EDT)) má 4 až 8 % těchto složek a nejméně vonné esence obsahuje kolínská voda (Eau de Cologne (EDC)), 3 až 5 %.

Kdy se zkazí parfém

Vůně: parfémy, toaletní vody

Obsahují totiž alkohol, který je konzervuje. Otevřené mohou vydržet až tři roky, v originálním obalu pak klidně dvakrát tolik, někdy dokonce déle.

Jak správně skladovat parfém

Nevystavujte parfém vlhkosti

Podobně jako dekorativní kosmetika, i parfém ve vlhkém prostředí rychleji ztrácí na kvalitě. Pokud nemáte možnost pořídit si skříňku, která by flakon perfektně ochránila před párou, skladujte parfém raději v suché místnosti, jakou je například ložnice.

Kde ověřit pravost parfémů

Kromě toho také můžete na internetu zjistit, jestli šarže parfému, který jste si zakoupili, vůbec existuje. Stačí do vyhledávače zadat „perfume (případně cosmetics) batch code checker“. Díky tomuto heslu vám vyhledávač nabídne hned několik stránek, kde si šarži parfému budete moci ověřit a zjistit také datum výroby.

Jak ověřit pravost parfémů

Originální parfém má dokonalý flakón s hladkým a příjemným povrchem. Imitace jsou obvykle drsné a nepřesně tvarované. Rovněž i výrazná barva parfému je znamením, že jde o fake. Známé značky své produkty velmi nezabarvují, proto jsou originály často velmi světlé.

Jaký je rozdíl mezi parfémovanou vodou a toaletní vodou

Zásadní rozdíl mezi těmito typy vůní je v koncentraci vonných látek. Zatímco parfemovaná voda (EdP) jich obsahuje 8 až 15 %, toaletní voda (EdT) poze 4 až 8 %. Parfémované vody proto voní intenzivněji a déle než toaletní vody. Toaletní vody je třeba nanášet opakovaně pro celodenní výdrž.

Co voní mužům na ženách

Jasmín pro ženy, mandarinka pro muže

Milovat ji budete i proto, že působí dobře na stárnoucí pokožku a zlepšuje dýchání. Tím tedy naladíte sebe. Mužům je zase příjemné svěží aroma citronu nebo mandarinky. Mezi méně známá esenciální afrodiziaka patří pačule.

Jak Uchovavat parfémy

Nenechávejte flakony na přímém světle.Nevystavujte parfém vysokým teplotám.Skladujte parfém za stálé teploty.Nevystavujte parfém vlhkosti.Neotvírejte flakon zbytečně často.Obsah flakonu neprotřepávejte.Nepoužívejte aplikátory příliš často.Neskladujte křehké flakony na horních policích.

Jak poznat dobrý parfém

Kvalitní, dražší parfémy mívají několik vrstev vonných esencí, zatímco levnější varianty mají vrstev méně. Dražší parfémy se skládají z horních, středních a základních tónů, přičemž každou esenci lze cítit odlišnou dobu. Některé tóny se rozvinou okamžitě, některé až třeba po dvou hodinách.

Kam nanášet parfém

Parfém je zkrátka vytvořen tak, aby se rozkládal na pokožce. Nanášejte ho na místa, kde tepe krev. Ideálně na vnitřní strany zápěstí, předloktí, pod pupík, za uši, do podkolenních jamek, hrudník apod. Jednoduše tam, kde jsou vaše tepny nejvíce na povrchu.

Jak dlouho parfém voní

Parfém (Parfum)

Parfém je nejdražší druh vůně na světě. Obsahuje nejkoncentrovanější oleje, které vydrží vonět až dvacet čtyři hodin po aplikaci. Tvoří ho přibližně 20 až 30 % čistého parfému, tj vonných olejů.

Jak zjistit trvanlivost parfému

* Expirace neotevřeného produktu je vyšší než 30 měsíců: Na obalu najdete symbol otevřeného kelímku s číslem uvnitř, které znamená, kolik měsíců můžete produkt používat, pokud ho otevřete, a to i v případě, že datum expirace ještě neproběhlo.

Jak poznat originál od padělku

Pokud už máte nějaké zkušenosti, špatný padělek nejspíš poznáte na první pohled. Takové výrobky mají často křivé zipy, rozjeté švy a lacině vyhlížející, kovové detaily. Padělatelé se ale neustále zdokonalují, a tak je dobré se kromě celkové kvality zpracování zaměřit i na další prvky.

Co je lepsi toaletni voda nebo parfém

Vůně parfému vydrží mnohem déle a někdy je cítit i několik dní. Toaletní voda naopak díky nižší koncentraci vonných látek poměrně rychle vyprchá, takže je často nutné ji aplikovat několikrát denně.

Jaké vůně se líbí mužům

Samozřejmě, výsledky nereflektují individuální preference jednotlivců, ale ukazují obecné trendy. Výsledky listopadového průzkumu tedy ukázaly, že mužům se líbí především hluboké a pronikavé parfémy.

Jak má vonět muž

Většina mladých mužů dává přednost osvěžujícím vůním. Sahají také po vůních vhodných k utlumení zápachu při sportu. Sedí jim nejvíce velmi lehké parfémy pro každodenní nošení především v jarní a letní sezoně: CK One, Davidoff Cool Water, Clinique Happy for Men, Ralph Lauren Polo Blue Sport a Hugo Boss No.

Jaký parfém voní mužům

Shalimar – Guerlain.Black Orchid – Tom Ford.Hypnotic Poison – Christian Dior.Coco Mademoiselle – Chanel.Angel – Thierry Mugler.Alien – Thierry Mugler.Black Opium – Yves Saint Laurent.Light Blue – Dolce&Gabbana.

Jak Vonet celý den

Nanášejte ho na místa, kde tepe krev. Ideálně na vnitřní strany zápěstí, předloktí, pod pupík, za uši, do podkolenních jamek, hrudník apod. Jednoduše tam, kde jsou vaše tepny nejvíce na povrchu. Toto teplo přirozeně zahřívá vůni, která se pak správně rozvine.

Kdy vyhodit řasenku

Co se týče používané řasenky, dejte jí sbohem nejlépe již po třech měsících. U ní totiž nelze zabránit přenosu bakterií, navíc má sklon vysychat a začít se drolit.

Jak poznat Fake věci

Existuje několik velmi jednoduchých rad, jak poznat padělek. Vždy se dívejte na vnitřní cedulky, a pokud nemají detailní návod na praní a informace o materiálu v češtině, můžete si být téměř stoprocentně jistí, že nejde o originální výrobek. „Materiál rozhodně není tak kvalitní, jak tomu bývá u originálních výrobků.

Jak se poznají právě Jordany

Vaši pozornost by měla upoutat také informace na štítku. Značky jako Jordan dbají na nejmenší detaily, takže i tato věc bude vyrobena z vysoce kvalitních materiálů a připevněna jak je potřeba. Šití musí být pevné, rovnoměrné a bezchybné a informace musí být jasné a především pravdivé.

Jaký je rozdíl mezi EdP a EdT

Rozdíl mezi EdT a EdP je ten, že toaletní voda (Eau de Toilette, EdT) – obsahuje 4 až 8 % vonné parfémové kompozice v cca 80% lihu. Parfémová voda (Eau de Parfum, EdP) – obsahuje 8 až 15 % vonné parfémové kompozice v cca 85-90% lihu. Vaše WWW.COSMO.CZ.