Jak sterilizovat doma?

Jak správně sterilizovat

Stačí sklenice postavit vedle sebe do hrnce s vodou, dát jej na sporák a pomalu přivést k varu. Vaříme cca 10 minut vypneme sporák a hrnec přikryjeme poklicí. Sklenice v něm mohou zůstat, dokud je nazačneme plnit.
Archiv

Jak dlouho sterilizovat

Klasickým a nejstarším postupem je vyvařování. Použijte větší nerezový hrnec s pokličkou, který naplňte vodou a umístěte do něj všechny předměty, které chcete sterilizovat. Všechny lahvičky, savičky, dudlíky a další nádobí musí být zcela ponořené. Hrnec přiklopte pokličkou, přiveďte k varu a vařte 5-10 minut.
Archiv

Jak převařit dudlík

Dudlíky jednoduše vložíte do vroucí vody (pozor, musí být zcela potopené), hrnec přiklopíte pokličkou a necháte je ve vroucí vodě povařit přibližně 15 minut. Poté je osušíte a vložíte do pouzdra na dudlíky, ve kterém se zachovají v čistotě až do dalšího použití.
Archiv

Jak často sterilizovat

Sterilizujte alespoň jednou denně

Při důkladném vyplachování je možné lahvičku použít během dne opakovaně. Alespoň jednou za den je rozhodně nutné lahvičku sterilizovat.

Jak často vyvařovat dudlík

Vyvařování dudlíků se doporučuje alespoň do 6 měsíců věku dítěte, minimálně jednou denně a samozřejmě při jakémkoliv znečištění. V pozdějším věku stačí dudlík důkladně opláchnout teplou vodou. Nikdy byste neměla dudlík čistit vkládáním do svých úst.

Jak dlouho sterilizovat v mikrovlnce

A také ti, kteří chtějí mít perfektně sterilizované lahve na zavařování. Sklenice, které chcete sterilizovat, opláchněte a vložte je do mikrovlnky. Nastavte na 1,5 až 2 minuty. Poté, až se voda odpaří, budou sklenice perfektně sterilizované.

Jak sterilizovat bez hrnce

Kompot bez obávaného zavařovacího hrnce

Můžete zkusit také třeba strouhaná jablka – nastrouháte, co nejvíce napěchujete do sklenic a zasypete cukrem. Pak už jen stačí zavíčkovat a sterilovat, tedy zavařit – tady by obrácení dnem vzhůru nestačilo, protože ovoce ve sklenici není na rozdíl od marmelády povařené.

V čem zavařovat

Ovoce a zeleninu zavařujeme obvykle ve vodní lázni v zavařovacím hrnci s poklicí a teploměrem. Zavařovat lze v tlakovém hrnci, v elektrické, plynové, horkovzdušné i mikrovlnné troubě.

Jak často sterilizovat dudlík

Vyvařování dudlíků se doporučuje alespoň do 6 měsíců věku dítěte, minimálně jednou denně a samozřejmě při jakémkoliv znečištění. V pozdějším věku stačí dudlík důkladně opláchnout teplou vodou. Nikdy byste neměla dudlík čistit vkládáním do svých úst.

Jak často měnit dudlík

Nezapomeňte, jelikož kaučuk, ze kterého je vyroben, je přírodní materiál, musíme dudlíky BIBS měnit častěji. Výrobce doporučuje výměnu cca po 6 týdnech. Brát v potaz však musíte také to, jak moc je dudlík zaměstnán.

Jak sterilizovat sklenice v troubě

Troubu nastavte cca na 250 °C a na dno plechu umístěte starou utěrku. Zalijte ji horkou vodou zhruba do výšky 2-3 cm, vyskládejte na plech malé skleničky již naplněné džemem a zavařujte je 8 minut se zapnutým horkým vzduchem.

Jak funguje sterilizátor

Sterilizátor funguje na základě vody, respektive vodní páry, která sterilizuje předměty uvnitř. Přístroj stačí zapojit buď do elektrické sítě nebo vložit do mikrovlnné trouby, kde následně začne vytvářet vodní páru.

Jak Nepouzivat dudlík

Jak tedy uklidnit miminko a obejít se bez dudlíku Místo dudlíku nabídněte miminku prs. V případě nezbytnosti můžete na uklidnění miminka použít i vás prst, který ho necháte chvíli sát. Kromě toho začnete poznávat svoje miminko a zjistíte, co mu nejvíce pomáhá, aby se uklidnilo.

Po jaké době měnit dudlík

Záleží na okolnostech, ale zpravidla přibližně každé 1 až 2 měsíce, stejně jako kartáček na zuby. Pokud je ale dudlík mechanicky poškozený, prokousnutý nebo začne lepit, musí být okamžitě vyměněn. Je vhodné vyměnit dudlík také po každé nemoci dítěte.

Co se nesmí dávat do mikrovlnky

Pojďme se podívat, jaké to jsou.Vajíčka natvrdo v mikrovlnce neuvaříte.Mateřské mléko raději ohřejte v hrnci.Celer, řepu a špenát do mikrovlnky nedávejte.Výbušné hroznové víno.Mražené maso bude tuhéChilli papričky vás mohou popálit.Vařené houby zavání zažívacími problémy.

Jak se sterilizuje v troubě

Na plech nalijeme teplou vodu do výšky 2 až 3 centimetry, kterou případně dolíváme. Teplota v troubě by měla být 200 až 220 ° Celsia, doba sterilizace je přibližně stejná jako u klasického zavařování v zavařovacím hrnci – menší sklenice 5 až 8 minut, větší 10 až 13 minut.

Jak dlouho nechat sklenice dnem vzhůru

Při zavařování je potřeba udělat test, abyste si mohli být jistí, že je správně zavařená. Hotovou zavařeninu vytáhněte ze zavařovacího hrnce, otočte ji dnem vzhůru a na 5 minut postavte na víčko. Pokud tekutina neuniká, zavařenina je správně zavařená a můžete ji uložit.

Proč nedávat dudlík

Když má dítě dudlík příliš často a dlouho, může dojít k deformaci čelisti, ovlivnění zdraví dětských zoubků a případně i nedostatečné motorice jazyka.

Jak nejlépe sterilizovat sklenice

Sterilace sklenicSklenice důkladně umyjte a pak je 10 minut při 100 °C zahřívejte v troubě na plechu s vodou, jako byste zavařovali.Také je stačí umýt je v horké vodě se saponátem nebo v myčce na nejvyšší teplotu a pak prolít horkou vodou. To platí i pro víčka.

Jak sterilizovat sklenenou láhev

Sterilizace sklenic v hrnci

Napusťte hluboký hrnec vodou a postavte do něj sklenice dnem vzhůru. Do hrnce vložte i omytá víčka. Přesuňte na sporák a přiveďte k varu. Vařte 10 až 15 minut, voda musí probublávat.

Jak sterilizovat nástroje

Sterilizované nástroje jsou i vydezinfikované. Od určité teploty (v závislosti na tlaku) ničí vir HIV. Používají se buď parní sterilizátory nebo horkovzdušné sterilizátory. Teploty a doba potřebná pro dokonalou sterilizaci jsou přesně určené výrobcem a je tudíž nutné je dodržovat.

Proč nepoužívat mikrovlnnou troubu

Podle nejnovějších průzkumů vyzařují mikrovlnné trouby nebezpečné dávky radiace. I nové trouby vyzařují až 400 miliampérů radiace na jeden kilowatt čtvereční. Přitom už jen desetina z této dávky je pro člověka smrtelně nebezpečná.

Proč se nesmí dávat kov do mikrovlnky

Do mikrovlnné trouby není doporučeno vkládat kovové nádoby. Je tomu tak proto, že kovy mikrovlnné záření odrážejí. Může se také stát, že se volné elektrony na povrchu kovového předmětu rozkmitají a vznikne tak elektrický výboj.

Jak správně zavařovat paštiku

Paštiky a pomazánky

Zavařování paštiky a pomazánek, mezi které můžeme zařadit např. škvarkovou, masovou, houbovou nebo zeleninovou, probíhá při 90 °C přibližně 40 minut. Stejně jako u ostatních zavařených jídel, i u paštik a pomazánek opakujeme zavaření další den, asi 30 minut.

Jak dlouho zavařovat v troubě

Extra tip při klasické přípravě džemu: sterilování v troubě

Zalijte ji horkou vodou zhruba do výšky 2-3 cm, vyskládejte na plech malé skleničky již naplněné džemem a zavařujte je 8 minut se zapnutým horkým vzduchem. Velké zavařovací sklenice nechte v troubě déle, přibližně 10-12 minut se zapnutým horkým vzduchem.