Jak sušit polštář v sušičce?

Jak sušit péřový polštář v sušičce

Nedávejte aviváž, peří by se mohlo poškodit. Perte na šetrný prací program o maximální teplotě 40 °C. Péřový polštář vložte do sušičky se dvěma či třemi míčky určenými k sušení. Míčky zajistí, aby bylo peří i po usušení hezky načechrané.
Archiv

Jak vyprat péřový polštář bez sušičky

Praní peří v domácí pračce

Peří perte na speciální, pro tento účel vytvořený program. Pokud ho vaše pračka nemá, využijte program na jemné prádlo s teplotou do 40 °C a sáhněte po pracím prostředku přímo na peří.
Archiv

Co se nesmí sušit v sušičce

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.
Archiv

Jak správně sušit prádlo v sušičce

Základem efektivního sušení je řádné odstředění v pračce. Než vložíte prádlo do sušičky, zbavte ho co nejvíce vody. Zvolte takové maximální otáčky odstředění, které jsou pro daný materiál prádla vhodné. Pozor také na množství prádla, které vkládáte dovnitř, maximální kapacitu bubnu nepřekračujte.

Jak sušit v sušičce péřovou bundu

Nejprve se ujistěte, že je vaše péřová bunda podle cedulky vhodná pro sušení v sušičce. Pokud tomu tak je, čerstvě vypranou bundu vložte do sušičky a rozprostřete. Tak se bude bunda v bubnu volně pohybovat. Nebarvící tenisové míčky nebo speciální sušící míčky pomáhají při sušení míchat a uvolňovat prachovou náplň.

Jak prát polštář s kuličkami

Potah lze prát v pračce ve vodě do 40°C na mírný program, polystyrenovou výplň lze prát ručně do 40°C. Nebělte. Nechte uschnout odkapáním, na dobře větraném místě.

Jak prát polštáře

Polštáře s výplní z dutých vláken

Obvyklá teplota praní je 60 °C, kdy již dochází k potřebnému odeprání nečistot a likvidaci mikroorganismů. Při vyšších nárocích na hygienu a sterilnost s nutností praní až na 95 °C doporučujeme polštáře se směsovou tkaninou (65% polyester 35% bavlna).

Co dát do sušičky aby prádlo vonělo

Voňavé prádlo

Velmi oblíbené jsou například jednorázové ubrousky do sušičky, které prádlo krásně změkčí, provoní a navíc ho zbaví statické elektřiny. Další možností jsou tuhé vůně do sušičky, které po celou dobu sušení pomalu uvolňují aroma. Výsledkem je příjemně provoněné a osvěžené prádlo.

Co můžu dát do sušičky

Pokud jsou plastové nebo křehké, raději je do sušičky nedávejte. Co můžete do sušičky dát bez obav Bavlněná trička, mikiny, džíny, povlečení, ubrusy, bavlnené spodní prádlo, ručníky, župany a dokonce i péřové bundy (kontrolujte cedulky).

Jak provonět prádlo v sušičce

Přírodní variantu vůně do sušičky představuje éterický olej. Ten můžete nakapat do speciálních vlněných koulí nebo gumových „vajíček“ a provonět tak prádlo. Nejméně dostupnou, ale neméně zajímavou, možností je tekutá vůně do sušičky.

Co dát do sušičky aby prádlo nebylo pomačkané

Pokud vyndáváte prádlo ze sušičky velmi pomačkané, chyba je v tom, že jej vyndáváte pozdě. Prádlo je zapotřebí vytáhnout ještě teplé a nenechat ho v sušičce příliš dlouho. Stihne-li prádlo v sušičce vychladnout, způsobí to jeho pokrčení. Prádlo ze sušičky proto vždy hned vyndejte, uhlaďte a složte nebo pověste.

Na co jsou míčky do sušičky

Vlněné koule do sušičky pohlcují vlhkost prádla, snižují jeho statický náboj, ulehčují práci s žehlením, a dokonce plní funkci aviváže.

Na jaký program sušit bundy

Pokud jste se intenzitu sušení na všitém lístečku nedočetli, zvolte sušicí program pro jemné prádlo, případně program “teplý vzduch” a nízkou teplotu. Tento program je šetrný a péřové bundy krásně načechrá. Pokud se vám nepodařilo péřovou bundu kvalitně vyprat a vysušit doma, pravděpodobně budete potřebovat novou.

Na jaký program prát polštáře

Péřové polštáře, stejně jako péřové přikrývky, byste měli prát samostatně na co nejnižší teplotu. Některé novější pračky jsou vybaveny speciálním programem pro praní lůžkovin – pokud ale takový model nevlastníte, použijte program na jemné prádlo.

Na jakou teplotu prát polštář

Polštáře a přikrývky perte alespoň dvakrát do roka na 60 °C, tím se zbavíte všech mikroorganismů a roztočů.

Jak sušit polštáře

Sušte v sušičce při běžné teplotě (max. 80 °C) tak dlouho, dokud výplň není úplně suchá. Pokud výrobek nebudete sušit v sušičce, je třeba počítat s tím, že dokonalé vyschnutí trvá až několik dní a polštář je nutné často protřepávat. Doporučujeme využít profesionální prádelnu, která Vám polštář vypere a usuší.

Na jaký program prát polštář

Péřové polštáře, stejně jako péřové přikrývky, byste měli prát samostatně na co nejnižší teplotu. Některé novější pračky jsou vybaveny speciálním programem pro praní lůžkovin – pokud ale takový model nevlastníte, použijte program na jemné prádlo.

Jak Provonet prádlo v sušičce

Voňavé prádlo

Velmi oblíbené jsou například jednorázové ubrousky do sušičky, které prádlo krásně změkčí, provoní a navíc ho zbaví statické elektřiny. Další možností jsou tuhé vůně do sušičky, které po celou dobu sušení pomalu uvolňují aroma. Výsledkem je příjemně provoněné a osvěžené prádlo.

Proč mi nevoní prádlo že sušičky

Nejvíce nečistot zachytí přední a spodní filtr – v případě, že se zanesou textilními vlákny a zbytky pracích prostředků, bývají nejčastějším důvodem, proč prádlo ze sušičky nevoní. Nečistoty v sobě navíc často drží vlhkost, a vytváří tak ideální prostředí pro vznik plísní.

Jak provonět prádlo bez aviváže

Stačí navonět kapesníček oblíbeným parfémem nebo znovu vonným olejíčkem. Kapesník pak schovejte do pytlíčku nebo punčošky a nechte oblečení, ať si vůni pomalu „nasaje“.

Proč je prádlo že sušičky zmačkané

V první řadě byste měli vědět, na kolik kilogramů prádla vaše sušička je, a respektovat to. „Pokud je přeplněná, pak se vzduch nedostává mezi prádlo a to zůstane zmačkané. Pamatujte na to, že maximální kapacita sušičky je určená pro bavlnu, ostatní druhy tkanin je potřeba sušit podle objemů uvedených v návodu.

Jak používat míčky do sušičky

Vložíte je jednoduše do bubnu spolu s bundou. Tyto míčky můžete použít opakovaně. i Balónky do sušičky nejenže zkracují délku sušení až o 25 %, ale díky nim bude vaše prádlo krásně nadýchané a měkké.

Proč se nesmí používat aviváž do sušičky

Veděli jste, že prádlo vyprané v běžné aviváži se nesmí sušit v sušičce 🙂 Aviváží se ucpávají filtry sušičky a ta se po nějaké době zanese. Pro voňavé prádlo doporučujeme použít speciální vonné ubrousky nebo aviváže určené do sušiček, které najdete v drogeriích a supermarketech.

Jak sušit bundy v sušičce

Pokud tomu tak je, čerstvě vypranou bundu vložte do sušičky a rozprostřete. Tak se bude bunda v bubnu volně pohybovat. Nebarvící tenisové míčky nebo speciální sušící míčky pomáhají při sušení míchat a uvolňovat prachovou náplň. Nastavte sušičku na teplotu mezi 30°C a 60 °C na 40 až 60 minut.

Jak vysušit polštář z paměťové pěny

Péřový polštář lze sušit v sušičce spolu se dvěma až třemi míčky určenými k načechrání prádla (případně můžete použít i dva obyčejné tenisáky zabalené do ponožek). Péřové polštáře rozhodně nesušte na slunci, aby se peří nepřesušilo a nepopraskalo.