Jak sundat barvu
Pohodlnější je sáhnout po elektrické brusce. S vibrační bruskou se dostanete i do rohů, excentrická (rotační) se zase hodí pro zakulacené plochy. V obou případech je lepší stroj s odsáváním, na něj si vezměte papír s perforací. Využít ale můžete také brusku stolní kotoučovou nebo pásovou s brusnými pásy.
Archiv
Jak odstranit starou barvu
K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.
Jak odstranit barvu z pozinku
Odpověď: Pro odstranění starých nátěrů můžete použít ODSTRAŇOVAČ STARÝCH NÁTĚRŮ P8214, účinky odstraňovače pak neutralizujete BALTECH ACETONEM P6401. Práce bude asi snadnější než broušení, které může poškodit i vrstvu zinku.
Jak odstranit starý nátěr z kovových Futer
Odpověď: Staré nátěry z kovových zárubní je možné odstranit opálením horkovzdušnou elektrickou opalovací pistolí nebo odstraňovačem starých nátěrů jako je p 8212.
Jak odstranit vodou ředitelnou barvu
Pro dosažení asi nejlepšího výsledku můžete zkusit barvu důkladně narušit odstraňovačem starých nátěrů jako je P8214 a následně zkusit narušenou barvu vymýt tlakovou vodou, kartáčem a pod.
Jak odstranit starou barvu na zdi
Osvědčeným způsobem, jak odstranit starou barvu ze zdi, je špachtle. Jedná se však opravdu o pracný a zdlouhavý způsob odstranění barvy. Manuální odstranění barvy ze stěny si můžete trochu usnadnit, pokud ji vyměníte za speciální škrabku na omítku, kterou běžně koupíte ve stavebninách a podobných prodejnách.
Co rozpouští barvu
Nátěr CP Remover účinně rozpouští a odstraňuje vrstvy nátěrů, laků a grafitti na bázi silikátu, oleje, vosku, glyceroftalátu, olova a zinku (běloby), minia (suřík), barev a ochranných nátěrů na dřevo (Xyladecor, Xylophene). Je vodou ředitelný, při používání se neuvolňují škodlivé výpary (vhodný i do vnitřních prostor).
Jak odstranit voděodolnou barvu
Octovým roztokem
Snadno a velice rychle to jde přípravkem, který se skládá z 0,75 litru 8% octa a 0,25 l vody. Roztok zahřejeme na 60 až 70 °C a smáčíme jím latexový nátěr. Po chvíli působení nátěr nabobtná a nechá se špachtlí seškrábnout.
Kdy natřít pozinkovaný plech
Nanášení je možné prakticky všemi běžnými způsoby, natíráním i stříkáním. Povrch natřeme nejlépe ve dvou vrstvách, mezi jednotlivými nátěry doporučujeme technologickou přestávku nejméně 12hodin.
Čím natřít starší pozinkovaný plech
Vhodnými nátěrovými hmotami na pozinkovaný plech jsou jednovrstvé barvy S2810 Hostagrund 2v1 na pozink (velmi kvalitní), S2141 Fest-B nebo základní barva S2003 Formex + vrchní email U2029 Industrol profi, S2014 Industrol na konstrukce a pod.
Jak sundat barvu z Radiatoru
Můžeme použít kvalitní ocelový kartáč, případně odstraňovač starých nátěrů, na odmaštění pak například odmašťovač eternal. Při nátěrech těles teplovodního topení je potřeba použít speciální barvy k tomu určené, které při vyšších teplotách nežloutnou.
Jak odstranit disperzní barvu
Barvožrout v závislosti od typu nátěru působí tak, že za kratší nebo delší čas (1 – 5min.) nátěr změkčí, nabobtná a tím oddělí od podkladu. Narušený nátěr se pak jednoduše špachtlí nebo škrabkou lehce odstraní. Rychlost působení odstraňovače je závislá na teplotě a tloušťce vrstvy odstraňovaného nátěru.
Jak nejrychleji odstranit barvu ze zdi
Osvědčeným způsobem, jak odstranit starou barvu ze zdi, je špachtle. Jedná se však opravdu o pracný a zdlouhavý způsob odstranění barvy. Manuální odstranění barvy ze stěny si můžete trochu usnadnit, pokud ji vyměníte za speciální škrabku na omítku, kterou běžně koupíte ve stavebninách a podobných prodejnách.
Kdy je třeba Skrabat zeď
Kdy oškrábat původní nátěr Je-li na stěnách tři a více předešlých nátěrů, odlupuje se původní barva či jsou zdi obzvlášť špinavé, před malováním je potřeba stěny oškrábat. Namočíme si vždy jen takovou plochu, kterou jsme schopni oškrábat, aniž by stačila zaschnout. Malbu odstraňujeme vždy od shora dolů.
Jak odstranit starou barvu z betonu
pro odstranění nátěrů i z betonu můžete použít odstraňovače starých nátěrů jako je např. p8212. výhodou tohoto odstraňovače je skutečnost, že neobsahuje parafin, "nezamastí" podklad a zbytky narušeného nátěru a odstraňovače lze umýt vodou se saponátem.
Jak odstranit barvu z plechovky
Použijte teplou mýdlovou vodu pro barvy na bázi vody, a rozpouštědla na barvy vyrobené na bázi rozpouštědel. Ujistěte se, že jste všechny kovové nástroje pečlivě utřeli tak, aby nedošlo k rezivění.
Jak překrýt omyvatelnou barvu
Když omyvatelnou barvu ušpiníte, nemusíte fleky hned přemalovat. Ve většině případů vám bude stačit hadřík a voda s trochou saponátu. Na místa s vysokými nároky je vhodná například barva Primalex Essence, která vám při ušpinění ušetří starosti s dalším malováním.
Jakou barvu na pozinkovaný plech
Pro nátěry pozinkovaného plechu je určená barva Herbol – Protector. Její hlavní výhodou je přilnavost nejen na železné, ale i na neželezné kovy (zinek, hliník). U nových pozinkovaných střech se dávají dvě vrstvy, plech musí být předtím odmaštěn čpavkovou vodou (bližší v technickém listu na www.herbol.cz – produkty).
Čím natřít plech
Pro nátěry hliníku, pokud je vůbec nutný, se použijí speciální antikorozní základní barvy, např. Balakryl Antikor. Pro vrchní nátěr se použijí barvy používané i pro nátěry oceli, např. Balakryl Kov 2v1 nebo Balakryl Uni Lesk.
Čím vyleštit pozinkovaný plech
Pokud se však objevují trhlinky či praskliny, je nutné stávající nátěr odstranit chemicky – ODSTRAŇOVAČEM STARÝCH NÁTĚRŮ nebo horkovzdušnou pistolí za pomocí špachtle. Efektní nátěr je ve výsledku elastický, se schopností sledovat rozpínavost plechů v závislosti na tepelných změnách prostředí – mráz vs horko.
Jak dlouho schne barva na radiátory
Vydatnost nátěru je asi 5–8 m²/kg na 1 vrstvu podle savosti podkladu. Barva při teplotě 20–24 °C zasychá asi 4–6 hodin. Aby byl výsledek dokonalý, je potřeba nanést ještě další, finální vrstvu barvy. Bude zasychat opět přibližně 4–6 hodin.
Jakou barvu použít na radiátory
Na výběr máte mezi syntetickou (rozpouštědlovou) a vodou ředitelnou barvou. My doporučujeme jednoznačně druhou variantu. S vodou ředitelnými barvami se totiž lépe pracuje a hlavně nezapáchají. Vždy volte barvu určenou na radiátor, abyste měli jistotu, že zvládne i vysoké teploty a nezežloutne.
Jak brousit barvu ze zdi
Osvědčeným způsobem, jak odstranit starou barvu ze zdi, je špachtle. Jedná se však opravdu o pracný a zdlouhavý způsob odstranění barvy. Manuální odstranění barvy ze stěny si můžete trochu usnadnit, pokud ji vyměníte za speciální škrabku na omítku, kterou běžně koupíte ve stavebninách a podobných prodejnách.
Co delat po Skrabani zdi
Omítka je oproti nátěru tvrdší. Pokud si tedy nejste jistí, zda stále škrábete barvu, zkuste kulatou štětkou zeď „umýt“. Jakmile seškrábete celou stěnu, také ji kulatou štětkou umyjte, abyste se zbavili zbytků barvy, které škrabkou dolů nedostanete.
Jak postupovat po Skrabani zdi
Po oškrábání je dobré stěny ještě rozmýt. Namícháme si vlažnou vodu s trochou saponátu nebo mazlavého mýdla a oškrábané stěny a strop rozmydlíme štětkou namáčenou do tohoto roztoku. Případné nerovnosti srovnáme brusnou mřížkou.