Jak šít ze zbytků?

Co síť ze zbytků

Co ze zbytků látek1) Jednoduchý vak. Ze tří různobarevných látek vykouzlíte praktického pomocníka do města, na trénink i dovolenou.2) Čelenka v bohémském stylu.3) Na sluchátka.4) Pytlíčky na všechno.6) Jehlan na drobnosti.8) Ohřívací zajíček.9) Pro nerušené snění10) Letní klobouk ze zbytku.
Archiv

Co se dá ušít z Teplákoviny

Z teplákoviny si ušijete hřejivé tričko, mikinu, streetové kalhoty i elegantní šaty na příjemný večer. Dětskou teplákovinu ve své dílně proměníte v pohodlné tepláky a soupravy pro své nejmenší. Mrkněte na teplákovinu s potiskem (oblíbená je teplákovina maskáč, superman i mimoni) i na jednobarevnou teplákovinu.

Co se dá ušít z plátna

Z plátna si s námi můžete třeba ušít: zástěrku, tuniku, šaty, sukni, kalhoty, tříčtvrťáky, klobouček, baleríny, tee-pee, hračky, atd.

Co ušít z froté

Nejčastěji se s froté textilem potkáváme ve formě ručníků či napínacích prostěradel. Můžeme ho však najít i mezi oblečením. Používá se na pyžama, trika či dětské oblečení, ale není to tak časté. Pokud si vybavíte ručník a prostěradlo, je jasné, že není froté jako froté.

Co ušít ze zbytků úpletu

Tipy na využití zbytků podle typu materiálu, inspirace

Jako stvořené pro využití menších kousků úpletů jsou ponožky (střih zde). Stejně tak dámské kalhotky i dívčí spoďárky nebo chlapecké či pánské boxerky či trenýrky můžete kombinovat z více různobarevných kousků. Z kousků úpletů můžete sešít také balonovou sukénku.

Jak sešit dvě látky k sobě

Dvouhřbetový šev

Nejprve si tkaninu složíme rubem k sobě a sešijeme za 0,5 cm. Šev uhladím rukou a poté složíme líc k líci a sešijeme šev širokým 0,75 cm. Předchozí šev, který byl odšit za 0,5 cm musí být skryt mezi tkaninou. Tento šev se nejčastěji používá na šití pracovních oděvu a kapesních váčků.

Co se šije z úpletu

Úplety jsou 100%bavlna – vhodné na dětské oblečení, body, pyžamka, čepičky, nákrčníky, sukýnky, šatičky. Bavlněné úplety s elastanem – větší pružnost oproti bavlněným – vhodné na trička, šaty, sukně, čepičky, nákrčníky, podšívky do kapucek.

Jak se šije z mušelínu

Práce s mušelínem

Při šití bývá trošku „živější“ a je třeba ho korigovat. Jehly (běžné, strečové) volte o síle 70/10 až 90/14, u batistu i 60/8. U nití můžete sáhnout po hedvábné, bavlněné, syntetické či kombinaci bavlna-polyester.

Co vše se dá vyrobit ze zbytků latek

Tipy na využití zbytků podle typu materiálu, inspiracePatchworková oboustranná čepička (fotonávod, videonávod, střih free)Ponožky na nožky (střih a návod)Spodní kalhotky klasického střihu (dámské, dětské)Patchworková plena.Jak ušít kanýrovou patchworkovou sukni / šaty.Jak ušít balonovou sukni (druhy / návody)

Co se dá ušít že softshellu

Ze softshellu lze ušít široká škála funkčního oblečení – od bund, přes kalhoty, až po zimní rukavice. Lze z něj šít na běžných domácích strojích, jehlu je třeba volit dle síly látky. S většinou softshellů se dobře manipuluje, protože moc nepruží.

Proč šicí stroj nedělá stehy

Při silných místech občas stroj neprovazuje (vynechává) stehy. Pomůže zvýšit přítlak patky, pokud ani to problém nevyřeší, zkuste dát silnější jehlu a případně šít ručně “kolečkem”. U softshellu se velmi často stává, že steh vynechává stehy, velmi často pomůže vyměnit standardní jehlu za stretch.

Jak šít funkční úplet

Pro šití úpletů používejte vždy speciální jehlu určenou na šití úpletu. Označenou stretch nebo ball point nebo Jersey. Jehla má kulatější špičku, která proniká mezi vlákna pleteniny a netrhá je. Máte-li k dispozici kráčející patku, určitě ji k šití úpletu použijte.

Jak zakončit úplet

Z lícové strany v místě švového přídavku prošijeme úplet dvojjehlou, který takto stabilizujeme. Stejný postup, ale našitý přeložený náplet šířky 4 cm (složený 2 cm). Skládaný šikmý proužek z úpletu někdy nazývaný skládaný na třetiny. Na rubovou stranu úpletu, položíme lícovou stranu proužku (šíře proužku 4 cm).

Jak šít ručně

Ruční stehy jsou potřebné na značení, spojování, prošívání i ke zdobení. Při šití zpravidla postupujeme zprava doleva, pouze u některých ozdobných stehů (stonkový, krokvičkový) obráceně zleva doprava. Jehlu na šití volíme dle látky a nití tak, aby tloušťka nití nebyla větší než tloušťka jehly.

Na co je vhodny mušelín

Z mušelínu lze ušít nejen oblečení, ale i dětské plenky a zavinovací dečky, přikrývky, utěrky, povlečení, osušky a spoustu dalšího. Díky jeho savosti a prodyšnosti je vhodný zejména na letní oblečení, kdy tyto vlastnosti nejvíce oceníme.

Jak Zehlit mušelín

Žehlení se také nemusíte bát, doporučujeme však žehlit z rubu. Vyrobeny ze 100% bavlny. Před prvním použitím doporučujeme vyprat. Mušelínové věci perte na 30°, nesušte a nebělte.

Kdy nosit softshell

Nejlepších výsledků dosahuje softshell při použití v horších klimatických podmínkách (jaro, podzim, mírnější zima, chladnější léto). Nehodí se do horkých letních dnů ani do třeskutých mrazů. A také každý druh softshellu se hodí na něco jiného.

Jak šít softshell s berankem

Správně by se měl softshell šít na rovnostehu, pak na overlocku začistit a pak ještě prošít z lícní strany “na plocho”, kvůli estetice švu. Osobně často šiji tak, že sešívám na overlocku a pak prošívám na rovnostehu až z lícní strany.

Proč nešije šicí stroj

Může tam být usazený textilní prach nebo kousíček nitě a už může způsobovat problém. – Důležitá je také kontrola voliče napětí nitě. Optimální napětí je nastavení mezi 3 – 5, pokud máte nastavené nižší, už víme, kde nastal problém. – A naposled doporučuji vyměnit jehlu.

Jak udělat Naplet

Náplet:Na nápletu si ca 3 cm nastřihneme.Obnitkujeme – musíme roztáhnout až na 180 stupňů.Takto nastřižení natahuji, aby se obnitkovalo kolem dokola.Nitě si zauzlíkujeme k sobě, aby se okraje nerozjížděly.A takto všijeme – dírou dozadu – do pasu.

Jak na skrytý steh

skrytý steh – hidden stitchNit provlékneme nejprve tak aby uzlík zůstal uvnitř polštářku.Poté začneme šít, tak že látku propichujeme v místě ohybu (tam kde by se měli látky z jednotlivých stran dotýkat.Když potom steh utáhneme můžete vidět jak steh není vidět.Takto zašijeme celý otvor.

Co je pružný steh

Pružný steh

Používá se pro šití pletenin, nekrčí se u něj materiál. Používejte se strečovou jehlou a kvalitní nití.

Jak pečovat o mušelín

Mušelínové oblečení je ideální prát ručně ve studené vodě, avšak ani pobyt v pračce mu neublíží. Doporučujeme prát v sáčku na jemné prádlo. Oblečení perte vždy naruby maximálně na 30 stupňů za použití jemných pracích prostředků, otáčky snižte na minimum a nepřeplňujte buben pračky.

Jak prát mušelín

Mušelínové věci perte na 30°, nesušte a nebělte. Žehlete na nízký stupeň. Čím více jej budete prát, tím více bude mekčí. Materiál je 100% bavlna, můžete je prát na jemný program na 30°C.

Na co je vhodný mušelín

Mušelín je nejběžnější jako nebělená, nebo bílá látka, vyráběná z mykané bavlněné příze. Často se používá při výrobě vzorů pro oděvy, nebo záclony a opony, ovšem dá se použít i v čalounictví. Mušelín je prodyšný a je dobrou volbou pro oděvy v horkém, suchém klimatu.