Jak tahnout na laně?

Jak správně táhnout auto na laně

Vezměte tažné lano, provlečte jej tažným okem a aretujte kolíkem, totéž proveďte u druhého auta. Některá lana bývají vybavena karabinou, není nic snazšího, než jej zaháknout za oko. Nastavte lano tak, aby rozestup mezi vozidly splňoval předepsaných 2,5 až 6,0 metrů. Běžně dostupná lana by měla těmto rozměrům vyhovovat.
Archiv

Jak správně táhnout auto na tyči

Při vlečení motorového vozidla musí být délka spojnice taková, aby vzdálenost mezi vozidly nebyla větší než 6 m; užije-li se lana, nesmí být vzdálenost mezi vozidly menší než 2,5 m, a užije-li se tyče, nesmí být menší než 1 m.
Archiv

Jak označíme vlečené vozidlo

Vlečené vozidlo musí být zezadu viditelně označeno výstražným trojúhelníkem, například za sklem, na zadním čele korby. (9) Za snížené viditelnosti musí být u vlečeného vozidla rozsvícena obrysová nebo potkávací světla.
Archiv

Jak odtáhnout nepojízdné auto

Odtahová služba nebo lano

Pokud potřebujete odtáhnout nepojízdné auto, máte v zásadě na výběr dvě možnosti. Buď zvolíte odvoz auta na odtahovce, případně na přívěsném vozíku, anebo auto odtáhnete sami na laně nebo na tyči. Pokud zvolíte první možnost, pak dobře vybírejte, protože takový odtah se může prodražit.
Archiv

Co dělat když mi odtáhnou auto

V případě, že nenajde své vozidlo na místě, kde jste zaparkovali, volejte Policii ČR na lince 158 nebo navštivte její nejbližší služebnu. Právě tam vám sdělí, zda bylo vaše auto odtaženo, a pokud ano, kde a za jakých podmínek si jej můžete vyzvednout.

Za co Odtahnout auto

Obecně se dá říct, že k odtahům vozidel dochází jen v případech, kdy auto brání provozu na komunikaci, stojí na vyhrazeném parkovacím místě či omezuje zmiňované čištění ulic. Při neoprávněném parkování v zóně stání již k odtahům zpravidla nedochází, pokud tam vozidlo s botičkou nestojí déle než měsíc.

Jak tahat auto na tyci

Motorové vozidlo smíte vléci na tyči pouze v případě, že má bez závad řízení a jeho okamžitá hmotnost není větší než okamžitá hmotnost vlečného vozidla. Tyč musí být zřetelně označena červenými a bílými pruhy o šířce 75 mm. Vzdálenost mezi vozidly nesmí být kratší než 1 metr delší než 6 metrů.

Co dělat když mi někdo parkuje na pozemku

Asi jako první každého napadne zavolat na policii. Určitě neuděláte chybu, je dokonce jedno, zda zvolíte rovnou státní či městskou. Policista pak konkrétní situaci posoudí, a pokud se vozidlo nachází na pozemní komunikaci, kde platí pravidla silničního provozu, může nařídit jeho odtažení.

Co delat kdyz nemuzu vyjet

Blokující vozidlo tvoří překážku,jeho řidič porušil dopravní ustanovení o parkování v rozporu se zák. 361 . V situaci,kdy si nepomůžete odstrčením vozidla (což je zavádějící z hlediska vzniku možné škodní události ), je na místě volat policii městskou ,která zrealizuje odtah.

Kdo může nechat odtáhnout auto

„Obecně lze auto odtáhnout tehdy, když tvoří překážku v bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Může o něm rozhodnout policista nebo obecní strážník,“ vysvětluje. Dalším důvodem může být veřejný zájem.

Co delat kdyz jsem zapadl

Každá situace má řešení, hlavně nešlapejte na plyn

Pokud jste zapadli pouze částečně jedním kolem nebo bokem, zařaďte jedničku nebo zpátečku, a zkuste pomalu vyjet. V řadě případů je auto zapadlé přes hranu cesty, a při rychlejším výjezdu se může nešikovně poničit podvozek i spojka.

Jak se dostat ze sněhu

Existuje několik druhů vyprošťovacích pásů. Těmi klasickými jsou pásy seskládané z menších gumových dílů, které zvyšují trakci ve sněhu. Zasunete je pod kola a pomalu po nich ze sněhu vyjedete. Jiný typ pásů se snadno připevňuje přímo na kola hnací nápravy.

Co dělat když mi někdo parkuje na soukromém pozemku

Další možnost je celou věc oznámit na místně příslušný úřad. Tento úřad z moci úřední zjistí majitele a může mu nařídit vozidlo odstranit. Dále je možnost podat na majitele vozidla žalobu k soudu za zásah do vlastnických práv. K tomu stačí registrační značka vozidla, není nutné znát jméno majitele.

Co dělat když vám někdo parkuje na soukromém pozemku

Asi jako první každého napadne zavolat na policii. Určitě neuděláte chybu, je dokonce jedno, zda zvolíte rovnou státní či městskou. Policista pak konkrétní situaci posoudí, a pokud se vozidlo nachází na pozemní komunikaci, kde platí pravidla silničního provozu, může nařídit jeho odtažení.

Jak se rozjet na sněhu

Před zatáčkou zpomalte a zařaďte nízkou rychlost, teprve poté opatrně zabočte. Snížíte tak riziko smyku na minimum. Při jízdě z kopce na kluzkém povrchu brzděte motorem a jen zlehka a plynule si pomáhejte pedálem. To samé platí i na rovině, kdy předvídáte snížení rychlosti.

Co dělat když zapadnu s autem

Sedněte za volant. Teď auto nastartujte. Deaktivujte systém regulace trakce (na palubní desce na to obvykle bývá tlačítko) a zařaďte nejnižší rychlostní stupeň. Ať už budete postupovat jakkoliv, nešlapejte intenzivně na plyn.

Co dělat když mi někdo stojí na parkovacím místě

„Nejlepší způsob, jak si bránit svoje zaplacené parkovací místo, je mít ho jasně označené,“ říká právnička Lenka Spalová. „V ideálním případě už to udělala firma, od které jste si ho koupili, jinak to musí udělat společenství vlastníků, a to po vzájemné domluvě.

Kdo má přednost na úzké silnici

Na úzkých cestách má vždy přednost ten, kdo jede do kopce.

Jak brzdit auto na ledu

Základní pravidlo zní, že na náledí byste měli brzdit pomalu a s předstihem. Prudkým sešlápnutím brzdového pedálu si koledujete o smyk. Totéž platí pro trhnutí volantem. Klíčové je dodržovat dostatečný rozestup, který by měl být přizpůsoben delší brzdné dráze.

Jak dostat auto z bláta

Jak bylo zmíněno, zadupnout pedálu plynu je opravdu to poslední, co byste měli udělat. Místo toho se pokuste ve vyjeté brázdě jemně akcelerovat, eventuálně s autem trochu houpat vpřed a vzad. Pokud budete mít kliku, z bahna se vám takto pojede vyjet a nebude potřeba provádět žádné další záchranné akce.

Jak vyprostit auto ze sněhu

Pokud poháněná kola zapadnou do sněhu, nejdříve ho kolem kol odhrabejte a kola podsypejte. Pro tento případ sebou mějte lopatku a písek. Zkuste auto dostat do pohybu „houpáním“ dopředu a dozadu s lehkým přidáváním plynu. Praktické je vozit sebou vlečné lano – ze sněhu vás tak může vyprostit jiné vozidlo.

Jak poznat kdo má prednost

Pravidlo je jasné; pokud není dáno, kdo má přednost, značkami, semafory nebo pokyny policisty, platí pravidlo pravé ruky. Přednost zprava říká, že první projede křižovatkou to auto, které přijíždí po pravé ruce jiného auta a samo nemá po pravé ruce další auto.

Jak jet na sněhu

Před zatáčkou zpomalte a zařaďte nízkou rychlost, teprve poté opatrně zabočte. Snížíte tak riziko smyku na minimum. Při jízdě z kopce na kluzkém povrchu brzděte motorem a jen zlehka a plynule si pomáhejte pedálem. To samé platí i na rovině, kdy předvídáte snížení rychlosti.

Jak řídit při náledí

Pokud narazíte na zledovatělé místo a dostanete smyk, točte volantem ve stejném směru, jakým klouže zadní část vozu. Pokud zadní část vozu klouže stejným směrem jako vaše pravé rameno, točte volantem doprava. Pokud zadek klouže stejným směrem jako vaše levé rameno, točte volantem doleva.

Kdy neplati prednost zprava

Základní mantra této poučky z autoškoly zní Kdo přijíždí zprava, má přednost! Přednost zprava platí také mezi vozidly, které přijíždí z vedlejších sousedních silnic. Důležité: Přednost zprava neplatí při výjezdu z účelové komunikace, obytné zóny atd.