Jaký terasový olej?

Čím natřít venkovní terasu

Dřevěnou terasu doporučujeme natírat výhradně terasovým olejem. Lazury nejsou určené na pochozí plochy. Pokud byste natřeli dřevěnou terasu lazurou nebo barvou, tak se barva na nejvíce namáhaných místech vychodí a následná renovace bude muset být celoplošná.
Archiv

Čím natřít Modřínovou terasu

Pro nátěr dřevostavby, nebo nový nátěr plotu jsou v tomto ohledu velmi vhodné nátěry typu BSP. Typickým příkladem jsou TOP olej UV, či BSP vrchní lazura, které právem patří do kategorie “olej na modřínové dřevo”. Jak už jste se dočetli, v těchto produktech nenaleznete žádné syntetické příměsi.

Jak casto natírat terasu

A u měkkých dřevin se doporučuje napouštět dvakrát ročně. Ostatně to platí u každého dřeva, ať už je to tvrdé exotické, tak i měkké. Je to ročně hodinka práce, ale místo aby se terasa rozpadla třeba už po několika letech, vydrží i patnáct,“ říká Radek Kříž ze sítě prodejen Dům barev.

Jaký olej na sibiřský modřín

Fasáda, zastřešení terasy stejně jako terasové pochozí dílce jsou ze dřeviny sibiřský modřín. Fasádní dřevo je ošetřeno výrobkem OSMO UV Ochranný olej bezbarvý EXTRA č. 420 a Terasa je ošetřena výrobkem OSMO Terasový olej teakový bezbarvý č. 007.

Jak ošetřit terasu

Údržba dřevěných teras

Doporučuje se nechat dřevo vyschnout při běžné venkovní teplotě 1-2 dny. Poté provedeme nátěr olejem Pflege-Öl, který je vysoce vodě odolný a mikroporézní, což umožňuje dřevu dýchat. Olej nanášíme ve dvou nátěrech, kde doba schnutí mezi jednotlivými nátěry je 16-24 hodin.

Jak brousit terasu

Nejprve kotoučovou bruskou zbrousíte povrch terasy až na „zdravé“ dřevo. Okraje terasy začistíte brusným papírem nebo houbičkou. Pokud máte terasu z měkkého dřeva (borovice, smrk), je nezbytné terasu následně pečlivě naimpregnovat právě proti hnilobě, plísni nebo dřevokaznému hmyzu. Impregnace schne asi jeden den.

Čím impregnovat modřín

Lignofix Olej Exteriér, modřín.

Lze ji použít na všechny druhy dřeva – smrk, borovice, modřín, exotické dřevo. Nátěr je trvale spojen s podkladem díky zafi xování do buněk dřeva, je prodyšný a hydrofobní. Neloupe se a nepraská, lze jej snadno obnovit. Chrání dřevo před účinky nepříznivého počasí, vlhkostí a UV zářením.

Jak ošetřit Modřínovou terasu

Pro ošetření terasy z modřínových prken je nejlepší použít olejovité přípravky. Z naší nabídky vám můžeme doporučit ošetřující olej Flügger, který máme skladem v teakovém a čirém odstínu. Olejovaná terasa vyžaduje častější údržbu, respektive obnovu nátěru, ale nejedná se o nijak složitou operaci.

Čím brousit terasová prkna

V první fázi broušení použijeme ocelový kartáč a brusnou houbičku. Broušení začneme kartáčem po směru frézování drážek prkna. Tím dostaneme nejhrubší nečistoty a zbytky původního nátěru z drážek. Porovnání obroušeného prkna (levé) s neobroušeným.

Jak často natírat dřevo

Materiál pracuje, s nábytkem se manipuluje a dřevo v exteriéru zase podléhá povětrnostním podmínkám. Proto je třeba povrchy ošetřovat a natírat opakovaně. Doba mezi dvěma nátěry závisí zejména na typu zvoleného nátěru. U lazur se k obnově uchylujeme jednou za 3-5 let, při použití laku stačí obnovení po 5 až 8 letech.

Čím vyčistit terasová prkna

Tekuté mýdlo – neředěné mýdlo naneste na terasová prkna a následně z nich kartáčem odstraňte nečistoty. Po vyčištění důkladně mýdlo s nečistotami odstraňte vodou. Jedlá soda – levná varianta na očištění terasových prken je soda. Sodu smíchejte s trochou vody a kartáčem nanášejte na prkna.

Jak vyčistit terasová prkna

Jako praktická a levná domácí pomůcka pro čištění dřevěných teras se osvědčila soda. Prášek je k dostání v drogerii. V případě usazených nečistot stačí smíchat trochu prášku s vodou a směs nanést kartáčem přímo na terasová prkna. Nechte směs působit asi tři hodiny a poté prkna zcela okartáčujte čistou vodou.

Čím ošetřit modřín

Lignofix Olej Exteriér, modřín.

Lze ji použít na všechny druhy dřeva – smrk, borovice, modřín, exotické dřevo. Nátěr je trvale spojen s podkladem díky zafi xování do buněk dřeva, je prodyšný a hydrofobní. Neloupe se a nepraská, lze jej snadno obnovit. Chrání dřevo před účinky nepříznivého počasí, vlhkostí a UV zářením.

Jak ošetřit modřín

Pokud chcete zachovat původní barevný odstín vaší terasy ze sibiřského modřínu, nanášejte na povrch dřeva ochranný olejový nátěr nejlépe na začátku a na konci sezóny. Dřevěnou terasu je velmi žádoucí pravidelně čistit od nanesených nečistot, usazenin, zeminy, či pylů.

Čím brousit terasu

Mechanické očištění

Pro mechanické očištění budeme potřebovat ocelový kartáč s nepříliš tvrdými štětinami, brusnou houbičku, pásovou nebo vibrační brusku a sadu brusných papírů o zrnitosti 80 – 120. V první fázi broušení použijeme ocelový kartáč a brusnou houbičku.

Jak vyčistit terasu

Jakmile bude povrch terasy bez nánosů hrubých nečistot, lehce ho navlhčete vodou. Připravte si čisticí prostředek, který vyhovuje vašemu typu dřeva, a postupujte podle pokynů výrobce. Tento prostředek naneste na dřevěnou terasu a pomocí kartáče ji vydrhněte ve směru vláken.

Čím natřít venkovní dřevo

K nátěrům dřeva potřebujeme barvy s roztažností právě proto, že dřevo stále mění svůj objem. Na běžné dřevěné výrobky můžeme použít vodou ředitelné krycí barvy Balakryl UNI nebo lazury Balakryl Dixol či Telux. Lazury se hodí na kvalitní, hezké dřevo, protože zvýrazňují strukturu dřeva.

Jak aplikovat olej na dřevo

Běžný olej nanášíme hadříkem, který nezanechává vlákna. Můžeme nanášet také štětcem nebo válečkem nebo dokonce špachtlí, stříkáním či máčením. Na povrch dřeva nalijeme olej a rovnoměrně jej rozetřeme po celém povrchu. Nános oleje musí být vydatný, aby se olej ihned nevsákl, ale zůstal na povrchu.

Jak vycistit podlahu na terase

Nezbytnou podmínkou úspěšného vyčištění terasové podlahy je použití kvalitního prostředku pro vlastní čištění. Pro stroj Bona Power Scrubber vždy použijte doporučený prostředek švédského výrobce podlahové chemie Bona – Deep Clean Solution (Bona čistič pro hloubkové čištění).

Čím čistit Dřevoplast

Jednou ročně, nejlépe na jaře, doporučujeme terasu omýt horkou vodou s troškou jaru. V případě silnějšího znečištění použijte k čištění rýžový kartáč (ve směru vláken) a jar, poté opláchněte horkou vodou. Nepoužívejte k mytí prostředky na bázi ředidla!

Čím vyčistit terasu

Samotné kompletní čištění terasy stačí jednou, dvakrát ročně. Ideálně na jaře a na podzim. Terasu je ometeme nebo vysajeme od základních nečistot, jako je listí a organická špína. Poté je nejlepší omýt terasu čistou nebo mýdlovou vodou.

Čím natřít terasové schody

Můžete použít olej nebo lazuru, ovšem na lazurované ploše se dříve vychodí frekventované cestičky, proto doporučujeme použít olej: terasový olej Bangkirai- & Douglasien-Öl. teakový olej Teaköl.

Jak dlouho vydrží modřín

Sibiřský modřín je tvrdší než evropský a díky vysokému obsahu pryskyřice lépe odolává vlhkosti a houbovým onemocněním. Říká se, že toto dřevo ani nemusíte ničím ošetřit, a vydrží vám klidně 15-25 let, ozdobené nádhernou stříbrošedou patinou.

Jak vyčistit podlahu na terase

Nejprve zameťte velké nečistoty, jako jsou listy, jehličí, kamínky a písek. Jakmile bude povrch terasy bez nánosů hrubých nečistot, lehce ho navlhčete vodou. Připravte si čisticí prostředek, který vyhovuje vašemu typu dřeva, a postupujte podle pokynů výrobce.

Jak impregnovat dřevo do země

V minulosti to bylo opalování dřeva nebo nátěr vyjetým olejem, ovšem tyto metody jsou dnes již překonané. Tím nejefektivnějším a zcela ekologickým způsobem je použití přírodních olejů a pryskyřice! Konkrétně zředěného dřevního téru, který můžete znát i pod pojmem dehet, nebo dřevní smůla.