Jak tlustou izolaci?

Jak Tlustý polystyren

Tloušťka polystyrenu na zateplení

Obecně se doporučuje volit polystyren o tloušťce 14 až 20 cm, podle konstrukce zdí u vašeho domu, ale také podle typu polystyrenu, který se rozhodnete použít. Klasický EPS polystyren je používán nejčastěji, ale má horší izolační vlastnosti než šedý polystyren s příměsí grafitu.
Archiv

Jakou zvolit Tloustku izolace

Podle odborníků ale tloušťka okolo 13 centimetrů rozhodně nestačí. Lidé pak kvůli tepelným únikům zbytečně tratí desítky tisíc korun ročně. Správná tloušťka izolace je 18 cm nebo více – podle typu zateplované stěny.
Archiv

Jakou tloušťku izolace střechy

Chcete-li mít v obytném podkroví tepelnou pohodu a komfort, musíte počítat s tloušťkou tepelné izolace minimálně 200 mm, a to ve dvou vrstvách. Hlavní vrstva by neměla mít méně než 160 mm a druhá vrstva by neměla být tenčí než 4 cm – a to je jen minimum.

Jak Tlusty polystyren do podlahy

Podlaha na terénu – tj.

Běžně se setkáváme s tloušťkami izolantů od 120 mm pro standardní domy, přes 150–200 mm pro nízkoenergetické až po 200–300 mm pro pasivní domy. Pochopitelně v případě podlahového vytápění je třeba vzhledem k podstatnému zvýšení teplotního spádu tloušťky tepelných izolací přiměřeně zvýšit.

Jak dlouho trva zateplení fasády

Zateplení polystyrenem trvá podle složitosti zakázky a v závislosti na klimatických podmínkách asi 2–3 týdny. Je však třeba počítat s přípravnými pracemi (vytvoření projektové dokumentace, výběr a oslovení stavební firmy, nákup izolantu apod.).

Jak dlouho trva zateplení

Zateplení trvá podle složitosti zakázky cca 2-3 týdny, resp. 10 pracovních dní v závislosti na klimatických podmínkách.

Jak tlustou kročejovou izolaci

Na roznášecí desky položíme kročejovou izolaci z dřevovláknitých desek o tloušťce 19 mm a hmotnosti 230 kg/m³. Kročejovou izolaci pokládáme v jedné či dvou vrstvách, přičemž vrstvy kročejové izolace musí být navzájem provázané. Kročejová izolace musí být rovněž provázaná s roznášecí deskou.

Jakou izolaci na plochou strechu

Pěnový polystyren se používá v oblasti plochých střech jako tepelná izolace jednoplášťových plochých střech, zatímco extrudovaný polystyren jako tepelná izolace tzv. obrácených střech (jednoplášťových střech s opačným pořadím vrstev).

Jak správně izolovat střechu

Střechu můžeme zateplit tradičním způsobem – vkládáním izolace mezi a pod krokve. Izolace střechy provedená v jedné vrstvě izolace, pouze mezi krokvemi, je z hlediska energeticky úsporného zateplení nedostačující.

Jakou tloušťku polystyrenu do podlahy

Návrh tloušťky zateplení podlahy se řídí požadavky normy ČSN 73 0540-2 Tepelná ochrana budov. Doporučená tloušťka izolace podlahy na terénu je závislá na stávající skladbě podlahy, zpravidla však postačí 100–160 mm polystyrenu.

Jakou tepelnou izolaci do podlahy

Do podlah se nejčastěji používá jako tepelná izolace a kročejová izolace polystyren – EPS (dříve PPS). Do podlah, kde není třeba tlumit kročejový hluk používáme polystyreny EPS 100 až EPS 200.

Kdy delat zateplení

Vhodná doba na zateplení

Se zateplením domu začněte na jaře, případně na podzim. Většina materiálů je totiž citlivá na slunce (zpravidla jim vadí teploty vyšší než 35 °C) i mrazy (teploty pod 5 °C).

Jak dlouho zraje fasada

Nedodržuje se pravidlo, že jeden milimetr omítky nebo lepidla by měl schnout 24 hodin. Kolikrát se stane, že firmy natáhnou lepidlo s perlinkou a druhý den nanáší finální omítku. Lepidlo je tlusté pět milimetrů, mělo by schnout za dobrého počasí pět dní,“ řekl Straka.

Proč není polystyren

Klasickým izolantem je polystyren, se kterým se snadno pracuje a který je zároveň jednou z nejlevnějších variant. Seženete jej v různých tloušťkách. Nevýhodou může být instalace příliš tenké vrstvy a nízká propustnost materiálu pro vodní páru – může pak docházet k její kondenzaci ve stěně.

Jak dlouho vydrží polystyren

Při správné aplikaci je však pěnový polystyren vysoce stabilní. Jeho životnost je více jak 50 let, s předpokladem až 100 či dokonce 200 let a to při zachování všech jeho vlastností jako např. izolační schopnost nebo mechanické parametry. Navíc je odolný teplotám do 80 °C.

Jakou zvolit kročejovou izolaci

Kročejová izolace musí být měkká, ale současně tvrdá pro dosažení optimálních hodnot dynamické tuhosti. Jednotka MN/m³ říká, jak velká síla se musí použít ke stlačení materiálu o jeden metr. Čím nižší hodnota, tím lepší kročejová zvuková izolace.

Jakou podlozku pod Laminat

Před samotnou pokládkou je nutné správně připravit podklad. Pod každou laminátovou podlahu je nutné použít parozábranu (PE fólii). Standardně se používá protihluková a tepelná izolace v podobě podložky pod laminátové podlahy. Doporučeno je použít originální podložku daného výrobce laminátové podlahy.

Co dát na plochou střechu

Na střechy s malým spádem použijeme asfaltové pásy, nebo PVC fólii. Tam kde je spád větší můžeme dát různé plechové krytiny typu Ruuki, asfaltové šindele nebo i tašky. Střechu většinou děláme jednou za život a vyplatí se o ní více popřemýšlet.

Jak zateplit plochou střechu polystyrenem

V případě jednoplášťové ploché střechy se často volí nenasákavá izolace, jako například extrudovaný polystyren, který se umístí na horní stranu pláště, nikoli pod něj. Na izolaci musí ještě přijít ochranná propustná vrstva kamínků nebo nasucho položených dlaždic.

Čím nejlépe zateplit střechu

Materiály skelných izolací jsou oproti kamenným měkčí, díky tomu ideálně kopírují nerovnosti a minimalizují tak tepelné mosty vlivem netěsností mezi izolací a krokví. Jako další vrstvu izolace pod krokve můžeme použít opět materiály Isover (Orsik, Orset, Uni). Modul zde volíme dle rozměru materiálu, a to 600 či 625 mm.

Čím se zatepluje střecha

Izolace mezi krokve a pod krokve se vkládá se mezi dřevěnou konstrukci krovu a následně i pod krokve v jedné nebo ve dvou vrstvách. Mezi nejoblíbenější patří minerální vaty: tedy skelná anebo kamenná vlna. Do střechy se doporučuje aplikovat minimálně 30 cm izolantu. V případě novostaveb dokonce více než 40 centimetrů.

Jak správně izolovat podlahu

Jako izolant slouží většinou hydroizolační zábrana, pásy z modifikovaného asfaltu. Předtím je potřeba podklad dobře připravit, nanést betonovou mazaninu, tu vyrovnat a před pokládáním izolace ještě penetrovat. Podlahová vodorovná izolace by pak měla navazovat na svislou izolaci. Asfaltové hydroizolační pásy.

Jak správně položit polystyren na podlahu

Desky izolantu je vhodné pokládat do vrstvy lepidla či cementového mléka, aby bylo zajištěno celoplošné působení tlaku na izolaci. Je vhodné použít jednu vrstvu tepelné izolace dostatečné tloušťky. Lepení EPS desek na sebe nedoporučujeme. V případě chybného celoplošného lepení zde vznikají dutiny.

Jak správně kotvit polystyren

Desky pěnového polystyrenu lepíme na soudržný, vyčištěný a dostatečně srovnaný podklad. Teprve po zatvrdnutí lepidla přistupujeme ke kotvení. Doporučená je zápustná montáž hmoždinek se zakrytím polystyrenovými zátkami. Tak předejdeme budoucímu prokreslování při změnách vlhkosti.

Kdy penetrovat fasádu

Penetrace se provádí po vyzrání základní vrstvy minimálně však po 5 dnech. Podkladní nátěr se nanáší válečkem nebo štětcem.