Jak uchovat hrozny na zimu?

Jak uchovat hroznové víno na zimu

Jak hrozny uchovat

Lze je uchovat delší dobu zavěšené na drátech v chladné, temnější místnosti při teplotě 8–10 °C. Hrozny věšíme tak, aby se bobule co nejméně dotýkaly. Také lze odříznout hrozny i s částmi výhonů, které vložíme do lahví s vodou. Lahve postavíme mírně šikmo, aby se jich hrozny nedotýkaly.
Archiv

Jak uchovávat hrozny

Před uložením do chladu je rozložíme v jedné vrstvě na tácek mezi papírové utěrky. Hroznové víno krátkodobě uskladníme nejlépe tak, že celé hrozny volně zabalíme do novinového papíru a uložíme do chladu.
ArchivPodobné

Jak dlouho vydrží hrozny

Jak dlouho vydrží ovoce a zelenina čerstvé

Druh V tmavé a chladné spíži V ledničce
Třešně, višně 1 den 3 – 5 dní
Ostružiny, maliny, jahody, borůvky 1 den 2 – 3 dny
Hroznové víno 1 den 1 týden
Pomeranče 10 dní 3 týdny

Jak konzervovat hroznové víno

Na hroznový kompot budete potřebovat očištěné bobule hroznů a nálev z litru vody a 30 deka cukru. Hrozny v zavařovacích sklenicích zalijte nálevem a dejte sterilizovat na 15 – 20 minut při teplotě 80 °C. Dávejte pozor, aby teplota nepřekročila 90 stupňů, jinak zavařené hrozny popraskají.
Archiv

Jak naložit hroznové víno

10 litrů vody svaříme s 4 kg cukru, podle cukernatosti hroznů. Necháme ochladit na 30°C, pak vlijeme do 20 litrového demižónu, přidáme otrhané a rozmačkané hrozny a rozkvašený zákvas. Necháme kvasit pod kvasnou zátkou, dokud většina bobulí neklesne dolů.

Jak zmrazit hroznové víno

Vložte do mrazáku hned několik hroznů, ať pak zbude na každého člena rodiny. Zmražení zintenzivní přirozené cukry a uvnitř každé kuličky uzraje hroznový sorbet. Kvalitní bílý jogurt nalijte do formiček na domácí nanuky.

Co udělat s hrozny

Hroznové víno můžete upravovat jak v čerstvé, tak sušené podobě. Sušená vinná réva neboli rozinky převážně pro přípravu sladkých pokrmů a moučníků. Čerstvé hrozny jsou výborné do salátů skvěle se doplňují s chutí sýrů.

Co s přebytkem hroznového vína

Jak využít hroznové víno

Možností, jak naložit s přebytkem sladkých kuliček je spousta. Vynikající je z nich třeba šťáva nebo mošt, pokud si je chcete uložit i na zimu, můžete je zavařit ve formě šťávy, kompotu nebo marmelády a výborně se hodí na zamražení.

Jak se Zavařuje hroznové víno

Postup:Hroznové víno důkladně opereme, okapané obereme z třapin.Bobule naskládáme do čistých zavařovacích sklenic a zalijeme horkým nálevem připraveným z 1 l vody, ve kterém, za stálého zahřívání, rozpustíme krystalový cukr.Sklenice důkladně uzavřené víčky sterilujeme 15 minut při teplotě 85 °C.