Jak uchovat tibetskou houbu v lednici?

Jak dlouho vydrží kefír z tibetské houby

První je vložení houbičky s mlékem do lednice, kde vydrží týden bez problémů. Tedy třeba v době dovolené. Až maximálně měsíc se dá uchovávat v lednici s větším množstvím mléka s maximálním poměrem ale 1:50.
Archiv

Jak dlouho pít tibetskou houbu

Užívání kefíru

Mléko, které jsme si z tibetské houby připravili, popíjíme každý večer před spaním – neměli bychom žádný den vynechat. Po vypití už nic nejíme. Po uplynutí 20 dní uděláme desetidenní přestávku v užívání. Během této přestávky je třeba houbu čistit a zalévat čerstvým mlékem, nebo ji můžeme zamrazit.

Jak se starat o tibetskou houbu

Celý proces tedy opakujeme a znovu tvoříme kefír. Není potřeba je proplachovat ani čistit sklenici. Proplachování je pro houbu nepřirozené, není však škodlivé. Já jednou za tři použití houbu lehce propláchnu ve studené vodě a vkládám ji do čisté sklenice.
Archiv

Jak rozmrazit tibetskou houbu

Poznámka autorky receptuHoubu propláchneme čistou vodou, vložíme do hrnečku s vodou a dáme do lednice na dvě hodiny vychladit (to aby se nelekla mrazu).Vychlazenou tibetskou kefírovou houbu vložíme do sáčku s malým množstvím studené vody a vložíme do mrazáku.Rozmrazujeme pomalu v pokojové teplotě.
ArchivPodobné

Co dělat s tibetskou houbou

Skleničku vymývejte po každé konzumaci. Houbičky propláchněte alespoň 1x za 2 týdny. Pokud houbu nevyužíváte, můžete ji uskladnit v lednici v uzavřené sklenici, aby byla celá ponořená do mléka. Houbu dáte do lednice, za 2 dny vyměníte mléko, pak za týden nebo podle potřeby, když mléko zhoustne.

Jak často pít tibetskou houbu

Nejlepší je pít kefír denně a to v takovém množství, jaké je ti příjemné. Někdo pije kefír před každým jídlem, někdo jiný hrnek kefíru ráno a hrnek kefíru před spaním. Pokud ho piješ před spaním, vypláchni si na závěr pusu nebo vyčisti zuby, protože některé bakterie v kefíru se kamarádí s kazy.

Co s přebytkem tibetské houby

Tibetská houba nejen pilně pracuje a fermentuje mléko, ale také postupně narůstá. Přebytky jednoduše oddělíte (pouze rukou, nikoli nožem) a můžete je darovat dále. Takto se houba šíří mezi mnoha spokojenými kefíromily, kteří si násadu například posílají poštou za uhrazení poštovného.

Jak používat tibetskou houbu

Dvě či tři lžičky tibetské houby dáte do sklenice a zalijete cca půl litrem nesvařeného mléka. Dále necháte odstát 24 hodin, poté této době důkladně zamícháte a scedíte skrze sítko. Tímto způsobem si vlastně vytvoříte základ pro domácí kefír. Směs, jež zůstane na sítku, propláchnete a vrátíte do umyté sklenice.

Jak chutna kefír z Tibetske houby

Obvykle je výsledný kefír hořký. Ze zkušenosti je nejlepší 4% BIO mléko, které seženete snad v každém obchodě. Studené mléko nebo o pokojové teplotě (kefír bude dříve) dejte do sklenice a přidejte houbu. Nádobu je vhodné zakrýt čistým plátýnkem, aby se tam nedostaly žádné nečistoty.

Na co se používá tibetská houba

Tibetské houby mají mnoho léčivých výhod a již řadu let se používají jako přírodní lék k mnoha chorobám.Zlepšují kognitivní funkce.Vykazují antibakteriální vlastnosti.Podporují zdraví kostíZmírňují alergie.Léčí záněty v celém trávicím traktu.Probiotické složky potlačují růst nádorů

Jak pracovat s tibetskou houbou

Tibetská houba nejen pilně pracuje a fermentuje mléko, ale také postupně narůstá. Přebytky jednoduše oddělíte (pouze rukou, nikoli nožem) a můžete je darovat dále. Takto se houba šíří mezi mnoha spokojenými kefíromily, kteří si násadu například posílají poštou za uhrazení poštovného.