Jak uchovávat vosí hnízda?

Jak dlouho vydrží vosí hnízda

U vosích hnízd záleží na krému. Nedělám je, nemám ráda krémové. Jen suché a to v pohodě vydrží i měsíc.

Jak uchovat vanilkové rohlíčky

„Jednotlivé druhy cukroví je potřeba ukládat do vhodných plastových a papírových krabic či dóz,“ upozorňuje Zuzana Procházková z Kik. Převážná většina vánočního cukroví (včetně nepečeného) by měla být uchovávána na stinném, suchém a chladném místě, kde však teplota neklesá pod bod mrazu.
Archiv

Jak dlouho vydrží vanilkové rohlíčky

Neplněné cukroví

Nejméně starostí vám dají vanilkové rohlíčky, medvědí tlapky a další cukroví, které je po upečení hned hotové a nemusí se plnit ani zdobit polevou. Většinou mu stačí jeden až dva týdny k rozležení a rádo přijme trochu vlhkosti ze vzduchu. Proto je ideálně vyrovnejte do papírové krabice.
Archiv

Jak skladovat rumové kuličky

Rumové kuličky vydrží zhruba týden od chvíle, kdy je připravíte. Podmínkou je, že je budete skladovat v suchu a chladu, volně překryté folií, která zabrání jejich vysychání, například alobalem.

Jak nejlépe vyklopit vosí hnízda

Pomůže folie i speciální formička. Pokud chcete vosí úly hnědé a bez dalšího cukru či kokosu, zkuste přes formičku položit potravinářskou fólii a přes ní těsto do formičky napěchujte. Naplňte, uzavřete a pomocí volných okrajů folie „vosáka“ z formičky vytáhněte.

Jak se plní vosí hnízda

Úlky vyrobené ze studeného těsta se vám budou vyklepávat mnohem snáze. Plnění krémem či likérem – jestliže plníte něčím hustějším, obvykle máslovým krémem nebo marmeládou, vyplatí se nabrat si ho do malého cukrářského sáčku a hnízda plnit sáčkem – ušetříte si špinavé ruce od krému, které je pak neustále potřeba otírat.

Kdy se pečou vanilkové rohlíčky

Vanilkové rohlíčky

I ty byste měli péci alespoň tři týdny před Vánocemi. Jakmile vanilkový cukr provoní vaší domácnost, budete vědět, že se Vánoce skutečně blíží.

Jak poznám že jsou pracný upečené

Stačí pozorovat průběh pečení. Povrch těsta ve fomičce se nejprve leskne a pak postupně od okrajů začíná matnět. Když zmatní celá plocha formičky, je upečené.

Jak dlouho nechat uležet linecké

Těsto na linecké nehnětejte zbytečně dlouho. Stačí jen tolik, aby byly suroviny (a hlavně máslo) spojené. Hotové těsto zabalte do fólie a dejte odležet do lednice (stačí na hodinu, ale klidně i přes noc).

Jak dlouho vydrží kokosové kuličky

Z vychlazené kokosové směsi tvarujte kuličky a dovnitř každé z nich vložte pečenou blanšírovanou mandli. 2. Kuličky obalte ve strouhaném kokosu a uskladněte v chladnu. (Ne)rafaelo spotřebujte do 10–14 dní.

Kdy dělat kokosové kuličky

Kolem 17. prosince přichází čas na nepečené druhy. Velmi oblíbené jsou kokosové pusinky z bílků nebo různé kuličky obalené v oříškách nebo čokoládě.

Jak dlouho před Vánoci dělat vosí hnízda

2 týdny do Vánoc

Ideální čas začít péct linecké či připravit vosí hnízda (nebo také včelí úly). Ať už pečete linecké světlé, či tmavé, těsto se snažte zpracovat co nejrychleji, aby se tuk nestihl rozpustit a vsáknout do mouky. Potom by se mohlo stát, že bude cukroví po upečení moc tvrdé.

Jak naplnit vosí hnízda

Nejčastěji se používá žloutkový máslový krém ochucený rumem, tradiční náplní je i vaječný koňak, nejlépe ten domácí. Aby vám nevytékal ven, je dobré ho zahustit sušeným mlékem. Hnízda se často plní i pudinkovým krémem, další možností je i obyčejný máslový krém z másla a cukru ochucený rumem nebo kávou.

Proč nejdou vyklopit vosí hnízda

Správná konzistence těsta je základem úspěchu. Pokud to totiž přeženete například s rumem, bude těsto příliš vlhké, přilepí se na stěny formičky a hnízdo ven vcelku prostě nedostanete. Dá se to ale napravit. Stačí do těsta přidat namleté nebo nastrouhané piškoty, které těsto zahustí.

Jak se zbavit vosího hnízda pod střechou

Můžete na ni nastříkat sprej proti hmyzu, nebo místo, kam zalétává něčím vyplnit. Nejčastěji si můžete všimnout, že vosa zalétla do skuliny mezi zděným obložením baráku, do dřevěného obložení, pod střechu, na půdu, do prostoru pod nebo nad střešním oknem.

Kdy plnit ořechy krémem

Kdy plnit ořechy krémem

Ořechy naplňte krémem zhruba týden před Vánoci. Hotové kousky pak je třeba skladovat v chladu, nejlépe v lednici, jinak v místnosti s teplotou do 10 °C.

Jak dlouho péči pracný

Velké pracny jsou hotové asi za 7 až 10 minut, malé pracničky zaberou méně. Po upečení nechte pracny mírně vychladnout. Vyklepněte z formiček a podle chuti obalte nebo zasypte cukrem (čistě moučkovým nebo směsí moučkového a vanilkového).

Kdy obalovat pracný

Postup přípravy

Pečeme ve vyhřáté troubě asi 7 minut. Upečené pracny vyklopíme, necháme trochu vychladnout a obalujeme v moučkovém cukru s vanilkovým cukrem. Pracny necháme uležet nejlépe tři týdny.

Kdy se dělají vosí hnízda

2 týdny do Vánoc

Ideální čas začít péct linecké či připravit vosí hnízda (nebo také včelí úly).

Co přidat do těsta když se drolí

Když se těsto drolí, zapracujeme do něj trochu mléka.

Kdy dělat rafaelo kuličky

Týden před Štědrým dnem je čas i na nepečené cukroví, jako jsou kokosové kuličky, kuličky rafaelo, nebo čokoládové hrudky.

Jak se dělá kokosové kuličky

Z mletých piškotů, moučkového cukru, mletých ořechů, kakaa, másla, rumu a džemu vypracujeme těsto. Přidáme tolik strouhaného kokosu, aby se z těsta dobře tvořily kuličky. Tvarujeme kuličky, které můžeme nechat bez náplně, nebo do nich můžeme vložit višeň nebo ořech. Hotové kuličky nakonec obalíme v kokosu.

Kdy plnit vosí hnízda

Existuje také několik triků, jak dostat vosí hnízda snadno z formičky. Na plnění hnízd krémem však nespěchejte a nechte jej až na týden před svátky. V opačném případě by se vám mohly tyto sladké dobroty zkazit.

Co nesnáší vosy

Na stromy můžete zavěsit kousky dřeva, které natřete vodou s pálivým kořením nebo česnekem. Vonná svíčka s citrónovým aroma, byť ne každému její vůně vyhovuje. Vynechte sladké nápoje a raději si dejte citronádu. Voda s citrónem dobře chutná, osvěží a vosy rozhodně nepřiláká.

Co dělat s vosím hnízdem

Pokud máte vosí nebo sršní hnízdo v zemi na zahradě, důležité je, abyste vždy zůstali klidní. Můžete ho zlikvidovat tak, že do něj nalijete vroucí vodu nebo ho ucpete drny, případně vlhkým jílem.