Jak udělat dobrou prezentaci k obhajobě?

Jak udělat prezentaci na obhajobu

Jak připravit prezentaci k obhajoběZvolte vhodnou šablonu pro prezentaci.Definujte koncept vaší prezentace.Strukturovat obsah vaší prezentace.Připravte se na otázky po prezentaci.Zachovejte chladnou hlavu a hodně štěstí!

Jak dlouhá má být prezentace k obhajobě

Délka prezentace:

Na vaši prezentaci máte přidělen maximální časový limit 15 minut. Přesto je vhodné dodržet nepsané pravidlo, což je trvání 10 minut, případně max. 12 minut, nebo min. 8 minut.
Archiv

Co dát do prezentace k obhajobě

Uveďte, všechny body, o kterých budete mluvit. Doporučujeme se nejprve zaměřit na cíl bakalářské práce. Představte členům komise, jaký přínos má práce do praxe a jaké jste zvolili metody. Právě cíl práce a její přidaná hodnota do praxe členy komise zajímá nejvíce.
ArchivPodobné

Jak pozdravit komisi u obhajoby

Až budete stát v té místnosti, začněte pozdravem adresovaným komisi např. vážená paní předsedkyně, vážení členové komise.

Jak má vypadat správná prezentace

Tvorba prezentace

Obsah by měl být stručný, heslovitý, případné věty krátké, srozumitelné. srozumitelnost a viditelnost obrázků před prezentací. Videa pouze krátká, k tématu. Minimalizovat použité animace a přechody – volit krátké a přehledné animace stejné v celé prezentaci.

Jak se připravit na prezentaci

V prezentaci používejte grafy, schémata, obrázky, graficky zpracované informace se lépe pamatují. Nesmí se však používat samoúčelně jen pro efekt. Při tvorbě prezentace je třeba dbát také na zásady dobré grafiky (zarovnání grafických objektů, optický střed stránky – popis v odkazu je složitější, ale nesmírně zajímavý).

Jak by měla vypadat obhajoba

Na obhajobu máte obvykle 10 – 15 minut. Nesnažte se představit všechny teoretické koncepty, které máte v práci definované, nestihnete to. Raději se soustřeďte na to nejdůležitější – zjištění a výsledky, ke kterým jste došli. Představit byste měli také cíle Vaší práce a její metodologii.

Jak prezentovat svoji práci

Naučte se prezentovat svou práci a obhájit ji před klientemPoznejte svou cílovou skupinu. První krok k úspěchu je poznat své publikum.Rozfázujte odsouhlasení Překvapení ne každý ocení.Vysvětlete klientovi, proč je vaše práce dobráNebojte se říkat NE.Prezentujte raději osobně než e-mailem.Nepodceňte přípravu.

Jak by měla vypadat prezentace na obhajobu

Představit byste měli také cíle Vaší práce a její metodologii. Snažte se prezentovat především ty výsledky, které považujete za úspěšné, inovativní, zdařilé či objevné. Dopředu si připravte odpovědi na otázky vedoucího a oponenta práce. Buďte připraveni, že otázky zazní také od členů komise.

Jak napsat dobrou prezentaci

Text musí být napsán velkým písmem a nesmí ho být na stránce příliš mnoho (maximálně 10 řádků). Používat se mají bezpatková tučná písma (např. Arial, Tahoma), která jsou na plátně lépe čitelná než písma patková. Texty musí být stručné (vše co prezentující osoba říká, nemá být v prezentaci napsáno).

Jak udělat nejlepší prezentaci

Už žádné nudné prezentace. 6 jednoduchých tipů, jak na toZaměřte se na své publikum a říkejte mu pravdu.Poloviční délka je dvakrát tak dobráProměňte svou úzkost ve výhodu.Přeneste PowerPoint do současnosti.Řekněte to obrázky.Nevyužívejte posledních 10 minut na „otázky a odpovědi“

Jak se zbavit stresu při prezentaci

Radí nervózním řečníkům, aby těsně před prezentací vyhledali soukromí, posadili se a úmyslně napnuli všechny větší svaly: ruce zatněte v pěsti, dále zatněte paže, ramena, břicho, nohy, prsty, čelisti, obličejové svaly, jazyk opřete do patra a hlavu do opěradla. Napočítejte do pěti a uvolněte se.

Co říct na obhajobě

Ať už vaše katedra vyžaduje prezentaci, či ne, struktura vaší obhajoby by měla být zhruba následující:téma práce – nejprve komisi krátce uvedete do problematiky, kterou jste zkoumali.cíl práce – dále představíte konkrétní cíl práce, případně hypotézu, kterou jste testovali.

Jak vytvořit poutavou prezentaci

Buďte proto originální a využijte následující tipy.1) Zaujmětě netradičním předmětem. Při Vaší prezentaci nemusíte stát jako prkno na místě – vezměte si s sebou něco, čím zaujmete.2) Krátká videoukázka.3) Pokud není video, pomůže obrázek.4) Šokujte.5) Využijte sílu ticha.

Co je pravidlo 5×5

Většina uživatelů se snaží dodržovat pravidlo 5×5, tedy pět řádků s pěti slovy, maximum je 7×7, kdy už prezentace začíná vypadat spíše jako textový dokument. V takovém případě nebude z dálky malý text ani vidět.

Jak připravit skvělou prezentaci

Už žádné nudné prezentace. 6 jednoduchých tipů, jak na toZaměřte se na své publikum a říkejte mu pravdu.Poloviční délka je dvakrát tak dobráProměňte svou úzkost ve výhodu.Přeneste PowerPoint do současnosti.Řekněte to obrázky.Nevyužívejte posledních 10 minut na „otázky a odpovědi“

Jak se rychle zbavit trémy

Dechové cvičení – stojí za to vyzkoušet

Existuje speciální dechové cvičení, která vám s trémou pomůže. Je dobré je aplikovat několik minut před vaším projevem. Nejprve si sedněte si na pohodlnou, pevnou židli. Sedněte si rovně, nehrbte se, nohy postavte na zem tak, abyste cítili, že sedíte pevně, s koleny blízko sebe.

Jak dlouho trvá obhajoba

Na obhajobu máte obvykle 10 – 15 minut. Nesnažte se představit všechny teoretické koncepty, které máte v práci definované, nestihnete to. Raději se soustřeďte na to nejdůležitější – zjištění a výsledky, ke kterým jste došli. Představit byste měli také cíle Vaší práce a její metodologii.

Jak oslovit při obhajobě

Když vás komise vyzve k obhajobě, nezapomeňte ji na začátek oslovit. Oslovte předsedy, místopředsedy a členy zkoušející komise. Po skončení vašeho několik minutového monologu je na řadě komise. Ta může mít na vás kromě otázek z posudků i jiné doplňující otázky, které specificky zajímají jednotlivých členů komise.

Jak uvést svoji prezentaci

Úvod by měl obsahovat SILNÉ SDĚLENÍ, z něhož posluchači pochopí, proč by vám měli věnovat pozornost a co jim hodláte předat. Úvod by měl být SVŮDNÝ a nikdy ne nudný, čehož můžete dosáhnout provokativní otázkou, šokující statistikou, citátem hrajícím na city nebo osobním příběhem.

Jak nebyt ve stresu při prezentaci

Nedýchejte zbytečně zhluboka, mohla by se vám zatočit hlava. Snažte se spíš dech zklidnit, zpomalit. Vědomé zaměření na dech vás rovněž odvede od stresujících myšlenek. Před začátkem prezentace se nezapomeňte rozmluvit, nebudete pak tolik trpět přebrepty.

Jak přestat být nervózní

Sedmero psychického uvolnění:Mindfulness.Přepnutí mozku (soustředění se na něco jiného než na stresovou situaci).Poslech relaxační hudby.Vizualizace spokojenosti.Autosugesce zvládnutí stresu.Myšlenková relaxace (imaginace, meditace).Ventilace v komunikaci (vypovídat se, svěřit se někomu).

Jak reagovat na posudek oponenta

Po přečtení posudku od oponenta máte pocit, že svou práci neobhájíte Neplašte předem, uklidněte se a v klidu se posaďte. Oponent je také jenom člověk a jeho úkolem je Vám otázky pokládat. Klíčové je si uvědomit, že na většinu otázek naleznete odpovědi ve své práci.

Co se píše na konci prezentace

Shrnutí Stručně shrňte hlavní myšlenku své řeči. Snažte se nemluvit příliš nudně, neopakovat stejnými slovy.Výzva k akci. Cílem výzvy k akci je přimět posluchače k tomu, aby něco udělali – jednu konkrétní věc teď, nebo nikdy.Zajímavý tip. Nabízet konkrétní produkty můžete v rámci výzvy k akci.

Jak efektivně prezentovat

Umění prezentace. Prezentujte efektivně sebe i vaši firmuPříprava prezentace. Zdaleka nejde jen o to, vyjmenovat své kvality či znát nazpaměť technické parametry výrobků.Zbavte se trémy.Prezentaci trénujte prakticky.První dojem nevrátíte.Jak hovořit s jistotou a srozumitelněO nic nepřijdete.