Jak udělat Vločkovou kaši
Do hrnce se zesíleným dnem nebo speciálního hrnce na vaření mléka vlijte mléko a vsypte vločky. Lehce osolte a za občasného míchání přiveďte k varu. Stáhněte plamen, nechte probublávat, až vločky změknou a promění se ve šlemovitou kaši. Oslaďte, posypte ovocem a ihned podávejte.
Archiv
Jak se vaří kaše z ovesných vloček
Postup přípravy
Do hrnce nalijeme mléko, přidáme cukr, máslo a společně zahříváme. Když začne vřít, přisypeme vločky a za stálého míchání vaříme, dokud kaše nezhoustne. Dáme na talíře a můžeme dochutit skořicí, Grankem nebo medem. Já kaši dělám méně sladkou, Granko a med ji přisladí.
ArchivPodobné
Jak udělat rychlou ovesnou kaši
Mléko dáme vařit – osladíme ho. Až se cukr rozpustí, vsypeme ovesné vločky. Ihned nasypeme pudinkový prášek a mícháme. Necháme projít varem a když je konzistence podle vašich představ odstavíme… a je hotovo!
Jak zpracovat ovesné vločky
Ovesné vločky máčené
Namočením do vody ovesné vločky zjemníte. Délka namočení vloček se odvíjí od vašich potřeb a rychlosti, kdy vločky potřebujete konzumovat. V nejednom receptu se ovesné vločky namáčejí přes noc, celonoční namáčení je možné zkrátit na pár minut před samotnou konzumací.
Proč namáčet ovesné vločky
Hlavně ovesné vločky ještě znásobí své zdravotní benefity. Během namočení bez vaření se vytvoří cenné laktobacily a začnou se štěpit sacharidy, čímž vločky získají sladší chuť. Večer si během krátké chvilky předpřipravíte výživnou snídani. A ráno jen dosypete ovoce, oříšky a případně trochu medu.
Jak dlouho se vaří vločky
Máme pro vás postup pro dokonalou ovesnou kaši.V malém hrnci přiveďte k varu 1 šálek mléka nebo vody a špetku soli (pokud chcete).Vmíchejte 1/2 šálku ovesných vloček a snižte teplotu. Vařte 1 minutu.Sundejte z plotny, přikryjte a nechte 2 až 3 minuty odstát.
Jak udělat ovesnou kaši bez vaření
Vločky, semínka a mléko promícháme a dáme do sklenice nebo třeba misky a přikryjeme (víčkem, fólií). Přes noc necháme odležet v lednici. Ráno vyndáme z lednice, přidáme protein, ovoce, ořechy atd. Můžete jíst studené nebo ohřát dle libosti.
Jak udělat ovesnou kaši přes noc
Recept na „overnight oat“ je v základu úplně stejný. Do skleničky či dózy nasypeme 40 g (4 polévkové lžíce) ovesných vloček a zalijete je 120 až 150 ml mléka, můžete použít i rostlinnou variantu. Dále přidáte zdroj bílkoviny – mléčný výrobek (nejlépe zakysaný), proteinový prášek nebo pudink.
Jak dlouho namáčet vločky
Vločky fermentujeme nejméně 4 hodiny, ideálně však přes noc. Vše smícháme a necháme přes noc na kuchyňské lince. Ráno přidejte ovoce a další suroviny dle chuti. Ořechy a semínka můžete nechat s vločkami namáčet už od večera.
Jak dlouho nechat namočit vločky
Vločky fermentujeme nejméně 4 hodiny, ideálně však přes noc. Vše smícháme a necháme přes noc na kuchyňské lince. Ráno přidejte ovoce a další suroviny dle chuti. Ořechy a semínka můžete nechat s vločkami namáčet už od večera.
Jak dlouho namočit ovesné vločky
Jemné ovesné vločky večer zalijeme v hrnci odměřeným množstvím vody a necháme je při pokojové teplotě 8–12 hodin fermentovat. Při fermentaci dochází k částečnému štěpení škrobů a kaše je pak jednak lépe stravitelná, ale i zesládne.
Proč nejíst ovesné vločky
Vláknina, škrob a glukóza mohou způsobovat nadýmání
Plynatost a nadýmání může být při konzumaci nadměrných porcí ovesných vloček spojena i s navýšeným příjmem vlákniny, škrobu nebo glukózy. Zatímco některým tyto potraviny nezpůsobí žádné problémy, pro jiné se může jednat o velmi problematický element v jídelníčku.
Jak udělat ovesné vločky v mikrovlnce
Ovesné vločky si zalijeme přibližně 4x větším objemem vody. Promícháme a dáme ohřát do mikrovlnky na minutu a půl. Necháme jemně vychladit a přimícháme protein, přidáme ovoce, ořechové máslo a můžeme jíst. Tento způsob přípravy kaše se hodí spíš na hrubší ovesné vločky, protože se kaše v hrnci rozvaří na "blatíčko".
Proč fermentovat vločky
Při fermentaci obilných vloček dochází za pomoci tekutiny k částečnému štěpení škrobů ve vločkách. Tak se obilná kaše stává přirozeně sladkou, stravitelnější a díky jemnému zkvašení bude i plná laktobacilů. Nemusí se vařit, a tak ji můžete posnídat, jen co vstanete.
Jak dlouho se vaří ovesné vločky
Máme pro vás postup pro dokonalou ovesnou kaši.V malém hrnci přiveďte k varu 1 šálek mléka nebo vody a špetku soli (pokud chcete).Vmíchejte 1/2 šálku ovesných vloček a snižte teplotu. Vařte 1 minutu.Sundejte z plotny, přikryjte a nechte 2 až 3 minuty odstát.
Jak správně jíst vločky
Ovesné vločky jsou perfektní v podstatě v jakoukoliv denní dobu. Nejčastěji se používají k snídaní, připravíte z nich ovesnou kaši, noční kaši, můžete je přidat do smoothie, jako posypku, do jogurtu… Jíst je můžete ale i ke svačině, upravené podobně jako ke snídaní, můžete z nich připravit sušenky, granolu.
Jak správně jíst ovesné vločky
Jak jíst ovesné vločky Ovesné vločky jsou perfektní v podstatě v jakoukoliv denní dobu. Nejčastěji se používají k snídaní, připravíte z nich ovesnou kaši, noční kaši, můžete je přidat do smoothie, jako posypku, do jogurtu…
Jak často jíst vločky
Budete-li si vločky dopřávat pravidelně několikrát týdně, snížíte si hladinu cholesterolu v krvi a tím i riziko srdečních chorob. U žen je doporučená denní dávka 30 až 40, u mužů 40 až 50 gramů. „Ovesné vločky se skládají především ze složených sacharidů, z bílkovin a tuku.
Proč vařit ovesné vločky
Ovesné vločky můžeme nejen vařit, ale i namáčet, a to z toho důvodu, protože jsou ve skutečnosti hůře stravitelné. Namáčení pomáhá uvolnit enzymy (fytázu), které začnou rozkládat kyselinu fytovou. Tělo pak může absorbovat více živin. Kyselina fytová pomáhá ovsu zůstat neporušený v trávicím systému.
Jak dlouho vařit ovesné vločky pro psa
Ovesné vločky jsou zvířaty zpravidla velmi dobře přijímány, jsou tedy vhodné i pro psy s citlivým zažíváním, potravinovými intolerancemi nebo pro alergická zvířata. Vločky podáváme spařené vroucí vodou (necháme několik minut odstát) nebo mírně povařené, stačí čtvrt až polovina hrnku na 15–20 kg váhy zvířete.