Jak udělat Klobasu ve vodě?

Jak dlouho vařit klobásu ve vodě

Asi po 10 minutách je kielbasa připravena k jídlu. Když si všimnete, že se voda začíná vařit, můžete vypnout ohřev a počkat několik minut, než začnete jíst. Při vaření bílé klobásy nechte alespoň 20 minut vařit.

Jak dlouho se má vařit klobása

Weisswurste se má vařit v horké, ale ne vroucí vodě pod dobu 15 až 20 minut. Pokud by voda překročila bod varu, mohly by popraskat. Jakmile jsou klobásky horké, jsou připraveny ke konzumaci. Nenechávejte je ale ve vodě ponořené příliš dlouho, protože pak změní konzistenci (jsou vodnaté) a ztratí chuť.

Jaké koření do domácích klobás

Ingredience:

Rozpis na 8 kg klobás:
50 g mleté pálivé papriky
30 g mletého černého pepře
10-15 g drceného nebo mletého kmínu
1 sklenice vody

Archiv

Co se dává do klobás

Kromě poctivého masa budete do klobásek přidávat také mletou papriku, kmín nebo třeba česnek. Pokud máte tu možnost, používejte papriku maďarskou. Ta vás dostane svou jedinečnou chutí a navíc maso skvěle obarví.
Archiv

Proč se dává do klobás voda

Na výrobu klobás a některých dalších masných výrobků je potřeba spojky z hovězího masa, která slouží k zvýšení pojivosti výrobků, prát je tedy jemně umleté nasolené hovězí maso (většinou) s přídavkem vody, pokud používáme nenasolené, čerstvé maso, přidáváme do prátu ještě 3 % solící směsi.

Jak udělat klobásy na pánvi

Klobásu nařízneme několika mělkými zářezy. V pánvi rozehřejeme olej, přidáme klobásky a opečeme z obou stran dozlatova. Dáme stranou, přidáme cibuli s česnekem, osolíme, opepříme a opečeme dozlatova. Přidáme pivo, kečup, vložíme klobásky a podusíme asi 15 minut do zhoustnutí (podle potřeby podlévám tmavým pivem).

Jaké maso se dává do klobás

Základem je vepřový bůček a chuť doplňuje zadní hovězí.

Jak namíchat maso na klobásy

Maso nakrájejte na kostky asi 2 x 2 cm a namelte je na mlýnku přes matrici s menšími otvory. Doporučujeme mlít maso rovnou do mísy od robotu, v níž je pak můžete míchat. Namleté maso uložte do lednice.

Jaké maso na domácí klobásy

Chcete-li připravit ty nejlepší klobásky, stačí se držet osvědčeného receptu. Jeden takový tu pro vás máme i my. Základem je vepřový bůček a chuť doplňuje zadní hovězí.

Jakou šajbu na klobásy

Ideální je volit přiměřenou šajbu, jež dá vzniknout té správné klobáse šajba, neboli řezná deska se volí o velikostech od 8 do 12 mm. Záleží na tom, jaké konkrétní typy klobás máte rádi a co je v receptu.

Jak správně plnit klobásy

Jak se klobásy plní (nabíjejí) K nabíjení klobás můžete použít váš mlýnek na maso nebo přímo tzv. nabíječku klobás. Střívko se natáhne na plnící roh, přes který se směs protlačuje do střívka.

Jak naložit maso na klobásy

Bůček pomelu na hrubé šajbě a vsypu sůl (20 g soli na 1000 g masa), dobře promíchám. Uložím (bez vzduchových bublin) do vhodné nádoby a dám do ledničky na 3-4 dny. Po této době vložím maso do velké nádoby, přidám česnek a ostatní koření podle chuti s tím, že papriky dávám minimálně.

Jak udělat klobásu v troubě

Vinnou klobásu stočíme do tvaru šneka a upevníme párátkem, aby se nerozmotaly. Potom obalíme v mouce smíchané s troškou paprikové vegety a narovnáme do pekáče s troškou oleje. Připravenou klobásu vložíme do trouby a pečeme na 200 °C cca 25 minut, dokud nezrůžoví. Podáváme s brambory nebo s bramborovou kaší.

Jak dlouho se udí domácí klobásy

Nejčastěji se využívá následující postup. Do udírny vyhřáté na cca 70°C rozložíme nebo rozvěšíme klobásy, ale necháme otevřená dvířka udírny, aby klobásy oschnuly. Poté klobásy udíme 6-8 hodin. Některé recepty po vyuzení doporučují nechat klobásy 30 minut "dotáhnout" v teplé vodě (80-90°C).

Jakou sůl do klobás

Bůček pomelu na hrubé šajbě a vsypu sůl (20 g soli na 1000 g masa), dobře promíchám. Uložím (bez vzduchových bublin) do vhodné nádoby a dám do ledničky na 3-4 dny.

Jak dlouho má být naložené maso na klobásy

Kuřecí maso nakládáme na 3-5 dní. Vepřové maso necháme naložené až 6 týdnů. Z vlastní zkušenosti ale doporučujeme 3 týdny.

Jak dlouho péct klobásu v troubě

Vinnou klobásu stočíme do tvaru šneka a upevníme párátkem, aby se nerozmotaly. Potom obalíme v mouce smíchané s troškou paprikové vegety a narovnáme do pekáče s troškou oleje. Připravenou klobásu vložíme do trouby a pečeme na 200 °C cca 25 minut, dokud nezrůžoví. Podáváme s brambory nebo s bramborovou kaší.

Jak udělat klobásy v troubě

Klobásu rozdělíme na kusy dlouhé asi 30 cm, každý kus stočíme a upevníme špejlí. Takto připravené klobásy položíme na plech a vložíme do trouby vyhřáté asi na 200 st. C. Pak už jen počkáme, až se upečou.