Jak udělat ovocnou přesnídávku?

Jak uchovat Jablecnou přesnídávku

Podání a uchování přesnídávkyPříkrm po vychladnutí dáme do misky nebo plnicí kapsičky a podáváme.Můžeme jej takto uskladnit maximálně do druhého dne v lednici.Jablečnou přesnídávku je možné zavařit, není potřeba nic přidávat, jablko je samo o sobě konzervant.

Jak se dělají přesnídávky

Postup:Základem jsou opět jablka, které oloupám, odstraním jadřince a dám do hrnce.Přidám ovoce dle vlastní chuti.Přidám vodu (opět nemusí být hodně, na 2 kg ovoce cca 300 ml vody).Dále je postup stejný – rozmixuji, přidám dle potřeby banán, nandám do skleniček a v troubě zavařím.
Archiv

Jak konzervovat přesnídávku

Připravenou přesnídávkou naplňte skleničky, které je v tomto případě lepší zavařit. Řádně očistěte hrdla skleniček, uzavřete a umístěte je do hrnce, sterilujte asi 20 minut od dosažení bodu varu. Poté zavařené přesnídávky vyjměte, otočte dnem vzhůru a nechte vychladnout.

Jak udělat přesnídávku z jablek

Jablka očistíme, oloupeme a nakrájíme nebo nastrouháme. Připravená jablka vložíme s cukrem do hrnce, zalijeme 1 litrem vody a zcela rozvaříme. V troše vody rozmícháme pudinkový prášek, zavaříme do jablečné hmoty a pořádně promícháme. Necháme přejít varem, rozmixujeme a nalijeme do čistých skleniček.

Jak dlouho vydrží domácí přesnídávka

Ještě horkou přesnídávku pomocí trychtýře a naběračky nalijeme do malých zavařovacích skleniček, které jsme předtím vypařili, zavíčkujeme a postavíme dnem vzhůru. Takové přesnídávky vydrží několik týdnů, pokud chceme jejich trvanlivost prodloužit až na rok, musíme je sterilovat.

Jak dlouho se Zavařuje přesnídávka

Připravenou přesnídávkou naplňte skleničky, které je v tomto případě lepší zavařit. Řádně očistěte hrdlo skleničky, uzavřete a umístěte je do hrnce, sterilujte asi 20 minut od dosažení bodu varu. Poté zavařené přesnídávky vyjměte, otočte dnem vzhůru a nechte vychladnout.

Jak uchovat domácí přesnídávku

U ovoce je to ale obráceně.

Nejvhodnější způsob, jak uchovat ovocné přesnídávky je zavaření. Jako konzervant se používá jablko, není potřeba přidávat žádný cukr ani nic jiného. Když tedy zavařujeme jakoukoliv přesnídávku (hruška, švestka, meruňka, jahoda atd.), vždy k ní přidáváme přibližně dvojnásobek jablek.

Jak zavařit domácí přesnídávku

Naplň do skleniček, přilij trochu vody (stačí úplně obyč z vodovodu, ani nemusíš převařovat – cca aby byla aspoň spodní třetina zaplněná) zadělej víčkama a dej to zavařovacího hrnce – 20min při 80°C. Dobře zavařené sklenice poznáš tak, že jablka jsou světlá a postupně nehnědnou.

Jak skladovat domaci přesnídávku

Zjistíte, jak správně (a v jakém pořadí) rozvařit ovoce do ideální konzistence i případně to, jak přesnídávky ochutit (ale malým dětem je připravujte bez koření). Hotové přesnídávky pak můžete skladovat v lednici tři dny nebo je zavařit a poté skladovat až tři měsíce.

Jak poznám že mám přesnídávku dobře Zavařenou

Hotovou zavařeninu vytáhněte ze zavařovacího hrnce, otočte ji dnem vzhůru a na 5 minut postavte na víčko. Pokud tekutina neuniká, zavařenina je správně zavařená a můžete ji uložit. Pokud uniká, je potřeba ji rychle spotřebovat, protože jste při uzavírání udělali chybu.

Jak dlouho sterilizovat Presnidavky

Připravenou přesnídávkou naplňte skleničky, které je v tomto případě lepší zavařit. Řádně očistěte hrdlo skleničky, uzavřete a umístěte je do hrnce, sterilujte asi 20 minut od dosažení bodu varu. Poté zavařené přesnídávky vyjměte, otočte dnem vzhůru a nechte vychladnout.

Jak poznam že mi chytlo vicko

První známky kvašení uslyšíte snadno – pod víčkem uniká vzduch, syčí, bublá, jemně lupe, později začne tekutina ze sklenice unikat a zapáchat. Kvasící zavařenina produkuje plyny, které nadzvedávají víčko. Pozor, tohle už nejezte! Při otevírání buďte opatrní, sklenice bude trochu natlakovaná.

Jak skladovat přesnídávku

Hotové přesnídávky pak můžete skladovat v lednici tři dny nebo je zavařit a poté skladovat až tři měsíce.

Jak dlouho se Zavaruje

Délka zavařování závisí na velikosti sklenice. U větších sklenic sterilujeme 10-13 minut, menší sklenice 5-8 minut. Pokud zavařujete v troubě poprvé, dejte zavařit nejprve první sklenici a dle toho přizpůsobte teplotu a délku ostatních zavařenin.

Jak dlouho zavařovat aby chytlo víčko

Vždy proveďte test, jestli dobře chytlo víčko – po vyjmutí z hrnce otočte zavařeninu dnem vzhůru a nechejte stát asi 2 minuty. Pokud tekutina neuniká zpod víčka, je vše v pořádku. Sklenice otočte zpět a po vychladnutí můžete zavařeninu dát do spíže. Stejně postupujte i u marmelád.

Jak poznat že je spravne Zavareno

Hotovou zavařeninu vytáhněte ze zavařovacího hrnce, otočte ji dnem vzhůru a na 5 minut postavte na víčko. Pokud tekutina neuniká, zavařenina je správně zavařená a můžete ji uložit. Pokud uniká, je potřeba ji rychle spotřebovat, protože jste při uzavírání udělali chybu. Nebojte, nic jí není.

Jak utahovat víčka při zavařování

Šroubovací víčka nedotahujte!

Víčka utáhněte až po zavaření. Pokud nemáte zavařovací hrnec, postačí Vám větší hrnec s pokličkou. Na dno dáte starší utěrku nebo hadrovou plenu. Na ně naskládejte dobře zavíčkované sklenice (nesmí se navzájem dotýkat) a zalijte vodou (sklenice musí být ponořeny).

Kdy otáčet sklenice po zavařování

Po naplnění sklenice a uzavření víčkem již víčkem neotáčejte. Těsnost víčka nejlépe zjistíte, když naplněnou a uzavřenou sklenici otočíte dnem vzhůru.

Jak dlouho nechat otočené sklenice

Hotový sirup naplníme do nahřátých čistých sklenic, zavíčkujeme a sklenice necháme čtvrt hodiny otočené dnem vzhůru.

Proč se při zavařování otáčet sklenice

Ignorujete otáčení skleniček dnem vzhůru

Tento postup je důležitý proto, aby se víčko lépe přichytilo. Ve sklenici po vychladnutí vzniká podtlak a po zchladnutí, když skleničky otočíte, by měla být víčka mírně vypouklá dovnitř, nikdy ne nafouklá. Tak poznáte, že celý proces proběhl správně.