Jak udělat pizzu v peci?

Na jaký program péct pizzu v troubě

Na troubě zvolte program pizza a nastavte teplotu. Ideální teplota je mezi 200 °C a 230 °C.

Jak udělat pizzu v troubě

Do trouby vložíme pizza kámen (pokud používáme) nebo plech. Troubu předehřejeme na 250°C a necháme minimálně 45 – 60 minut naplno hřát. Přibližně 30 – 45 minut před pečením vyválíme z těsta placku (kruh) s vyššími okraji, velikosti cca 30 – 35 cm.
Archiv

Jak dlouho se dělá pizza v peci

V peci se většinou peče čtyři minuty při teplotě vyšší než 300 stupňů Celsia.

Jak funguje pec na pizzu

Cihly se podílejí na chuti pizzy!

Přesněji na udržování vysoké teploty v peci. Z hydratovaného těsta pak rychle uniká pára, díky čemuž se nadzvednou okraje a zintenzivní chuť surovin, jelikož ztrácejí přebytečnou vlhkost. Žár přidá ohňové aroma a zařídí vláčnost i křupavost – to vše za pouhých 60 až 90 vteřin.

Jak dlouho se peče pizza v elektrické troubě

Pizzu dejte péct při 230 stupních na 15 minut – nebo dokud okraje nezezlátnou. Kynuté těsto můžete nechat kynout i v troubě. Nastavte si troubu na 30–35 stupňů a za půl hodinky budete mít těsto krásně vykynuté.

Jak zapnout troubu na pizzu

A jak nastavit vaši troubu Některé trouby mají přímo program na pizzu, nastavíme tento program a pizzu pečeme 7-8min. Pokud naše trouba nemá program na pizzu, tak si ji nastavíme na pečení vrchní a spodní a teplotu na 250C. Pizza je hotová za 7-8 minut.

Jak dlouho se peče pizza v troubě

Pizzu pečeme v dobře rozehřáté plynové troubě asi 10-15 min. V horkovzdušné asi 5-8 min.

Čím se potírá pizza

„Pizzu můžete potřít smetanou, což chutná dobře v kombinaci se šunkou a více druhy sýra – třeba na pizze quattro formaggi. Častější je ale potírání nasekanými sterilovanými rajčaty,“ prozrazuje Štrba.

Jak dlouho se pece pizza v troubě

Pizzu pečeme v dobře rozehřáté plynové troubě asi 10-15 min. V horkovzdušné asi 5-8 min.

Jak si postavit pec na pizzu

K výrobě podstavce postačí několik betonových tvárnic, které spojíte klasickou maltou. Mohou být však využity například i staré cihly, které vám zbyly po rekonstrukci. Jakmile máte podstavec hotový, můžete na něj umístit izolační vrstvu z porobetonových tvárnic.

Čím pomazat pizzu

„Pizzu můžete potřít smetanou, což chutná dobře v kombinaci se šunkou a více druhy sýra – třeba na pizze quattro formaggi. Častější je ale potírání nasekanými sterilovanými rajčaty,“ prozrazuje Štrba.

Co použít místo kečupu

Co jíst místo kečupu: zkuste ajvar a protlak

Kečup působí nevinně, ale přečtěte si na obalu, kolik je v něm cukru. Přitom ho hravě připravíte doma – a nedoslazovaný. Nebo si vyrobte ajvar z pečených paprik a lilků či pesto z červené řepy. Vypadají podobně, ale jsou chutnější, zdravější a bez cukru.

Jak vybrat pec na pizzu

Nejlepší pece na pizzu

Pořadí Název Hodnocení
1. G3Ferrari G 1000602 ⭐ 98 %
2. G3Ferrari G1000610 ⭐ 97 %
3. G3Ferrari G 10032 ⭐ 95 %
4. Domo DO9177PZ ⭐ 91 %

Jak na Hlinenou pec

Na zakrývací plachtě zamícháme kamnářský jíl s křemičitým pískem a postupně přiléváme vodu. Vytvoříme tak hustší směs jílu a písku, která po uplácání koule drží tvar a minimálně ulpívá na rukou. Hlínu v koulích vtloukáme pěstí do formy písku (pozor na klenbu dvířek, může se Vám rozpadnout).

Jak ochutit pizzu

Klasikou je oregano, které je chutné hlavně na pizzách s česnekem, ale používá se také bazalka nebo rozmarýn. „Bazalka je výborná, když jsou na pizze čerstvá rajčata a hodně sýra. Rozmarýn zase ochutí pizzu s masem,“ doporučuje Robert Štrba.

Čím pomazat těsto na pizzu

Plech potřeme olejem a těsto pomalu vymačkáme po celém plechu (těsto trošku "leze", musí se proto tlačit a s těstem pracovat). Nejlépe je těsto potřít ochuceným rajským protlakem a na něj rovnou položit sýr a až na tuto vrstvu pokládat ostatní suroviny dle chuti. (Sýr se hezky vpije a upeče s těstem).

Jak vybrat pizza kámen

Zaručeně nejlepší materiál pro výrobu pizza kamenů je cordierit. Je to minerál, který má většinou tmavou barvu, ale může být i nažloutlý nebo třeba šedý. Výborně odolává vysokým teplotám, takže se dá používat jak v troubě, tak na gril (dobře snáší i grily na dřevěné uhlí).

Jak postavit pec z hlíny

Množství použité slámy jsou dva pytle o objemu 50 l, pokrácené na 15 – 20 cm kusy, na 320 kg cihlářského jílu + 40% křemičitého písku + voda. Směs se opět snažíme probít do první vrstvy hlíny z kamnářského jílu, křemičitého písku a vody. Vrstva by měla být v šíři jako předchozí cca 10 – 12 cm.

Čím potřít okraje pizzy

„Pomáhá, když okraje potřete olejem. Pizza se bude péct rychleji,“ dává tip zkušený pizzař.

Co dát jako zaklad na pizzu

Na oleji zpěníme nadrobno nakrájenou cibuli a česnek. Přidáme rajčatové pyré, které dobře rozmícháme, zahřejeme a dochutíme solí, pepřem, bazalkou a nakonec i cukrem. Chvilku povaříme a jakmile rajčatový základ vychladne, můžeme jím bohatě potřít pizzu.

Jakou mouku na těsto na pizzu

Vláčného a křehkého těsta jako z pizzerie docílíte použitím mouky určené přímo na pizzu. Ta je označená jako 00 Extra a její úspěch tkví ve vysokém obsahu lepku, který v těstě zajišťuje pružnost a tažnost. Použít můžete ale i obyčejnou hladkou mouku, kterou má doma úplně každý.

Jak si postavit pec na chleba

Pec má obdélníkový půdorys, do delší stěny budou vsazena popelová dvířka a k protilehlé delší stěně bude přiléhat komín (světlost 20 x 20 cm) s komínovými dvířky. Dno komína zhotovte ze šamotové cihly a betonové mazaniny. – Vnitřní část pece obezděte šamotovými cihlami.

Jak udělat Cesnekove okraje na pizzu

Oloupané stroužky česneku buď prolisujeme, nebo utřeme se solí, pokud je prolisujeme, pak sůl vetřeme dodatečně do prolisovaného česneku. Hmotu zalijeme vodou, prošleháme a necháme chvíli odležet. Potěrem potíráme čerstvě upečené langoše, nebo okraje pizzy před tím, než se vloží do trouby a dá péci.

Kdy dát mozzarellu na pizzu

Ta se vyznačuje svou krémovitostí a vysušovat ji by znamenalo zbavit jí její typické chuti. Proto se tato mozzarella přidává většinou ke konci pečení na hotovou pizzu.

Jakou má mít konzistenci těsto na pizzu

Vláčného a křehkého těsta jako z pizzerie docílíte použitím mouky určené přímo na pizzu. Ta je označená jako 00 Extra a její úspěch tkví ve vysokém obsahu lepku, který v těstě zajišťuje pružnost a tažnost. Použít můžete ale i obyčejnou hladkou mouku, kterou má doma úplně každý.