Jak udělat slivovici s medem?

Jak se dělá slivovice s medem

Do lahve o objemu 1 litr nalijeme nejprve pomocí trychtýře med. Poté lahev dolijeme slivovicí a důkladně protřepeme. Necháme odpočívat zhruba 1 měsíc, přičemž jednou týdně obsah lahve protřepeme. Podáváme buď ve verzi studené (vychlazené jako likér) nebo jako teplý nápoj, kdy medovou slivovici zalijeme horkou vodou.

Co se dá naložit do slivovice

Pálit můžete nejen slivovici, tedy destilát ze švestek, ale třeba i jablkovici, třešňovci, hruškovici nebo meruňkovici. Ve všech případech platí jedno zásadní pravidlo – ovoce, které přidáváte do kvasu, musí být zralé. Ještě lepší je lehce přezrálé. Nikdy do kvasu nedávejte ovoce nezralé, nebo dokonce plesnivé.

Jak zjemnit slivovici

Pokud má pálenka jen nevhodnou příchuť,tak doporučuji přefiltrovat přes aktivní uhlí. Pachuť by měla zmizet,ale také chuť po švestkách. Zbude chuť jako vodka. Pokud přebývají kyseliny,bylo by dobré nejdříve před uhlím zneutralizovat hydrouhličitanem sodným(jedlou sodou)Přidávat pomalu,pokud bude pěnit.

Jak ochutit kalvados

Jedna skořice je tak akorát na 0,5 l kalvadosu, jednoduše ji do pálenky vhodíme a čekáme. Jablko a skořice prostě jdou k sobě, v tomto případě se jen musí vyčkat – čím déle, tím lépe. Cca 2 týdny jsou minimum, za 2 měsíce je to to pravé.

Jak se dělá medovice

Do plastové lahve si připravíme litr vody a vlijeme částečně zchladlý medový roztok (50 °C), lahev uzavřeme a protřepeme. Ihned přidáme špetku živné soli a kvasinky a obsah pořádně promícháme. Lahev uzavřeme vatou nebo přiklopíme víčko, nikdy uzávěr neutahujeme!

Jak dlouho kvasí kvas na slivovici

Kdy je kvas připravený

U raného ovoce, jako jsou třešně a meruňky, je kvašení rychlejší, zpravidla tři až čtyři týdny. Proces u pozdního ovoce se pohybuje mezi pěti až šesti týdny, může být i delší.

Jak zjistit jestli je kvas hotový

Kvalitu kvasu hlídejte po celou dobu čichem, měl by mít ovocnou vůni. Nesmí mít ani náznak po kyselině octové anebo hnilobném pachu. Po vykvašení je vhodné nádoby uzavřít, aby se kvas nenakazil hmyzem a nenastalo octové kvašení.

Jaký soudek na slivovici

Dubové soudky a sudy jsou skvělé také pro zrání slivovice, kalvádosu a jiných ovocných pálenek.

Jakou vodou ředit slivovici

Využijte měkkou vodu

Voda musí být při ředění pálenky měkká nebo měkčená.

Jak dlouho se odvětrává slivovice

Větrání Průměrná doba větrání je 14 dní. Po tuto dobu by měla být pálenka umístěna v tmavé místnosti (světlo má vliv na éterické části) ideálně s teplotou kolem 15 stupňů. Po dobu větrání by měla být pálenka chráněna proti vnějším vlivům, látkou.

Co dělají včely s medem

– Med je pro včely zásobou potravy na zimu a připravují jej z nektaru, který sají na květech. Sběr nektaru je hlavním životním úkolem některých včelích dělnic takzvaných létavek. Když létavka nasaje nektar, uloží jej ve volátku, což je vakovitý výběžek trávicí trubice.

Jak se dělá Víčkovice

Dávám cca třetinu sklenice víček a 2/3 sklenice alkoholu, k tomu 2-3 ks kůry skořice, kuliček nového koření, 2 hřebíčky, jde i nakrájený omytý citrón. V létě přidávám květy divizny. Každý den promíchat a nechat ležet v chladu a temnu cca 14 dní.

Jak se dělá domácí slivovice

Mějte na paměti, že pod teplotou 5 °C se proces kvašení zastavuje. Čím vyšší teplota, tím je kvašení rychlejší, podle zkušeností je ale výhodnější kvasit raději pomaleji, 15 °C je ideálních, teplota by měla být stálá. Na začátku kvašení (v průběhu prvních tří dnů) je dobré kvas několikrát promíchat.

Jak dlouho zraje slivovice

Pro zrání se používají nejčastěji skleněné demižony na slivovici, aby nedocházelo k úbytkům množství. Názory na zrání jsou opět různé, běžné je nechat pálenku odležet jeden rok, někdo udává až 5 let. Každopádně důležité je nádobu uzavřít korkem, neuzavírat ji hermeticky, například voskem ..

Jak vyčistit zakalenou slivovici

Zakalené pálenky lze vyčistiti filtrací nebo čiřením. Jde-li o klkaté zákaly nebo sedliny, postačí filtrace pouhým filtračním papírem.

Proč se nekazí med

Kapalný med se nekazí, pokud v něm není nepřiměřené množství vody (nezralý med). Díky vysoké koncentraci cukrů ničí bakterie při procesu zvaném osmóza (vysává z buněk vodu a tím ničí jejich membrány).

Jak poznat zralý med

Zralé medy jsou husté i v teplé místnosti. Když sklenici otočíme dnem vzhůru, vytvoří se kulovitá bublina, která pomalu putuje vzhůru. Pokud se vzduchová bublina pohybuje v medu rychle jako v kompotu, jde o med nedostatečně zralý nebo falšovaný přídavkem vody.

Co je to Vickovice

Víčkovice. Jedná se o druh ochuceného alkoholu. Hlavní přísadou jsou víčka, které se získají při vytáčení medu z plástů. Víčka se nechají okapat a zalijí se destilátem a několik týdnů se nechají vylouhovat.

Jak dlouho se dělá kvas na slivovici

Pro vznikající kvas představuje ochranu – zabraňuje přístupu vzduchu i cizím mikroorganismům. Letní ovoce obvykle kvasí 2 až 3 týdny, pozdní ovoce (švestky, hrušky, jablka) kvasí 8 až 12 týdnů.

Čím Pastovat med

Med je dobré přecedit přes uhelonové síto, protože obzláště v pastovém medu je každá drobná nečistota hodně vidět. Na pastování je nejvhodnější květový med s obsahem vody do 18 %.

Proč se med nikdy nezkazí

Tajemství dlouhověkosti medu tkví především v jeho chemickém složení. Obsažené cukry jsou hygroskopické, což znamená, že absorbují vzdušnou vlhkost. Pokud se však nový med před skladováním dobře utěsní, vlhkost se vstřebávat nemůže a výrobek vydrží v nezměněné podobě prakticky navždy.

Jak se pozná kvalitní med

Zda-li si med udrží svou formu a spadne na dno jako celek, je to pravý med. Můžete taky smíchat med s malým množstvím vody a dvěma či třemi kapkami octa. Pokud se objeví pěna, jedná se o nekvalitní med. V případě, že po otevření sklenice s medem na povrchu objevíte pěnu, to nevadí.

Jak často se stáčí med

Stáčí se 3x až 4x do roka

Včely přitom můžete v případě potřeby zklidňovat tzv. kuřákem. Každý plný rámek, který je alespoň z poloviny zavíčkovaný, opatrně zbavíte včel.

Jak se dělá Vickovice

Není přesný recept, prostě se toho nebojte a zkuste to. Pokud bude vzniklý "likér" moc sladký, rozřeďte jej dalším alkoholem. Dávám cca třetinu sklenice víček a 2/3 sklenice alkoholu, k tomu 2-3 ks kůry skořice, kuliček nového koření, 2 hřebíčky, jde i nakrájený omytý citrón. V létě přidávám květy divizny.

Proč se šlehá med

Pastováním tedy rozumíme mechanické působení na med, které má za následek roztříštění krystalků na menší částice, které se už poté znovu nespojí. Med se pomalu promíchává tak dlouho, dokud nezíská pastovitou formu. Jednoznačnou výhodou je, že med si zachovává svou kvalitu a všechny klíčové vlastnosti.