Jak udělat Višňový likér?

Jak se dělá Višňový likér

Višně zasypeme cukrem, vanilkovým cukrem a zalijeme rumem. Uzavřeme, důkladně promícháme a odložíme stranou na asi 6 týdnů. Poté višně scedíme a likér nalijeme do lahví. Pozor, nejvíce alkoholu obsahují odkapané višně (při procesu proběhla osmóza-alkohol prošel do višní a šťáva ven).

Jak se dělá Višňovka

Vyrábí se vyluhováním speciální odrůdy čerstvých višní s přísadou koření. Čistě ovocný charakter je tak mírně potlačen a višňová chuť přechází do portského buketu. Višně po maceraci vydestilujeme a takto vzniklý višňový destilát přidáváme do likéru. Žádná sladká umělá griotka, toto je kompletně přírodní višňovka!

Jak se dělá domácí griotka z višní

Všechny višně rozmačkáme, vložíme je do sklenice a přidáme k nim asi 1/4 pecek. K višním ve sklenici přidáme rozdrcenou skořici, hřebíčky, kůru z poloviny pomeranče, vanilku a rozdrcený puškvorec. Nakonec do sklenice nalijeme všechnu vodku, sklenici zlehka uzavřeme a směs necháme 15-21 dnů louhovat.

Jak se vyrábí likér

Postup výroby

Domácí likéry se vyrábějí dvěma způsoby, jedním je nakládání ovoce nebo bylin do alkoholu a druhým je svaření nálevu a smíchání tekutiny s alkoholem. Ovoce si můžete naložit, jakékoli vás napadne, višně, jablka, třešně, hrušky, ale i tropické druhy ovoce.
Archiv

Co se dá udělat z višní

Višně mají velmi výraznou sladkokyselou chuť, a proto jsou vhodné na tepelné zpracování. Používají se na výrobu džemů, marmelád, kompotů a různých likérů (griotka, pálenka kirsch), v Belgii se z nich dělá víno a ovocné pivo.

Jak se dělá třešňový likér

Postup přípravy

Třešně vypeckujte a nasypte je do větší láhve s víčkem. Přidejte cukr, vodku, vanilkový lusk, skořici, citronovou kůru a badyán. Promíchejte, uzavřete sklenici a nechte při pokojové teplotě stát 1 měsíc. Místo vodky můžete použít rum.

Jak se dělá marmeláda z višní

Džem: Vypeckované višně dáme do hrnce, přisypeme cukr (nemusíme dávat celý kilogram, dle kyselosti višní) s želírfixem a za stálého míchání přivedeme k varu. Krátce (2 minuty) povaříme, odebereme případnou pěnu a džemem naplníme umyté, suché sklenice. Sklenice řádně uzavřeme a dáme na 10 minut sterilovat na 80°C.

Jak si doma vyrobit alkohol

„Domácí výroba lihu není povolena," upozornila Martina Kaňková. Daňově zvýhodněni jsou ale ti, kteří si nechají alkohol vyrobit z vlastního ovoce v pěstitelské pálenici. Když si pak za jedno výrobní období odvezou nanejvýš 30 litrů stoprocentního alkoholu, zaplatí za každý litr na dani 143 korun.

Co naložit do vodky

KVALITNÍ ALKOHOL NA LIKÉRY

Kvalitní alkohol, vodky a bílé rumy lze využít pro výrobu likérů. Do minimálně 60% alkoholu můžete naložit trnky, aronie, jeřabiny nebo šípky. Z bylin pak meduňku, mátu, bazalku. Oblíbené jsou pak likéry, které se nejprve louhují a potom slijí s převařenou vodou s cukrem.

Jak zmrazit višně

Kromě zavařování se dají višně i zmrazit. Vypeckované a neslazené ovoce se vám bude hodit k pozdějšímu použití do koláčů, vypeckované a pocukrované se uplatní v nákypech. Stejně jako ostatní drobné ovoce se i višně doporučujeme předmrazit a teprve když zmrznou na kámen,je sesypte do sáčků.

Jak naložit třešně do alkoholu

Libovolné množství třešní opereme a po částech naskládáme do sklenice, přičemž každou vrstvu třešní posypeme cukrem, když máme sklenici plnou, zalijeme třešně rumem nebo vodkou tak, aby alkohol aspoň o 2 cm převyšoval třešně. Potom sklenici uzavřeme a dáme do chladna a tmy asi na tři týdny uležet.

Jak udělat třešňový sirup

PřípravaTřešně vložíme do hrnce a zalijeme vodou. Přivedeme k varu a asi 8 minut povaříme.Druhý den scedíme přes sítko. Sirup přivedeme k varu a 5 minut povaříme.Láhve uzavřeme pečlivě víčkem a asi na 20 minut je dáme naležato.Třešňový sirup je výborný do domácích limonád a čajů.

Jak se dělá šťáva z višní

Višně pořádně omyjeme a pak zbavíme pecek (to je na celé výrobě sirupu ta nejotravnější práce, ale co se dá dělat), dáme je do hrnce a pokud možno ještě nahrubo rozmixujeme (nebo nějak nasekáme energickým mícháním). Přidáme k nim šťávu z citronu, cukr a všechno pořádně rozmícháme.

Jak se dělá vodka

Tradiční vodka se vyrábí ze dvou surovin: vody a etanolu z fermentace obilných zrn (jako je pšenice, čirok nebo žito). Mnoho značek vodky používá jiné základní ingredience (jako jsou brambory a cukrová řepa) a přísady (jako rostlinné látky a koření), aby dosáhly výrazného charakteru svého likéru.

Jak vyrobit alkohol z cukru

Z jednoho dílu cukru vzniknou teoreticky 2 díly lihu a 2 díly CO2. Pálenku z malin, jahod, bezu apod. bez přislazení lze vyrobit stěží (když cukr, tak nejlépe přírodní), ale u nejčastěji připravovaných kvasů – švestkového nebo jablkového – je přidávání cukru zbytečné, pro kvalitu výsledné pálenky i škodlivé.

Jak ochutit vodku

Nejběžnější jsou nálevy přidané do vodky, ale můžete použít i další svěží nápoje (gin, saké, rum či tequila). Nálevy připravované v tmavších destilátech jsou trochu složitější, budou fungovat pouze tehdy, vyberete-li správnou chuť, která alkohol doplní.

Jak naložit ovoce do alkoholu

Ovoce vsypeme do sklenic, zasypeme cukrem a zalijeme rumem. Necháme v chladu uležet alespoň dva měsíce. Pak už můžeme ochutnávat vzniklý ovocný likér, případně – podle druhu – sníst i ovoce (višně).

Jak skladovat višně

Třešně i višně se rychle kazí a nejsou vhodné k dlouhému skladování. V ledničce je lze uchovat nanejvýš dva až tři dny. Třešně chrupky vydrží v ledničce o něco déle (až deset dní). Třešně i višně dávejte do chladničky nejlépe v nějaké uzavřené nádobě.

Jak uchovat višně

Vzhledem k tomu, že višně dozrávají v červnu a červenci, jejich skladování v čerstvém stavu je velmi omezené. V chladu vydrží několik dnů a v ledničce patří mezi ovoce, které do sebe snadno absorbují okolní pachy. Jedna z možností, jak skladovat višně a zároveň v nich uchovat všechny potřebné látky je sušení.

Jak naložit višně do alkoholu

Višně i s peckou omyjeme, vložíme do sklenice, zasypeme cukrem a zalijeme rumem, aby byly višně potopené. Sklenici uzavřeme a necháme uležet nejméně 2 měsíce, aby pustila šťáva z višní a višně pěkně nasály do sebe rum.

Jak se dělá sirup z višní

Višně pořádně omyjeme a pak zbavíme pecek (to je na celé výrobě sirupu ta nejotravnější práce, ale co se dá dělat), dáme je do hrnce a pokud možno ještě nahrubo rozmixujeme (nebo nějak nasekáme energickým mícháním). Přidáme k nim šťávu z citronu, cukr a všechno pořádně rozmícháme.

Jak si vyrobit alkohol doma

„Domácí výroba lihu není povolena," upozornila Martina Kaňková. Daňově zvýhodněni jsou ale ti, kteří si nechají alkohol vyrobit z vlastního ovoce v pěstitelské pálenici. Když si pak za jedno výrobní období odvezou nanejvýš 30 litrů stoprocentního alkoholu, zaplatí za každý litr na dani 143 korun.

Jak si vyrobit vlastní alkohol

Lihoviny se vyrábějí destilací ovoce, obilí a dalších surovin obsahujících cukr. Cukernaté suroviny se nechávají prokvasit, u škrobnatých je nutné přeměnit škrob na cukr (po výrobě sladu). Názvy pálenek většinou odpovídají druhu použitých surovin.

Jak si udělat kvásek

Kvásek je hrst čistě namleté celozrnné hladké žitné mouky smíchané s vlažnou vodou. Směs si rozmícháme v uzavíratelné sklenici, kterou necháme stát v teple, samozřejmě zatím bez víčka. Směs začne zhruba po čtyřech dnech kvasit a vznikne malý živý organismus.

Čím nahradit vodku

Vodka, která se k jeho míchání používá běžně a má obvykle okolo 40 % se dá nahradit některou z nízkoprocentních vodek s originálními příchutěmi. Dobrou službu udělá například citrónová. Blue Lagoon – Modrý Curacao likér se nahradit jednou z ochucených méně procentních vodek.