Jak udržet brokolici čerstvou?

Jak udržet brokolici zelenou

Brokolici nejlépe uskladněte v lednici, ale stejně jako ostatní brukvovité zeleniny má brokolice ráda prostor k dýchání. Uchovávejte ji proto volně zabalenou nebo v perforovaném plastovém sáčku, aby mohl stále cirkulovat vzduch. Brokolici před uskladněním nemyjte – nadměrná vlhkost může podpořit růst plísní.
Archiv

Jak poznat špatnou brokolici

BROKOLICE. Uvadající brokolici poznáme jednoduše všichni, lehce žloutne a vadne. Nejlepší způsob skladování je uchovávat brokolici nerozdělenou v potravinovém sáčku v lednici. V případě zamrazování, brokolici rozdělte na větvičky a zamrazujte rozdělenou na porce.

Proč žloutne brokolice

Po sklizni brokolice velmi rychle žloutne. Pokud jsou již poupátka otevřená či žlutá, znamená to, že brokolice již není čerstvá.
ArchivPodobné

Jak poznat dobrou brokolici

Při nákupu by brokolicová růžice měla mít výrazně zelený až modrozelený odstín. Je důležité zeleninu pečlivě vybrat a zkontrolovat, zda její listy nejsou příliš povadlé anebo žluté. Čerstvá brokolice vydrží pak v lednici několik dní. Pokud jste ji ještě nikdy nezkusili, tak s chutí do toho!
Archiv

Jak využít Košťál z brokolice

Od košťálu přes růžice až po listy

Listy chutnají podobně jako kapusta. Košťál je potřeba zbavit vrchní dřevnaté slupky, pod kterou se skrývá chutná a měkká část plná živin. Oloupaný košťál brokolice můžete například nakrájet na tenké nudličky a uvařit jako přílohu.

Jak uvařit brokolici aby Nenadýmala

Aby brokolice tolik nenadýmala, odlijte vodu , ve které se brokolice vařila. Použijte tymián jako koření, které nadýmání potlačuje. Nekombinujte několik chodů (předkrm, mastná polévka, zákusek, maso, brokolice – pak se to svádí na brokolici, že).

Jak dlouho vydrží v lednici brokolice

Kromě zelené existují i fialové, žluté a bílé odrůdy brokolice. Brokolice však poměrně rychle vadne a neměla by být skladována příliš dlouho. V zásuvce na zeleninu v chladničce vydrží až dva dny.

Co udělat s brokolici

ReceptyBrokolice s vejci.Brokolice zapečená se sýrem.Brokolicová bábovka.Brokolicový nákyp.Brokolicový salát.Brokolicový sýr.Krůtí s brokolicí a hráškem.Kuře v sýrové omáčce s brokolicí

Co se žlutou brokolici

Pokuď je stále pevná a nezvadlá,je to jen rozložený chlorofil a víc luteinu a karoténu,je stále jedlá,ihned uvařit na polívku. Když je zvadlá a už měkká,vyhodit. BIO odpad se ta popelnice jmenuje.

Jak dlouho vařit brokolici na skus

Jak dlouho vařit brokolici

Růžičky brokolice můžete vhodit do vroucí osolené vody, nechat cca 5 minut bublat a po uvaření propláchnout studenou vodou. Další možností je zhruba 10 minut vaření v páře, díky čemuž si uchová vitamíny.

Co všechno se jí z brokolice

Stejně jako z květáku obvykle konzumujeme pouze bílou hlávku bez listů, i zelený košťál brokolice povětšinou končí v koši.

Co se dá udělat z brokolice

ReceptyBrokolice s vejci.Brokolice zapečená se sýrem.Brokolicová bábovka.Brokolicový nákyp.Brokolicový salát.Brokolicový sýr.Krůtí s brokolicí a hráškem.Kuře v sýrové omáčce s brokolicí

Jak dlouho se vaří brokolice v páře

Postup. Z brokolice odkrojíme růžičky, které očistíme, necháme okapat a osušíme. Růžičky dáme do parního nástavce, který vložíme do hrnce s vroucí vodou. Vaříme na páře asi 6 minut.

Jak dlouho Smazit brokolici

Smažíme ve fritéze na 180 st. dozlatova cca 4 minuty.

Jak uvařit brokolici aby byla zelená

Na velkém plameni přiveďte vodu rychle k varu, pak plamen stáhněte a nechte slabě probublávat 3 až 4 minuty. Sceďte brokolici přes cedník a s mírným třesením se zbavte co nejvíce vody. Aby si brokolice po povaření zachovala co nejvíce zelené barvy, prolijte ji při scezení studenou (nejlépe ledovou) vodou.

Jak dlouho se dělá brokolice

Aby byla brokolice co nejchutnější, vaříme ji nejlépe okamžitě po sklizni. Růžičky brokolice vaříme 10 minut ve vodě, nebo stonky postavíme do 5 cm mírně vařící vody a vaříme je 15 minut v páře.

Jak očistit brokolici

Nejdříve důkladně umyjte brokolici rozebranou na růžičky, můžete ji na několik minut namočit, aby se případné nečistoty nebo hmyz určitě vyplavili. Klidně na ní nechte i několik centimetrů ze stonku, protože i v něm je velké množství vitaminů a velmi prospěje její chuti.

Jak správně uvařit brokolici

Na velkém plameni přiveďte vodu rychle k varu, pak plamen stáhněte a nechte slabě probublávat 3 až 4 minuty. Sceďte brokolici přes cedník a s mírným třesením se zbavte co nejvíce vody. Aby si brokolice po povaření zachovala co nejvíce zelené barvy, prolijte ji při scezení studenou (nejlépe ledovou) vodou.

Proč jíst brokolici

Brokolice posiluje imunitu a preventivně působí proti infekcím. Kromě imunity posiluje také svalstvo a střeva. Za první je zodpovědný hořčík, jehož je cenným zdrojem. Jedná se o minerál nezbytný pro správnou činnost svalů, srdce, hormonů a přenos nervových vzruchů.

Co je Košťál brokolice

Od košťálu přes růžice až po listy

Listy chutnají podobně jako kapusta. Košťál je potřeba zbavit vrchní dřevnaté slupky, pod kterou se skrývá chutná a měkká část plná živin. Oloupaný košťál brokolice můžete například nakrájet na tenké nudličky a uvařit jako přílohu. Z listů květáku uvařte chutnou polévka.

Jak udělat brokolici jako přílohu

Brokolici uvaříme nepříliš doměkka (raději v páře). Rozmixujeme se zakysanou smetanou (nepříliš na jemno), přihřejeme, osolíme (solí nebo ochucovadly), případně opepříme. Jednoduché a rychle hotové. Skvělé například k pečenému lososu s bramborami, ke kuřeti apod.

Kdy už Nejist brokolici

Křupavá zelenina

Zelenina, jako brokolice, květák nebo zelí jsou obecně velmi zdraví prospěšné. Nejsou ale tím nejlepším, co byste si měly dát před tím, než půjdete spát. Mohou totiž narušit váš klidný spánek. „Vlákninu, kterou tato zelenina obsahuje, budete totiž trávit ještě nějakou dobu.

Na co je dobrá brokolice

Brokolice zlepšuje trávení a povzbuzuje látkovou výměnu, pomáhá při regeneraci sliznic. Vysoký obsah draslíku pozitivně ovlivňuje odvodňování organismu a snižuje krevní tlak. Výzkumy připisují brokolici schopnost hubit v těle některé škodlivé kmeny bakterií a vyzdvihují poměrně silné protisklerotické schopnosti.

Co z listů brokolice

Listy a košťál z brokolice nebo květáku mohou být velmi chutnou přílohou. Listy chutnají podobně jako kapusta. Košťál je potřeba zbavit vrchní dřevnaté slupky, pod kterou se skrývá chutná a měkká část plná živin. Oloupaný košťál brokolice můžete například nakrájet na tenké nudličky a uvařit jako přílohu.

Jaká část brokolice se jí

Brokolice se řadí mezi košťálovou zeleninu, ale nemá tolik výraznou chuť, díky čemuž ji dobře snášejí lidé s citlivějším trávením. K jídlu jsou vhodné jak brokolicové růžičky, tak košťály, které chutnají podobně jako zelený chřest.