Jak se naučit samostatnosti
Není třeba dítě cíleně učit samostatnosti už od nemluvněte.Neorientujte se podle toho, co „by se mělo“, nepodlehněte tlaku okolíUvědomte si, co je pro vás prioritní, a nepodstatné věci neřešte vůbec.U témat, která vyhodnotíte jako podstatná a která pomohou vašemu dítěti posunout se dál, můžete použít mírný tlak.
Archiv
Jak se mají děti učit
PRO RODIČE – Desatero domácího učení. Jak se učit doma s dětmi během „virových prázdnin“Nastavte si pravidla a bezpečné hranice.Vytvořte pracovní místo, kde se budete učit.Stanovte si cíl.Hledejte spolu s dítětem, co už umíJednotlivé postupy dělejte krátce.Netlačte na výkon.
Kdy má být dítě samostatně
Psychologové mají jasno. Do deseti let by dítě nemělo být samo vůbec, pokud tedy nepočítáte čtvrthodinový nákup nebo doběhnutí s košem či krátké vyvenčení psa před barákem. Mluvíme-li ovšem o několikahodinové nepřítomnosti, nastává vhodná doba u každého dítěte a v každé rodině jindy.
Jak motivovat děti k učení
5 tipů, jak motivovat děti k učeníUčení musí mít pro dítě smysl. Znáte to jistě z vlastní zkušenosti – mnohem lépe si zapamatujete informace, které vás skutečně zajímají nebo o kterých se domníváte, že pro vás budou užitečné.Vyhněte se trestům i odměnám.Vyhovující pracovní místo.Neporovnávejte.Učení přizpůsobte dítěti.
Jak vést děti k zodpovědnosti
9 tipů, jak naučit děti zodpovědnostiZačněte už kolem 3. roku života dítěte.Nechte si pomoci, kdykoliv to jen půjde. Požádejte své dítě o pomoc pokaždé, kdy jdete dělat domácí práce.Staňte se průvodci.Buďte důsledníChvalte.Nebuďte puntičkáři.Žádné odměny.Vytvořte pravidelný režim.
Jak vést děti k sebedůvěře
Konstruktivně komunikujte a chvalte. Jako rodiče buďte při tréninku samostatnosti trpěliví, tolerantní a snažte se motivovat své dítě. Nezapomínejte své dítě pochválit za konkrétní činnost, která se mu povedla. Důležité je také umět podpořit, když se něco nedaří.
Jak se znovu zacit učit
10 tipů, jak se znovu naučit soustředitRozdělte si svůj čas.Odstřihněte se od rušivých vlivůStanovte si hlavní úkoly dne.Zjednodušujte, zužujte.Studijní a pracovní pořádek.Běžte ven.Zvolněte a odpočívejte.Překonejte ten strach.
Jak zlepšit paměť u dětí
Paměť u dětí můžete trénovat i tak, že jim dáte úkol. Dojdi nakoupit a seznam věcí mu pouze řeknete, klidně zopakujete a pošlete dítě do obchodu. Cestou bude mít rozptýlení díky okolním vjemům a v obchodě „potrénuje“ paměť tím, že si bude muset vzpomenout na vše, co má koupit.
Co je zanedbání péče o dítě
Formy zanedbávání jsou různé, a stejně tak je různá i míra zanedbávání. Může jít o fyzické a výživové zanedbávání, zanedbávání oblékání, špatné bytové podmínky, nedostatečný dohled, nebo dokonce opuštění dítěte. Dále zanedbání zdravotní péče, vzdělávacích a vývojových potřeb a ochrany před rizikovým prostředím.
Jak poznat inteligenci u batolete
Typické chování, které může u dítěte indikovat nadáníučí se snadno a rychle;najde několik druhů řešení předloženého problému;věnuje se koníčku nebo tématu zajmu intenzivně a dlouho, například doslova „žije“ dinosaury;rychle absorbuje velké množství informací a také si je rychle vybavuje;
Co dělat s dítětem když se nechce učit
Domluvte si s dítětem nějaký postup, jak budete úkoly psát. Stanovte si systém a ideálně místo, kde se úkoly budou pravidelně psát. Pokud si dítě vytvoří pozitivní návyk, naučí se navíc, jak se správně učit, memorovat a poradit si s větším objemem látky.
Jak donutit syna se učit
Zajímejte se aktivně a průběžně, jak si vaše dítě ve škole vede, jaké má domácí úkoly a jak se mu učení daří. „Posadit dítě počítači a zanechat ho svému osudu nic neřeší. Mluvte spolu,“ apeluje Jiří Knoll s tím, že právě tohle školákům chybí.
Jak se naučit být zodpovědný
Jak zodpovědně se stavíme k zodpovědnostiPřijmout odpovědnost za své myšlenky, činy, skutky, ať už ty, které se staly, nebo ty, které se stanou, by mělo být vědomým rozhodnutím každého z nás.Společná tíha se lépe nese.Stáváš se zodpovědným za toho, koho k sobě připoutášKaždý zodpovídá jen sám za sebe.
Jak se rychle naučit velké množství učiva
Jak se efektivně učitVyužívejte tištěné materiály.Poslouchejte hudbu.Učte se na více místech.Porazte křivku zapomínáníZkoušejte průběžné testy.Dbejte na organizaci.Pokládejte si otázky.Vytvořte si studijní plán.
Co na zlepšení paměti
Co ještě můžete udělat pro zlepšení pamětiHýbejte se a naplánujte si na každý den nějakou aktivitu nebo činnost.Čtěte a luštěte křížovky.Občas si vyzkoušejte své vědomosti a paměť při různých kvízech nebo vědomostních soutěžích (např.Zdravě jezte, dodržujte pitný režim a pravidelný spánek.
Co pomaha na kratkodobou paměť
Do krátkodobé paměti se ukládají informace jen na několik desítek sekund a abychom si zapamatovali co nejvíce, je potřeba tyto informace opakovat a spájet do souvislostí. Základem je tedy číst, opakovat si, luštit křížovky nebo sudoku a snažit se zapamatovat si co nejvíce informací.
Jak poznat psychické týrání dětí
Projevy psychického týrání dětínadávky, ponižování, zesměšňování, pohrdáníopakované výbuchy hněvu.ignorace dítěte, přehlíženímanipulace, vydíráníneustávající srovnávání s jinými dětmi.popírání soukromí dítěte.přetěžování dítěte (domácí práce, dobré známky ve škole, péče o mladší sourozence…)
Co hrozi za zanedbani péče
„Zanedbání péče je trestný čin a dojde-li k němu, je potřeba se obrátit na Policii ČR. Ta poté určí, zda se jedná opravdu o trestný čin a zda bude přizván i OSPOD či jiné orgány. Orgány sociálně-právní ochrany dětí neboli OSPOD jsou součástí obecních a krajských úřadů.
Jak se projevuje nízká inteligence
Omezují se jen na stanovení logických, verbálních a matematických schopností. Zcela opomíjejí jiné aspekty – umělecké sklony, prostorovou a pohybovou orientaci a zejména schopnost komunikovat s ostatními a rozumět jim.
Jak se projevuje vysoká inteligence
Bývají to velmi dobré verbální schopnosti, přesvědčivá nebo netradiční argumentace, rychlé osobní tempo nebo neúnavná koncentrace na řešení problémů. Často disponují výraznými analytickými nebo technickými kompetencemi, rychle chápou souvislosti a přicházejí s inovacemi.
Jak se donutit k učení
Co dělat, když se mi nechce učit…Najdi si, jaké bude mít výhody učit se.Napiš si povzbudivá hesla.Udělej si seznam předmětů a úkolů.Rozhodni se, čemu se budeš věnovat a kolik času.Rozděl si učení na menší části.Začni s tím nejobtížnějším.Vypni vše, co nepotřebuješ.Teď už to všechno udělej.
Proč se děti nechtějí učit
Děti se nechtějí učit zpravidla proto, že je to jednoduše nebaví, ale také protože látce nerozumí a důvody mohou být i další. Nejdříve je vhodné zjistit, jestli dítě nemá nějaký specifický důvod, proč se neučí či proč nemá „slušnější“ výsledky. Na vině může být třeba i nějaká porucha učení.
Proč se dítě nechce učit
Proč se dítě nechce učit
Učivu nerozumí Nevyhovuje mu způsob výuky. Nemá rád učitele. Spolužáci se mu smějí, že je „šprt“
Jak převzít zodpovědnost za svůj život
Jak tedy vlastně převzít tu osobní odpovědnostUvědomte si: Za svůj život jste odpovědní pouze Vy sami…Rozhodněte se věci řešit a neodkládat…Ukažte svou odpovědnost.Přestaňte se vymlouvat či svalovat vinu na druhé…Nezoufejte nad minulostí… Vemte odpovědnost za přítomnost.
Kdo je zodpovědný
Zodpovědnost ukazuje na plnění odpovědnosti. Princip zodpovědnosti nejen za sebe, ale i za svěřené činnosti a věci, musí moderní člověk zvnitřňovat a přijímat jako samozřejmý nárok na sebe, zejména proto, aby se na něj druzí mohli spoléhat. Proto je zodpovědnost tak hledaná kvalita v řídících i podřízených funkcích.