Jak umýt čepici?

Jak vyčistit čepici

Pokud potřebujete čepici zbavit opravdu silné vrstvy špíny, namočte kartáček do vody se saponátem. Namočte kartáček do teplé vody a vydrhněte z čepice saponát. Udělejte to samozřejmě čistou vodou. Opatrně vyčistěte místo, na které jste předtím nanesli saponát.
Archiv

Jak vyčistit kšiltovku od potu

Namočte kartáček do teplé vody, kde by neměl být žádný saponát. Opatrně vydrhněte špínu a skvrny od potu. Kartáček na zuby vám umožní drhnout mnohem přesněji, než hadřík a díky tomu se na čepici lépe zachovají barvy. Ve velké misce smíchejte 1/2 lžíce prášku na praní a 7 – 8 šálků vody.

Jak vyžehlit kšiltovku

Nejdříve si špinavé místo namočte použitím kartáčku a teplé vody. Poté ve větší misce smíchejte vodu s práškem na praní a tímto roztokem odstraňujte kartáčkem špínu z kšiltovky, dokud nebude čistá. Následně je potřeba zbavit se naneseného pracího prostředku.
Archiv

Jak prát zimní čepice

Všechny čepice doporučuji prát na 30° C, jemné praní, v ruce, bez aviváže. Žehlit na stupeň 1 (šetrně na rubu!), nebělit, nesušit v sušičce, nevystavovat přímému slunečnímu záření, neprat v pracích prostředcích obsahujících opticky zjasňující prostředky.

Jak pečovat o kšiltovku

Kšiltovky nepatří do pračky.

Kšiltovka praním v pračce ztratí tvar a už nikdy nebude tak hezká. Kšiltovku nejlépe vyčistíte pomocí malého kartáčku, vlažné vody a jemného pracího prostředku, mýdla nebo šamponu.

Jak prát Bekovku

Jak ručně vyprat bekovku

Naplňte misku teplou vodou. Nepoužívejte horkou vodu, protože by mohlo dojít ke zničení čepice. Přidejte malé množství (asi čajovou lžičku) jemného pracího prostředku bez bělidla. Namočte malou část čepice (nejlépe tam, kde to nebude vidět), abyste zjistili, zda barva pouští.

Jakou vlnu na čepici

Pro citlivé doporučuji vlnu ovčí druhu merino, která zpravidla nekouše. Jinak jsou hřejivé i vlny z ostatních typů zvířat jako mohér (koza angorská), kašmír (koza kašmírská), alpaka (lama), velbloudí či králičí (angorský, stříbřitý). Kousavost vlny zkoušíme na krku nebo předloketní jamce.

V čem vyprat zimní bundy

Na praní lyžařské bundy stačí běžný prací prostředek, nezáleží na tom, jestli bude tekutý nebo v prášku. Můžete si také pořídit speciální prostředek na praní nepromokavého oblečení. ⚠️ Pozor, aviváž, chlór a odstraňovače skvrn nepromokavé membrány bund, kombinéz, kalhot a dalšího oblečení poškozují.

Jak šetrně vyprat kšiltovku

Kšiltovky nepatří do pračky.

Kšiltovka praním v pračce ztratí tvar a už nikdy nebude tak hezká. Kšiltovku nejlépe vyčistíte pomocí malého kartáčku, vlažné vody a jemného pracího prostředku, mýdla nebo šamponu.

Jak zmenšit kšiltovku

4 způsoby, jak zmenšit obvod kloboukuŠňůrka v potním pásku. V tomto případě máte vyhráno.Využití pěnových vložek. Druhý nejjednodušší způsob, jak změnit obvod klobouku na požadovanou velikost, je použití pěnových vložek.Utažení mašle.Přešití potního pásku.

Kdo nosi Bekovku

Ploché čepice s kšiltem, tzv. bekovky, byly typické pro dělníky, kteří pracovali v továrnách na počátku 20. století. Staly se ale součástí automobilové módy a díky tomu byly stále populárnější.

Proč se říká bekovka

a 20. století, konkrétně: "Na těle měli kajdu, dlouhé kalhoty zvané hamburačky, boty kolenáče s patkou a na hlavách čepice bekovky nebo placky. […] Čepice bila tag zvaná bekofka, ti ďelal čepičář ve Voďičkovej ulici a menoval se Andreás Bek, proto se menovala bekofka.

Jak zvětšit čepici

Obecně platí: když chcete zvětšit obvod čepičky, musíte uháčkovat větší základní kolečko (v tomto případě kolečko končí řadou 10). když chcete zvětšit výšku čepičky, opakujete vzorek po uháčkování základního kolečka tak dlouho, dokud nedosáhnete požadované výšky (v tomto případě řada 11. – 16., řada 17.

Jak roztáhnout čepici

Pak kloboučnický roztahovák, tedy forma umožňující postupné rozvírání a za mokra postupně roztáhnout. Jestli má látkovou podšívku, tak ta nepovolí, nebo praskne. A s citem, aby nepraskla ta plst. Velikost klobouku a čepic je stabilizovaná všitou páskou z textilu, nebo kůže.

Jak prát bez Zdimani

Navolte šetrné praní bez ždímání

Používá teplotu do 40 °C a speciální pohyby bubnu, které podporují odolnost proti vlhkosti a prodyšnost materiálu. Pokud vaše pračka žádný z těchto programů nenabízí, zvolte program pro jemné prádlo. Vypněte fázi ždímání a odstřeďování a po máchání jen vypusťte vodu.

Na co prát bundy

Bundy z funkčních materiálů je vhodné prát při šetrném programu (někdy také značeném jako program na delikátní prádlo) a maximální teplotě 40 °C za použití speciálních přípravků. Při praní nikdy nepoužívejte avivážní prostředky. Ty narušují strukturu a pevnost vláken a technické materiály ničí.

Jak zmenšit čepici

Můžu čepici srazit, aby mi lépe seděla Pokud je vám čepice příliš velká, doporučujeme vám ji vrátit a najít si takovou, která opravdu sedí. Zmenšení čepice je choulostivý proces a po všem vašem úsilí byste mohli skončit s čepicí velikosti panenky. Pokud svou čepici musíte zmenšit, zkuste ji vyprat ručně v horké vodě.

Jak zmenšit obvod čepice

Vypárejte vnitřní keprovou stuhu neboli potní pásku a přišijte ji na klobouk o trochu pevněji. Pokud nechcete přešívat celý potní pásek, pak jej nechejte na klobouku jak je. Jen vzadu zapošijte vnitřní obvod potního pásku. Takto zmenšíte obvod o maximálně půl velikosti.

Jakou čepici ke kabátu

K obleku a ke kabátu se dokonale hodí ploché čepice, takzvané bekovky. Jsou velmi moderní, nosí je muži i dívky. Mají schovaný kšilt, který je přišit nebo patentem p ř i -pnut k vrchní části pokrývky.

Jak určit velikost čepice

Pro velikost čepice je důležitý obvod hlavy. Ten měřte vždy v oblasti nad ušima a přes střed čela. Další důležitý údaj je výška čepice. Měříte od vršku hlavy k uchu, přesně tam, kde chcete aby Vám čepice končila.

Jak Roztahnout Seprany svetr

Zkuste to napravit. Ponořte svetr asi na půl hodiny do teplé vody s trochou dětského šamponu, poté ho vytáhněte, ale neždímejte a přeneste na rovnou plochu. Následně ho na chvíli ponořte do čisté vody, rozložte na čistý, suchý a hodně savý ručník a stočte ho do rolády – tím z něj odstraníte větší část vody.

Jak nejlepe prát

U syntetických materiálů určitě nepřekračujte teplotu 40 °C. Použijte prací prostředek na bílé prádlo a ždímání nastavte dle typu materiálu. Jemné materiály (například satén a hedvábí) neždímejte buď vůbec, nebo na nízké otáčky. Vysokým otáčkám odstřeďování se vyhněte i v případě vlněných a bavlněných svetrů.

Jak si vyprat v umyvadle

Napusťte si do umyvadla (lavoru nebo vany) vodu – musí mít teplotu, na kterou se doporučuje prádlo prát. Do vody přidejte prací prostředek – prášek (hůř se rozpouští) nebo gel (lépe se rozpouští). Prací prostředek nechte dokonale rozpustit, pomozte mu v tom rukou a vodu pak napěňte. Přidejte prádlo do lázně.

Jak obnovit Membranu

Obnova DWR

Pokud vám začne membránové oblečení vsakovat, častokrát to není chyba membrány ale mechanického narušení DWR. Což je vlastně vrstva na na povrchu, která odpuzuje vodu. Pokud tuto vrstvu narušíte, tak v první řadě vezměte vlhkou látku a přežehlete ji na membránovém oblečením. Tím opět aktivujete DWR.

Proč je na kulichu Bambule

Bambule je ozdoba nebo módní doplněk, který se používá například na čepicích (kuliších, baretech či čepicích pro ženy), kabelkách apod. Praktickou funkci měla bambule např. na čepicích francouzských námořníků, kde sloužila k tomu, aby se v lodi neudeřili do hlavy, protože lodě měly velmi nízké stropy.