Jak umýt štětku na záchod?

Jak umýt záchodovou štětku

Jak čistit záchodovou štětku

Jakmile jste hotovi s čistěním toalety, nezapomeňte vyčistit i záchodovou štětku. Naplňte kbelík horkou vodou a bělidlem (vždy se řiďte pokyny k použití od výrobce) a nechte štětku odmočit po dobu 30 minut. Štětku opláchněte horkou vodou nad záchodovou mísou a umístěte zpět do držáku.

Jak používat štětku na záchod

Nejvhodnější je, pokud si do domácnosti pořídíme dvě WC štětky – jednoduchá nám bude sloužit na každodenní úklid toalety a štětka s ouškem pak na důkladný úklid mísy. Po každém použití je dobré propláchnout štětku pod tekoucí vodou, například při spláchnutí.
Archiv

Jak umýt Stetku

V zásadě je možné kosmetické štětce bez obtíží vymýt. Do umyvadla přidejte trochu dětského šamponu a štětec v něm vymyjte. Nebojte se přitlačit a mýt tak dlouho, až na štětinách nezůstanou žádné zbytky líčidla. Dbejte na to, aby při mytí štětiny mířily směrem dolů.

Jak odstranit usazeniny v záchodové míse

Hrnek kyseliny citronové

Do záchodové mísy, případně i nádržky, vysypte hrnek kyseliny (cca 200 g) a nechte ji asi půl hodiny působit. Po uplynutí času zkuste štětkou narušit zbytky vodního kamene a poté spláchněte. Při práci s kyselinou buďte opatrní, při kontaktu s okem totiž vyvolává dráždivou reakci.
Archiv

Jak se čistí záchod

Čištění toalety

Při běžném úklidu aplikujte trochu octa po celé míse, neopomeňte ani místa pod okrajem. Na špatně dostupná místa umístěte kousky papírových utěrek či ubrousků namočených v octu. Nechte krátce působit a opláchněte.

Jak často mýt záchod

Odborníci oslovení listem Daily Mirror radí opláchnout mísu každý den a jednou týdně toaletu pořádně vydrbat.

Jak odstranit velkou vrstvu vodního kamene

WC. Vodní kámen v toaletě můžete odstranit buď umytím octem, či roztokem vody a kyseliny citronové. Pokud by byla vrstva kamene větší, pak do mísy nalijte klidně celý litr octa a nechejte působit. Účinné jsou i čističe s kyselinou citronovou, které jsou víc koncentrované.

Jak na vodní kámen ve sprše

Na odstranění vodního kamene, případně zaschlých kapek vody na stěnách sprchy, funguje skvěle citronová šťáva nebo ocet (s ním však buďte opatrnější u choulostivějších povrchů). Můžete je použít samostatně, případně je v poměru 1:1 naředit s vodou.

Jak na řez v záchodě

Návod, jak odstranit rez pomocí soliNalijte do toalety minimálně 1,5 l horké vody.Nasypte do toaletní mísy 250 g obyčejné soli a nechte alespoň 10–15 minut působit.Pomocí WC štětky nečistoty manuálně odstraňte.Nakonec spláchněte. V případě potřeby můžete opakovat.

Jak dát vuni do záchodu

Gely, které speciální „pistolí“ dávkujete přímo na stěnu záchodové mísy. Výhodou je hlavně hygiena – nemusíte sahat do záchodu a brát do rukou prázdný držák. Obezřetní musíte být s umístěním gelu. Pokud totiž budete potřebovat očistit mísu štětkou, nelze se mu vyhnout, čili ho zničíte.

Co je nejlepší na odstraneni vodního kamene

Nejúčinnějšími parťáky v boji proti vodnímu kameni je citronová šťáva (případně kyselina citronová) a ocet. Použít můžete i limetkovou šťávu, která je ještě o trochu kyselejší než citron. Abyste ale zbytečně neplýtvali limetkami, klasický citron vám bohatě postačí.

Jak vyčistit spáry ve sprchovém koutě

Sprchový kout a spáry

Jako nejúčinnější se projevil již zmiňovaný ocet smíchaný s jedlou sodou. Pokud by však tato směs přeci jen nepomohla, můžete vyzkoušet kašičku z jedlé sody a saponátu. Naneste ji na spáry a nechte cca hodinu působit. Poté následuje fáze drhnutí.

Co pomáhá na vodní kámen

WC. Vodní kámen v toaletě můžete odstranit buď umytím octem, či roztokem vody a kyseliny citronové. Pokud by byla vrstva kamene větší, pak do mísy nalijte klidně celý litr octa a nechejte působit. Účinné jsou i čističe s kyselinou citronovou, které jsou víc koncentrované.

Jak vyčistit rezavou vanu

Jedlá soda a voda

Pomůže vám s vyčištěním rzi. Nasypte ji na rezavé skvrny, které následně vyčistěte starým zubním kartáčkem. Předtím ho však namočte do vody. Pokud vám to hned nepůjde, zkuste na rezavé skvrny nasypat jedlou sodu znovu a polijte ji malým množstvím vody.

Jak vyndat ze záchodu

Nejlepší pomocník je čistící zvon

Zvon přiložíte na odtok ucpané toalety a začnete s vervou pumpovat. Takto vytvořený tlak vám s trochou štěstí z trubek vytáhne veškerý tuhý odpad, který záchod ucpal. Když se zadaří, vyhoďte vše, co se do záchodu vrátilo, rovnou do koše.

Jaká je nejlepší Voňavka na záchod

Oblíbené jsou rozmarýn, citronová tráva, levandule i grep. Do vršku provrtáte hřebíčkem otvory, aby vůně pronikala do místnosti a je hotovo! Pokud budete mít dojem, že už toaleta nevoní, stačí přikapat olejíček. Sodu je třeba vyměnit asi jednou za měsíc.

Čím vyčistit zašle spáry

Smíchejte 1/2 šálku jedlé sody s 1/3 šálku kyseliny citrónové. Dolijte horkou vodu, směs naneste na spáry, nechte působit půl hodiny a drhněte menším kartáčkem se středně tvrdým vlasem.

Jak vyčistit špinavé spáry

Ocet a prací prostředek na prádlo

Smíchejte ocet a prací prostředek ve stejném poměru a naneste směs na spáry. Nechte působit asi 10 minut, poté vezměte houbičku nebo zubní kartáček, vydrhněte spáry a opláchněte horkou vodou. Stejně tak můžete spáry vyčistit práškem do pečiva hustě smíchaným s vodou.

Jak vyčistit starou zašlou vanu

Napusťte vanu horkou vodou, přidejte 3 litry octa a 4 lžíce jedlé sody. Nechte působit 4 hodiny, poté vodu vypusťte a povrch vany ještě dočistěte houbou se saponátem. Nakonec opláchněte. Jedlou sodu lze použít také v kombinaci s peroxidem vodíku.

Jak vycistit vanu octem

Nejprve smíchejte ocet s teplou vodou v poměru 1:1. Můžete použít klasický kbelík a houbičky do domácnosti, ale nejjednodušším řešením je roztok přelít do rozstřikovače. Naneste na vanu a nechte působit 15-20 minut, poté opláchněte vodou. Vana bude vypadat jako nová.

Jak uvolnit záchod

Na uvolnění toalety je zapotřebí přibližně jeden půl kilový sáček sody a jedna litrová láhev octa. Možná tak budete muset o pomoc poprosit také sousedy. Když je vše připravené, nasypejte sodu do záchodu a zalijte ji octem. Proces odstranění nečistot v trubkách můžete ještě urychlit konvicí vařící vody.

Jak odšroubovat záchod

Stačí se držet jednoduchého návodu. Vypněte přívod vody, poté spláchněte, aby odtekla voda z nádržky. Nyní je třeba odšroubovat záchodovou mísu, která je připevněná k podlaze. Po odstranění šroubů mísu opatrně vytáhněte, a to tak, aby se nepoškodila manžeta odtokové roury.

Jak Provonet záchod

Nádobku naplňte vodou a přidejte do něj pár kapek skořicového oleje. Pokud je rozprašovač dostatečně velký, můžete do něj vhodit i samotnou skořici. Směsí zatřepejte a nechte chvíli odstát, aby se vůně spojily. Nakonec už jen stačí postříkat toaletu a prostor okolo ní.

Jak dát kuličky do záchodu

Po vyjmutí z obalu jsem plastový WC blok umístila do WC mísy tak, aby byly v proudu vody právě dvě prostřední tmavé kuličky. Při spláchnutí dochází k vypuštění části náplně a následnému obarvení vody v záchodové míse až do dalšího spláchnutí.

Jak obnovit zašlé spáry

Čím ještě vyčistit spáry mezi dlaždicemi

Smícháním 1/2 šálku jedlé sody s 1/3 šálku kyseliny citronové vznikne hustá pasta. V případě potřeby ji můžete dolít horkou vodou. Pastu poté naneste na spáry a nechte působit (opět alespoň 30 minut). Dále je postup stejný jako u používání pasty z bělidla a jedlé sody.