Jak upravit Reels na FB?

Jak sdílet Reels na Facebooku

Jakmile funkcionalitu Sharing to Reels integrujete do své aplikace, objeví se v ní tlačítko Reels, které vašim uživatelům umožní snadno a pohodlně sdílet krátká videa na Facebook. Ta pak mohou upravovat pomocí nástrojů Reels včetně zvuku, efektů, titulků, nálepek a textu.

Kde najdu Reels na Facebooku

Videa Reels pak zhlédnete ve feedu nebo při kliknutí na ikonku Reels v horní části obrazovky. Odtud dostanete přístup ke standardní sadě nástrojů pro vytváření krátkého video obsahu, včetně výběru hudby, kamery, časování a podobně.

Co je to Reels na Facebooku

Reels na Facebooku jsou krátká videa doplněná hudbou, audiem, AR efekty a dalšími možnostmi. Můžete sledovat reels od tvůrců a vytvářet i vlastní, které pak jdou sdílet s přáteli nebo třeba s celým světem. Upozorňujeme, že Reels nejde vypnout.
Archiv

Jak se dělá Reels

K Reels se dostanete z klasického rozhraní pro Stories. Stačí swajpnout prstem doprava. Ve spodní části obrazovky uvidíte tři možnosti: Živě, Příběh a Reels. Přejděte na Reels – tím se automaticky spustí také fotoaparát vašeho telefonu.
Archiv

Jak dát Reels z Instagramu na Facebook

Přejděte na svůj profil a klepněte na . Klepněte na Nastavení. Klepněte na Účet > Sdílení v ostatních aplikacích a pak klepněte na sociální síť, ke které se chcete připojit a účty propojit.

Jak sdílet z Instagramu na Facebook

Nejdřív nahrajte nebo pořiďte fotku nebo video. Před sdílením příspěvku klepněte u Sdílet na Facebooku na . Klepněte na Sdílet. V Centru účtů si můžete nastavit automatické sdílení budoucích instagramových příspěvků na Facebook.

Jak propagovat Reel

Jak postupovat, abyste mohli provozovat reklamy v Instagram Reels:Přejděte do Meta Správce reklam a vyberte +Vytvořit.Vyberte reklamě některý z účelů:Reklamu vytvořte jako obvykle.Až se dostanete k možnostem Umístění, vyberte Ruční umístění, pokud chcete v Reels provozovat autonomní reklamní kampaň.

Jak dlouhý může být Reels

Pokud máte veřejný účet, může vaše reely přehrávat a sdílet každý na Instagramu a Facebooku. Když délka reelu nepřesáhne 90 sekund, má možnost dostat se mezi doporučené a na Instagramu ho tak uvidí víc lidí. Pokud máte účet soukromý, reel se bude zobrazovat jen vašim sledujícím.

Jak stříhat Reels

V režimu tvorby Reels jednoduše potáhněte nahoru – otevře se vám tak galerie fotoaparátu, ze které vyberete dané video a na ose označíte, jaká část z něj se má použít. Takto vytvoříte jeden časový úsek. Pak klidně z galerie vyberte další a další videa a sestříhejte tak nový 15sek.

Jak vypnout Reels

Nebo chcete-li trvale deaktivovat všechna upozornění na Reels, klepněte na Živě a Reels. Vyberte Vypnuto pro Nedávno nahrané Reels.

Jak propojit Instagram se stránkou na Facebooku

Vpravo dole klepněte na nebo na svůj profilový obrázek a přejděte na profil. Vpravo nahoře klepněte na a potom na Nastavení a soukromí. Dole klepněte na Centrum účtů. Klepněte na Přidat Facebook účet nebo Přidat instagramový účet a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Jak sdílet příběh z IG na FB

Jak změnit, kam na Facebooku crosspostujete instagramové příběhy:Otevřete si na telefonu aplikaci Instagram.Klepněte na svůj profilový obrázek .Klepněte na .Klepněte na Nastavení.Klepněte na Účet.Klepněte na Připojené účty.Klepněte na Facebook.Vyberte Sdílet na [váš profil nebo stránka].

Proč mi nejde sdílet příspěvek na Facebooku

Aby bylo možné sdílet vaše příspěvky na Facebooku, musíte Změňte publikum svých příspěvků na veřejné. Tím přidáte do svých příspěvků tlačítko pro sdílení, aby ho mohli používat vaši přátelé a sledující.

Kdy zverejnit Reels

I Instagram zaznamenal oproti roku 2020 jisté rozšíření ,,nej” časových oken vhodných pro zveřejňování. Svůj podíl na tom jistě má i spuštění nového formátu Reels nebo vylepšené Stories. Jako nejlepší vychází úterní okno mezi 11:00 a 14:00, celkově pak od pondělí do pátku v 11:00.

V čem Strihat Reels

3 nej aplikace na úpravu Reels a Tiktok videíInShot.Canva. VN Video Editor.

Jak posunout Reels

Když ji chcete posunout, klepněte na ni a přidržte ji. Dole klepněte na Další a reel upravte. Vpravo dole klepněte na Další a pak na Sdílet.

Jak sdílet příběh z Instagramu na Facebooku

Jak změnit, kam na Facebooku crosspostujete instagramové příběhy:Otevřete si na telefonu aplikaci Instagram.Klepněte na svůj profilový obrázek .Klepněte na .Klepněte na Nastavení.Klepněte na Účet.Klepněte na Připojené účty.Klepněte na Facebook.Vyberte Sdílet na [váš profil nebo stránka].

Jak sdílet Instagram na FB

Nejdřív nahrajte nebo pořiďte fotku nebo video. Před sdílením příspěvku klepněte u Sdílet na Facebooku na . Klepněte na Sdílet. V Centru účtů si můžete nastavit automatické sdílení budoucích instagramových příspěvků na Facebook.

Jak upravit příběh na Facebooku

Vpravo dole na Facebooku klepněte na a pak klepněte na své jméno. Posuňte se dolů a klepněte na Upravit veřejné informace. Posuňte se dolů na Doporučené a klepněte na Nové. Vyberte fotky nebo příběhy, které chcete přidat.

Jak aktualizovat příspěvek na Facebooku

Aktualizované prostředí mobilního prohlížeče

Přejděte na příspěvek. V jeho pravém horním rohu klepněte na . Klepněte na Upravit příspěvek.

Jak sdílet příspěvek na Facebooku

Jak sdílet příspěvek, který se vám zobrazuje v kanálu příspěvků: Pod příspěvkem klepněte vpravo dole na Sdílet. Pokud chcete příspěvek sdílet na timeline některého z přátel, klepněte pod svým jménem na Kanál příspěvků a vyberte Timeline přítele. Zadejte jméno přítele a klepněte na Sdílet.

Jak sdílet Stories

Cizí příběh přímo sdílet nemůžete. Jedinou možností je udělat si screenshot a ten poté zveřejnit ve vlastním InstaStory. Výjimkou je, pokud vás jiný uživatel ve svém příběhu označí pomocí možnosti @ZMÍNKA.

Jak propojit Instagram a FB stranku

Přihlaste se k Facebooku a přepněte na stránku, kterou chcete připojit k instagramovému účtu. Na stránce klikněte na Spravovat. V oddílu Panel pro profesionály v nabídce vlevo klikněte na Připojené účty. Pokud účet chcete připojit, klikněte na Připojit účet.

Jak sdílet příběh z Instagramu na Facebook

Funkci najdete při tvorbě nového příběhu v levém dolním rohu. Kliknete na symbol Soukromí a pod všemi možnostmi uvidíte kolonku Sdílejte příběh na Instagram. Facebook testování funkce potvrdil a uvedl, že hledá nové způsoby, jak se mohou lidé podělit o své příběhy se svými kontakty.

Jak dát do příběhu dlouhe video

Jak jistě většina z vás ví, tak Instagram videa do Stories limituje 15 sekundami, což některým uživatelům nemusí úplně dostačovat. Pokud se tedy rozhodnete pro nahrání delšího videa, jedinou možností je, abyste video „rozkouskovali“ na několik 15 sekundových, a poté je postupně do Stories nahráli.