Jak uskladnit višně?

Jak uchovat višně

Vzhledem k tomu, že višně dozrávají v červnu a červenci, jejich skladování v čerstvém stavu je velmi omezené. V chladu vydrží několik dnů a v ledničce patří mezi ovoce, které do sebe snadno absorbují okolní pachy. Jedna z možností, jak skladovat višně a zároveň v nich uchovat všechny potřebné látky je sušení.
Archiv

Jak se nakládají višně do rumu

Velmi populární a nejdostupnější pro naložení do rumu jsou višně. Višně vypeckujeme, muchovník doporučujeme před použitím nechat namrznout v mrazáku. Ovoce vsypeme do sklenic, zasypeme cukrem a zalijeme rumem. Necháme v chladu uležet alespoň dva měsíce.

Jak zmrazit višně

Kromě zavařování se dají višně i zmrazit. Vypeckované a neslazené ovoce se vám bude hodit k pozdějšímu použití do koláčů, vypeckované a pocukrované se uplatní v nákypech. Stejně jako ostatní drobné ovoce se i višně doporučujeme předmrazit a teprve když zmrznou na kámen,je sesypte do sáčků.

Jak správně trhat višně

Sklizeň chřestu, rebarbory, třešní a višní

Třešně je vhodné trhat se stopkou, lze je pak déle skladovat. U višní je naopak vhodné česání bez stopky. Při neopatrném trhání višní i se stopkou totiž dochází často k poškození plodonošů. Pupen, umístěný na bázi stopky, se totiž často trhá zároveň s ní.

Jak sušit višně

Višně přebereme, omyjeme, necháme odkapat a zbavíme stopek. Potom je předsušíme na prudkém slunci nebo v troubě či sušičce při teplotě 35 – 40 stupňů tak dlouho, až z nich můžeme vymáčknout pecky.

Jak udělat třešňový sirup

PřípravaTřešně vložíme do hrnce a zalijeme vodou. Přivedeme k varu a asi 8 minut povaříme.Druhý den scedíme přes sítko. Sirup přivedeme k varu a 5 minut povaříme.Láhve uzavřeme pečlivě víčkem a asi na 20 minut je dáme naležato.Třešňový sirup je výborný do domácích limonád a čajů.

Jak vyrobit višně v čokoládě

Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu s tukem a přidáme na větší kusy nakrájené višně, nahrubo nastrouhané ořechy, alkohol a žloutky. Ty je možné vynechat. Vše smícháme a plníme do papírových, menších košíčků. Necháme ztuhnout.

Jak naložit třešně v rumu

Omyté třešně nasypte do sklenice, prosypávejte je cukrem a zakápněte citronovou šťávou. Pak třešně zalijte alkoholem, aby alkohol převyšoval ovoce alespoň o 2 cm. Sklenici uzavřete víčkem a uskladněte na chladném a tmavém místě. Můžete použít každý druh ovoce zvlášť, nebo si připravte směs ovoce.

Jak se Zavařují třešně

Třešně zbavíme stopek a propláchneme pod studenou tekoucí vodou. Naplníme do důkladně omytých sklenic a připravíme sladký nálev, kterým budeme třešně zalévat. Nálev: na 1 l vody dáme 300 g cukru a svaříme. Třešně zalijeme horkým nálevem, sklenicím pečlivě otřeme hrdla a uzavřeme víčkem a zavaříme.

Co se dá udělat z třešní

Můžeme je zavařit, naložit celé, nebo uchovat například ve formě džemů či marmelád. Z třešní lze také připravit mnoho úžasných dobrot. Asi nejčastěji je využíváme jako součást různých dezertů, ale dají se také upravit jako příloha k různým masům, či z nich udělat skvělou polévku.

Kdy se stříhají višně

Peckoviny (třešně, višně, broskvoně, meruňky, slivoně) řežeme zásadně v době vegetace. Řez provádíme buď později na jaře, od začátku kvetení do doby po odkvětu, nebo během sklizně či těsně po ní. Zpravidla tento řez spadá na měsíce červenec a srpen (v teplejších lokalitách i začátek září).

Na co jsou dobré višně

7 dobrých důvodů, proč jíst višněVišně pomáhají srdci.Višně se postarají o lepší spánek.Višně mají dobrý vliv na klouby.Višně přispívají k očistě organismu od škodlivin.Višně ochrání Vaši imunitu.Višně pomáhají s hubnutím.Višně zlepšují paměť

Jak Kandovat višně

Postup přípravy

Z kůry citronu odřízneme bílou vrstvu a tu žlutou nakrájíme na malé kousky. Do hrnce nasypeme cukr, nalijeme med a vodu. Vše svaříme a přidáme višně s citronovou kůrou a odstavíme z ploténky. Necháme vychladnout a dáme přes noc do ledničky.

Co všechno se dá sušit v sušičce

Sušení ovoce, zeleniny a hub v sušičce. Sušit lze prakticky jakékoli ovoce a zeleninu. K sušení vybírejte jen zralé (nikoli přezrálé) suroviny, bez známek poškození či napadení hnilobou nebo plísní. Nebojte se sušit ani kyselé nebo málo sladké plody (například kyselá jablka), právě naopak!

Jak se dělá sirup z višní

Višně pořádně omyjeme a pak zbavíme pecek (to je na celé výrobě sirupu ta nejotravnější práce, ale co se dá dělat), dáme je do hrnce a pokud možno ještě nahrubo rozmixujeme (nebo nějak nasekáme energickým mícháním). Přidáme k nim šťávu z citronu, cukr a všechno pořádně rozmícháme.

Jak využít Třešně

Třešně mají mnohostranné využití zpracování na mošty, kompoty, džemy (kombinujeme je s rybízem nebo angreštem, které dodají potřebný pektin), vína i destiláty. Hodí se i k sušení. Čerstvé plody se uplatní v moučnících (bublaniny, koláče, záviny, …) nebo sladkých jídlech (studené polévky, knedlíky, nákypy apod.).

Jak vyrobit višně v rumu

Dobře zralé višně přebereme, stopky odstřihneme na čtvrtinu, na sítu propláchneme a necháme okapat. Rozdělíme do čistých sklenic a průběžně prokládáme vrstvami cukru. Potom zalijeme rumem tak, aby ovoce bylo zcela ponořené. Sklenice převážeme dvojitým celofánem a uchováme na temném a chladném místě až do konzumace.

Co naložit do rumu

Používáme asi za 2-3 měsíce, obyčejně na Vánoce a Silvestra. Ovoce v rumu používáme na ovocné a zmrzlinové poháry, pudingy, do bowlí a koktejlů, do horkého čaje, na zdobení dortů apod. Můžeme zvlášt nakládat i sušené švestky, ale nakládáme je do koňaku. Dáváme je do menších nádob.

Jak dlouho nechat namočené třešně

Výsledkem tohoto fíglu je, že pokud v plodech nějací červi jsou, zaručeně vyplavou ven. V lázni ponechejte ovoce přibližně dvě až tři hodiny. Stačí pak jen vodu s červy vylít, třešně propláchnout a máte jistotu, že už v nich žádný cizopasník není.

Jak se stříhá višeň

Třešně a višně řežeme v době květu i plodu.

Při něm zkrátíme boční větve na delší čípky (pupeny), které jsou silnější než polovina průměru hlavní osy kmene po rozvětvení. Při tomto řezu se odstraňují křižující a konkurující si výhony, větve a případně vlky.

Jak stříhat Keřovou višeň

Důležité je stromky po výsadbě zastřihnout a to tak, že odstraníme nadbytečné výhony, ponechané výhony zakrátíme o 1/3 aby střední výhon převyšoval postranní výhony. V následujícím roce je nutné stromek třešně přihnojit dusíkatými hnojivy a to při rašení, po odkvětu a po červnovém propadu plodů.

Jaký je rozdíl mezi višní a třešní

Višně bývají tmavší, třešně světlejší a jasnější, s rýhou na straně. Višně mají zpravidla také uvnitř drobnější pecku. Vůbec nejjistější je ale ochutnat: třešně jsou sladké, višně kyselé.

Kdy trhat višně

Nejlepší je provádět řez peckovin (třešně, višně, broskvoně, meruňky, slivoně) v době vegetace. Řez provádíme buď později na jaře, od začátku kvetení do doby po odkvětu, nebo během sklizně či těsně po ní. A i proto nyní nastává ten pravý čas na ořez větví třešní a višní.

Jak se Kanduje

Co a jak se kanduje

Připravené ovoce se nechá několik dní v roztoku z cukru, který se postupně zahušťuje dalším přidáním cukru tak, aby jeho konečná koncentrace v roztoku byla až 75 procent. Kandování trvá 5 až 10 dní podle druhu ovoce a během této doby se v ovoci postupně sníží podíl vody.

Jak si vyrobit kandované ovoce

Připravené ovoce krátce napaříte v sítu nad vařící vodou. Poté jej zalijete ještě horkým sirupem tak, aby bylo zcela ponořené a necháte odstát do dalšího dne přikryté potravinovou fólií. Druhý den sirup slijete, převaříte a nalijete zpět na ovoce. Postup opakujete 6 až 10 dní, čím déle, tím lépe.