Jak utopit doktora Mráčka vodnici?

Jak utopit doktora Mracka dům

V pražském Michnovském letohrádku neboli malostranském „rybářském domečku“, jak se mu přezdívalo podle sídla Českého rybářského svazu a který si zahrál v komedii Václava Vorlíčka Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, mohl vzniknout svatostánek filmu.
Archiv

Jak utopit doktora Mracka hudba

PísněZnala panna pána. Hudba k písni Vítězslav Hádl. Text písně Petr Markov. Zpívá Václav NeckářHelena VondráčkováPár svých duší mít. Hudba k písni Vítězslav Hádl. Text písně Petr Markov. Zpívá Valerie ČižmárováKoňskou dráhou. Hudba k písni Vítězslav Hádl. Text písně Petr Markov. Zpívá Valerie Čižmárová
Archiv

Kdy byl natočen film Jak utopit doktora Mráčka

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974) | ČSFD.
Archiv

Jak utopit doktora Mráčka zajímavosti

Wassermann sestupuje i vystupuje z vody naprosto suchý, kdežto Mráček je celý promáčený a ještě má chudák co dělat, aby se neutopil. Pro tyto případy měl bazén na svém konci volný prostor s přepadem vody a architekt postavil dekoraci sklepení tak, aby Hanzlík šel do vody a Kopecký do sucha.

Jak utopit dr Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách postavy

Jindřich MráčekJaromír HanzlíkBertík VodičkaFrantišek FilipovskýWassermannMiloš KopeckýMráčkováStella ZázvorkováAlois VodičkaZdeněk ŘehořMatylda Wasserman…Míla Myslíková
Jak utopit dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách/Postavy

Jak utopit dr Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách hlášky

HLÁŠKY Z FILMUJana: Co tady děláte Mráček: Sháním tady pomník.(Jana čte začátek inzerátu pro dr. Mráčka.)Wassermann: Seš líná jak bernardýn!vrátný: Patočka!Jana: A moc sebou nemel, Jindřichu, ať nemáš boule na duši.Jana: Víš, my jsme taková divná rodina…Jana: Lorde, dáš to sem!žena: (Čte Mráčkův inzerát.)

Kde se natáčel film prezidentka

Popis skutečného místa: Záběr na Pražský hrad z Velké strahovské zahrady.

Kdo zemřel při natáčení Jak utopit doktora Mráčka

Proto, když dosáhl požadovaného středoškolského vzdělání, přihlásil se na DAMU. Díky vrozenému hereckému talentu zde získal obdiv. Zemřel náhle při natáčení filmu Jak utopit doktora Mráčka ve věku 42 let. Urna s jeho popelem je uložena v kolumbáriu v urnovém háji Krematoria Strašnice.

Kdo hraje dceru prezidentky ve filmu prezidentka

Obsazení

Anna Geislerová prezidentka Kateřina Čechová
Denisa Biskupová Kateřinina dcera
Oskar Hes Matěj Mareš, Petrův syn
Vasil Fridrich generál
Jiří Štrébl farář

Na co zemřel Libíček

Selhání ledvinJan Libíček / Příčina úmrtí

Zkolaboval při natáčení scény, v níž společně s vodníkem Karlem (Vladimír Menšík) číhá na břehu Vltavy na dr. Mráčka. Přímo z natáčení scény byl převezen do nemocnice, kde zemřel na selhání ledvin. Jeho role byla později přeobsazená Zdeňkem Řehořem.

Jak utopit doktora Mráčka Alois

Do role Aloise byl původně obsazen Jan Libíček, který při natáčení jedné ze scén zemřel. Místo něj se ve filmu objevil Zdeněk Řehoř.

Kde je zahrada z filmu prezidentka

Popis skutečného místa: Záběr na Pražský hrad z Velké strahovské zahrady.

Kdo zpiva hymnu ve filmu prezidentka

Titulní písní filmu je „Dvě srdce vejpůl“ od skupiny Chinaski.

Kdo režíroval film prezidentka

Rudolf HavlíkPrezidentka / RežisérRudolf Havlík je český režisér, scenárista, spisovatel, bloger, výtvarník, grafik a podnikatel. Wikipedie