Jak uvařit dobrou ovesnou kaši?

Jak si udělat dobrou ovesnou kaši

Postup přípravy receptu

Do hrnce se zesíleným dnem nebo speciálního hrnce na vaření mléka vlijte mléko a vsypte vločky. Lehce osolte a za občasného míchání přiveďte k varu. Stáhněte plamen, nechte probublávat, až vločky změknou a promění se ve šlemovitou kaši. Oslaďte, posypte ovocem a ihned podávejte.
Archiv

Jak dlouho se vaří ovesná kaše

Máme pro vás postup pro dokonalou ovesnou kaši.V malém hrnci přiveďte k varu 1 šálek mléka nebo vody a špetku soli (pokud chcete).Vmíchejte 1/2 šálku ovesných vloček a snižte teplotu. Vařte 1 minutu.Sundejte z plotny, přikryjte a nechte 2 až 3 minuty odstát.
Archiv

Jak udělat ovesnou kaši s vodou

Ovesné vločky rychle opražíme, zalijeme vodou v poměru 1:2 a na mírném plameni vaříme dokud se voda nevsákne. Odstavíme, osladíme medem a na talíři zdobíme ovocem.

Jak udělat rychlou ovesnou kaši

Mléko dáme vařit – osladíme ho. Až se cukr rozpustí, vsypeme ovesné vločky. Ihned nasypeme pudinkový prášek a mícháme. Necháme projít varem a když je konzistence podle vašich představ odstavíme… a je hotovo!

Jak uvařit ovesnou kaši s mlékem

Do hrnce nalijeme mléko, přidáme cukr, máslo a společně zahříváme. Když začne vřít, přisypeme vločky a za stálého míchání vaříme, dokud kaše nezhoustne. Dáme na talíře a můžeme dochutit skořicí, Grankem nebo medem. Já kaši dělám méně sladkou, Granko a med ji přisladí.

Proč namáčet ovesné vločky

Hlavně ovesné vločky ještě znásobí své zdravotní benefity. Během namočení bez vaření se vytvoří cenné laktobacily a začnou se štěpit sacharidy, čímž vločky získají sladší chuť. Večer si během krátké chvilky předpřipravíte výživnou snídani. A ráno jen dosypete ovoce, oříšky a případně trochu medu.

Jak si ochutit ovesnou kaši

Také ochutit se dá ovesná kaše různě – kakaem, skořicí, vanilkou, nebo zázvorem…. Ještě je výborné do ovesné kaše přidat lžíci kvalitní instantní kávy přelité půldeckou horké vody… Ovesné kaši stačí sladkost dodaná ovocem, anebo přidej lžičku medu, či jiných zdravých sirupů.

Na co je dobrá ovesná kaše

Je nutričně výživná

Ovesná kaše je skvělým zdrojem sacharidů a vlákniny. Navíc obsahuje více bílkovin a tuků než většina ostatních zrn a je nabitá důležitými vitamíny, minerály a antioxidačními rostlinnými sloučeninami.

Jak udělat ovesnou kaši bez vaření

Vločky, semínka a mléko promícháme a dáme do sklenice nebo třeba misky a přikryjeme (víčkem, fólií). Přes noc necháme odležet v lednici. Ráno vyndáme z lednice, přidáme protein, ovoce, ořechy atd. Můžete jíst studené nebo ohřát dle libosti.

Jak udělat ovesnou kaši přes noc

Recept na „overnight oat“ je v základu úplně stejný. Do skleničky či dózy nasypeme 40 g (4 polévkové lžíce) ovesných vloček a zalijete je 120 až 150 ml mléka, můžete použít i rostlinnou variantu. Dále přidáte zdroj bílkoviny – mléčný výrobek (nejlépe zakysaný), proteinový prášek nebo pudink.

Jak casto jíst ovesnou kaši

Ovesné vločky tvoří z cca 70% sacharidy a proto jsou dobré jako snídaně na každé ráno. 10% z těchto sacharidů jsou sacharidy a 90% je škrob. V ovesných vločkách najdeme na 100g cca 17g bílkovin a proto jsou velice vhodné do diet a nebo při budování svalové hmoty.

Jak dlouho namočit ovesné vločky

Jemné ovesné vločky večer zalijeme v hrnci odměřeným množstvím vody a necháme je při pokojové teplotě 8–12 hodin fermentovat. Při fermentaci dochází k částečnému štěpení škrobů a kaše je pak jednak lépe stravitelná, ale i zesládne.

Čím sladit ovesnou kaši

Mezi sirupy, které se hodí do ovesné kaše, patří sirup javorový, agáve, datlový nebo švestkový. Všechny zmíněné a nejspíše i sirupy další seženete v běžných obchodech i obchodech se zdravou výživou. I u sirupů platí, že méně je někde více, pokud kaši nechcete mít přeslazenou.

Kdy jíst ovesnou kaši

Ovesné vločky jsou perfektní v podstatě v jakoukoliv denní dobu. Nejčastěji se používají k snídaní, připravíte z nich ovesnou kaši, noční kaši, můžete je přidat do smoothie, jako posypku, do jogurtu… Jíst je můžete ale i ke svačině, upravené podobně jako ke snídaní, můžete z nich připravit sušenky, granolu.

Proč nejíst ovesné vločky

Vláknina, škrob a glukóza mohou způsobovat nadýmání

Plynatost a nadýmání může být při konzumaci nadměrných porcí ovesných vloček spojena i s navýšeným příjmem vlákniny, škrobu nebo glukózy. Zatímco některým tyto potraviny nezpůsobí žádné problémy, pro jiné se může jednat o velmi problematický element v jídelníčku.

Jak se vaří ovesná kaše

Kaši vaříme v poměru 1 díl ovesných vloček, 1 díl vody a 1 díl mléka. Do hrnce dáme vločky s vodou a necháme pár minut odstát – vločky nabobtnají, trochu změknou a vodu z větší části vstřebají. Poté přilijeme mléko, přidáme na kostičky nakrájené jablko a hrst rozinek.