Jak užívat zelený jíl?

Na co je zelený jíl

Zelený jíl účinky

Je známý svými detoxikačními a absorpčními vlastnostmi. Používá se do čistících a regeneračních pleťových a tělových masek, jemných peelingů, k tělovým zábalům, obkladům i koupelím.

Jak udělat masku že zeleneho JILU

Do misky dejte 1 – 2 lžíce jílu, přidejte pár kapek oleje a smíchejte s vodou. Někdo je zcela spokojený s teplou vodou z kohoutku, někdo preferuje měkčí vodu a bez chloru destilovanou (demineralizovanou), kterou seženete za pár korun v drogerii.

Co to je jíl

Jíl je nezpevněná usazená hornina složená z více než 50% jílovité složky. Obsahuje jílové minerály, slídy, křemenný prach, fluidy, ale i jiné skupiny minerálů a organickou hmotu. Laicky řečeno, Jíl je velmi jemný prášek minerálního původu, který je pro kosmetické účely vyčištěn od veškerých nečistot.

Jak používat marocký jíl

Jak správně používat

Masku připravíte smícháním jílu a vody v poměru cca 1:2 (jíl by neměl přijít do kontaktu s kovem). Naneste na obličej, nebo na tělo mimo oční okolí a rtů a nechte působit 2 – 5 minut, poté opláchněte teplou vodou. Vlasový zábal vyrobíte smícháním jílu a vody v poměru 1:3.

Jaký jíl na akné

Červený francouzský jíl

Velmi přínosný je pro lidi, trpící akné. Dokonale pleť vyčistí a osvěží pleť a stáhne rozšířené kožní póry. Červený jíl je vhodný i pro zralou pleť, která ztrácí elasticitu a má sníženou schopnost regenerace.

Jak se používá Jílová maska

Jak vyrobit a aplikovat jílovou masku

Jílovou masku si snadno vyrobíte smícháním jílu a vody v poměru 1:2, a to v nádobě neobsahující kov. Směs nanesete na obličej nebo tělo a necháte působit 2 až 5 minut. Oblast rtů a očí vždy vynechávejte. Následně opláchněte důkladně teplou vodou.

Na co je dobrý jíl

Velké využití mají i v kosmetice. Fungují jako skvělé exfolianty, absorbují nadměrný maz, zbavují nečistot a posilují pokožku i vlasy. Pravidelné používání jílů pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a nečistoty usazené v kožních pórech, napomáhá cirkulaci krve a dodává tak pleti zdravou záři.

Na co se používá jíl

Jíl je vhodný jako podklad pro přehrady, hráze či podklad pod skládky. Dále se používá v cihlářství, jako pojivo hliněných omítek, na dusané podlahy, k výrobě přírodního linolea, v hrnčířství a pro další keramické výrobky, k čištění vlny a suken a k výrobě žáruvzdorného vybavení jako například provizorní pec.

Jak použít jíl na vlasy

Není dobré třít jíl do kořínků vlasů, klidně nechte jíl volně působit u pokožky hlavy, i když vlasy zůstávají zacuchané. Nechte několik minut působit. Důkladně vlasy opláchněte a promasírujte pokožku hlavy, abyste dosáhli řádného odstranění jílu. Dále není třeba používat žádný kondicionér.

Jak použít jíl

Jíl pro zdraví

Velké využití mají i v kosmetice. Fungují jako skvělé exfolianty, absorbují nadměrný maz, zbavují nečistot a posilují pokožku i vlasy. Pravidelné používání jílů pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a nečistoty usazené v kožních pórech, napomáhá cirkulaci krve a dodává tak pleti zdravou záři.

Jak zpracovat jíl

Jíl lze zpracovávat buď prostřednictvím suché, nebo mokré metody. Metody sestávají z několika fází – těžby, míchání (pokud je to nutné), drcení a sušení. Každá fáze vyžaduje určité dovednosti a strojové vybavení, díky nimž jsme schopni pro jednotlivé aplikace vždy nabízet optimální výrobky.

Jak dlouho mít masku na obličeji

Pakliže jste zvolili pleťovou masku z obchodu, řiďte se vždy doporučením výrobce. Doporučený čas se pohybuje od 10 do 20 minut. Domácí pleťová maska a maska z přírodních ingrediencí může působit na obličeji od 30 do 60 minut.

Jaký jíl na vlasy

Pro krásné vlasy lze používat především anatolský zelený jíl. Zelený jíl z této oblasti je znám svou účinností a bohatým obsahem živin. Působí jako 100% detoxikační a léčivý prostředek.

Co aplikovat po masce

Jakmile masku nanesete, kartáček či štětec pořádně umyjte vodou a nechte uschnout. Maska by měla působit alespoň 10 minut, ale můžete nechat i déle, zvýšíte tím její účinky. Poté masku jemně smyjte teplou vodou a usušte. Můžete nanést krém jako obvykle.

Jak často si delat masku na obličej

K dosažení trvalého výsledku stačí masku nanést jednou týdně. Ovšem záleží také na tom, proč chcete pleťovou masku použít.

Kdy si dát masku

Kdy a jak pleťové masky aplikovat

Masky používejte pravidelně 1x (suchá pleť) až 2x týdně (mastnější pleť). Aplikují se vždy na pečlivě vyčištěnou pleť. Začněte čistícím gelem/mlékem, pokožku dočistěte tonikem a pak je čas na masku.

Jak si dát masku na obličej

Základní pravidla pro používání pleťových masekNanášejte ji vždy na odlíčenou a vyčištěnou pokožku. K aplikaci můžete využít kosmetický štětec nebo prsty.Nechte ji působit po dobu uvedenou na obalu. Pro zvýšení intenzity přiložte na obličej ještě nahřátý ručník.Smývejte ji vždy maximálně jemně.

Kdy použít masku na obličej

Je-li to pleťová maska zmatňující nebo rozjasňující, aplikujte ji ideálně ráno, abyste z jejího zkrášlovacího efektu těžili po celý den. Slupovací maska na obličej se doporučuje na večer. Většina těchto masek obsahuje alkohol a pleť trochu podráždí. Noční masky na obličej se přirozeně aplikují před spaním.

Kdy dávat masku na obličej

Kdy a jak pleťové masky aplikovat

Masky používejte pravidelně 1x (suchá pleť) až 2x týdně (mastnější pleť). Aplikují se vždy na pečlivě vyčištěnou pleť. Začněte čistícím gelem/mlékem, pokožku dočistěte tonikem a pak je čas na masku. Až si ji sundáte, omyjte pleť vodou (pokud není bezoplachová a nedává se na noc).

Jak dlouho nechat masku na obličej

Jak dlouho nechat působit masku na obličej Pakliže jste zvolili pleťovou masku z obchodu, řiďte se vždy doporučením výrobce. Doporučený čas se pohybuje od 10 do 20 minut. Domácí pleťová maska a maska z přírodních ingrediencí může působit na obličeji od 30 do 60 minut.