Jak vařit v mikrovlnné troubě?

Jak uvařit těstoviny v mikrovlnné troubě

Do misky dám těstoviny, osolím, zaliji asi dvojnásobným množstvím horké vody a přidám trošku oleje. Potom dám vlnit 8 minut na 750 W a v MW pak nechám ještě dojít. Těstoviny někdy vsáknou všechnu vodu, někdy je třeba zbytek vody slít.

Jak uvařit rýži v mikrovlnné troubě

Vaření rýže v mikrovlnné trouběPřipravte si nádobu vhodnou do mikrovlnky a nasypejte do ní rýži.Přidejte vodu v poměru 2:1 (2 šálky vody na 1 šálek rýže).Zakryjte nádobu víkem nebo pokličkou a vložte do mikrovlnné trouby.Vařte rýži na vysokém stupni výkonu po dobu 12-15 minut.
Archiv

Jak udělat volské oko v mikrovlnné troubě

Postup přípravy

Nemáte-li sporák nebo chcete-li zhubnout (obejdete se bez oleje). Rozklepněte vejce do talíře a vícekrát propíchněte blánu na povrchu žloutku. Párátko, vidlička… Mikrovlnka na "slabší než maximální výkon" a pro začátek průběžné kontroly.

Jak se vaří brambory v mikrovlnné troubě

Brambory očistíme, pokrájíme, osolíme, zabalíme do papírové kuchyňské utěrky, vložíme do igelitového sáčku a ještě trochu pocákáme vodou (asi tak 1 lžíce). Vložíme do mikrovlnné trouby na plný výkon a vlníme 5 min. Záleží na druhu brambor, některé jsou hotové již za 3 min, ale nerozvařují se.

Jak ohřát těstoviny v mikrovlnce

Těstovinu vložte do nádoby, igelitového sáčku. Přidejte 1-2 velké lžíce vody (na 1 porci) a dejte do mikrovlnky. Pozor, neuzavírat neprodyšně, je zde riziko, že vzniklá pára se bude chtít dostat ven a sáček praskne. A ohřívaní na střední výkon cca 35 minut.

Jak uvařit těstoviny v troubě

Suché těstoviny smícháme se zeleninou a v pekáčku zalijeme ochuceným vývarem. Pekáček přikryjeme a dáme do vyhřáté trouby na 190-200 st. Pečeme cca 20 minut.

Jak se vaří rýže v troubě

Vaření rýže v troubě

Propláchnutou rýži umístěte do zapékací misky a zalijte vodou. Na jeden díl rýže je zapotřebí 1,5 až 2 díly vody. Do výsledné směsi vložte celou oloupanou cibuli a pár kapek olivového oleje. Přikryjte zapékací misku víkem a v troubě duste cca 30 – 35 minut.

V jakém poměru se vaří rýže

Vaření rýže

Rýži osolte a zalijte studenou vodou v poměru 1:2 (jeden díl rýže a dva díly vody). Při takovém poměru se všechna voda vstřebá, rýži nemusíte slévat a zůstane kyprá. Vařte 15-20 minut při mírné teplotě s odkrytou pokličkou.

Jak udělat párky v mikrovlnce

Nejlepší metoda ohřátí párků v mikrovlnné troubě je uzeniny ohřívat opět ve vodě, tedy vložit do mikrovlnky párky či klobásky v nádobě s vlažnou vodou, tu zaklopit a pak pustit mikrovlnnou troubu na pozvolný ohřev.

Jak se dělá volské oko

Pánev rozehřejeme a na máslo dáme smažit 2 vejce. Po minutce přidáme proužky slaniny. Pánev nezakrýváme, a jakmile bílek chytá po okrajích zlatavý nádech, vejce i slaninu podebereme a okamžitě podáváme. Servírujeme s pečivem a čerstvou zeleninou.

Jak uvařit brambory v troubě

PostupBrambory omyjte a vařte je po dobu 20 minut v osolené vodě.Osušte je a vyskládejte na plech vyložený pečícím papírem.Lehce každou bramboru zmáčkněte, až praskne.Pokapejte je olivovým olejem, osolte, opepřete a vložte do předehřáté trouby.Pečte asi 25 minut při 220°C dozlatova a po okrajích dokřupava.

Jak rychle uvařit brambory

I v mikrovlnce uvaříte brambory, a poměrně hodně rychle (záleží na jejich množství). Oloupané, na kousky nakrájené a osolené brambory uvaříte v nádobě určené do MT nebo v plastovém sáčku, který v mikrovlnce vydrží. Přidáte k nim 1-2 lžíce vody, nádobu nebo sáček uzavřete a při výkonu 1000 W brambory vařte 3-5 minut.

Jak ohřívat v mikrovlnné troubě

Malé porce jídel se v mikrovlnce dobře ohřívají. Naopak větší množství jídla ohřejte raději v hrnci na plotně, aby se rovnoměrněji prohřálo. Jídlo ohřejte maximálně jednou, ne prudce ale pomalu do požadované teploty. Vždy je bezpečnější nastavit mikrovlnku na menší výkon a více času.

Jak ohřát knedlíky v mikrovlnné troubě

Vezměte mikrotenový sáček a vypláchněte jej vodou. Do tohoto vlhkého sáčku naskládejte knedlíky a ohřejte minutu až dvě. Nebude to sice jako z páry, ale vlhké prostředí, které jsme vytvořili vypláchnutím sáčku, nám zabrání úplnému vysušení knedlíku. Dobrou chuť !

Jak uvařit těstoviny bez sporáku

Do velkého hrnce (nudle potřebují dostatek prostoru) nalijeme dostatečné množství vody (na 100 g těstoviny cca 1 l vody). Jakmile voda začne vařit, osolíme ji, přidáme kapku oleje a vsypeme nudle. Hrnec přikryjeme pokličkou, aby přišly co nejrychleji opět k varu.

Jak dlouho se vaří rýže

Rýži osolte a zalijte studenou vodou v poměru 1:2 (jeden díl rýže a dva díly vody). Při takovém poměru se všechna voda vstřebá, rýži nemusíte slévat a zůstane kyprá. Vařte 15-20 minut při mírné teplotě s odkrytou pokličkou. Pozor dobu varu musíte přizpůsobit i druhu rýže viz popis druhy rýže a jejich využití.

Jak uvařit rýži v parní troubě

1 díl rýže smíchaný s 1 dílem vody a špetkou soli je vše, co potřebujete. Vložte ingredience do vhodné nádoby. Použijte plnou páru 100 ° C po dobu 20 minut. Hotovo!

Jak správně propláchnout rýži

Rýži je nutné před vařením propláchnout studenou vodou. Proplachujeme tak dlouho, až začne odtékat čirá voda. Tím se vyplaví škrob, který by jinak zakalil vodu a slepil rýži. Proplachovat můžeme na cedníku nebo rýži zalít vodou, scedit a několikrát postup opakovat podle potřeby.

Jak ohřát párky v mikrovlnné troubě

Nejlepší metoda ohřátí párků v mikrovlnné troubě je uzeniny ohřívat opět ve vodě, tedy vložit do mikrovlnky párky či klobásky v nádobě s vlažnou vodou, tu zaklopit a pak pustit mikrovlnnou troubu na pozvolný ohřev.

Proč Neohřívat párky v mikrovlnce

V mikrovlnce párky většinou prasknou a vymalují i mikrovlnku zevnitř.

Jak poznám že je volské oko hotové

Usmažené volské oko lze poznat tak, že žloutek je stále tekutý, ale bílek ztuhl. Kořenit lze dle chuti a popřípadě podávat s oblohou. Volské oko se smaží pod pokličkou. Tak se dosáhne toho, že žloutek zůstane tekutý a bílek nebude syrový.

Jak udělat kulaté volské oko

Vystačíte si s vajíčkem a klasickou cibulí větších rozměrů. Cibulku si hezky rozkrojíte v půlce a nakrájíte si libovolná kolečka. Na rozehřátou pánev pak do připraveného cibulového kroužku rozklepnete vejce a počkáte, až se správně propeče. Toto cibulové volské oko pak můžete vložit na chleba a posypat pažitkou.

Jak ohřát brambory v mikrovlnce

Brambory ohřívejte v mikrovlnné troubě po dobu 3-4 minut na jedné straně, než je otočte a vařte v mikrovlnné troubě další 3-4 minuty na opačné straně. *Upozorňujeme, že pro každou stranu vaření musíte přidat další minutu za další bramboru.

Na jakou teplotu péct brambory v troubě

Brambory v troubě zaberou maximálně půl hodiny

Brambory rovnoměrně rozprostřete na plech vyložený pečicím papírem a vložte do trouby předehřáté na 200 °C. Prvních 5 minut pečte brambory zprudka, poté teplotu snižte na 180 °C. Pečte dalších 20 minut, dokud brambory nebudou měkké uvnitř a na povrchu křupavé.

Jak dlouho se vaří brambory v troubě

Brambory přikryjte alobalem nebo poklopem (přiklopila jsem druhým plechem) a pečte nejdříve 25 minut na 200 stupňů, pak poklop sundejte, teplotu trochu snižte a pečte ještě 10 – 15 minut. Bambory jsou hotové, když jsou měkké a na povrchu zlatavé.