Jak ve Wordu rozdělit text do sloupců?

Jak rozdělit text do sloupců Word

Rozdělení textu do více sloupců je přitom v textovém editoru Word velmi snadné. Přejděte na kartu »Rozložení« a v části »Vzhled stránky« klepněte na »Sloupce«. Z nabídky pak zvolte počet sloupců, buďto z připravených předvoleb, nebo s použitím funkce »Další sloupce«.
Archiv

Jak označit sloupec v textu

Pokud chcete vybrat obsah buněk, řádků nebo sloupců, které nejsou vedle sebe, klikněte na první buňku, řádek nebo sloupec, stiskněte klávesu CTRL a potom klikněte na další buňky, řádky nebo sloupce obsahující obsah, který chcete vybrat.

Jak rozdělit stránku ve Wordu na půl

Jak rozdělit stránku na 4 čtvrtiny v dokumentu WordUmístěte kurzor do levé horní části stránky a klikněte na Vložit > Tabulkavyberte 2×2 stůl.Tabulka byla vložena.Vložte texty do sloupců a řádků samostatně.Vyberte celou tabulku, v části Nástroje tabulky klikněte na Design > Hranice > Žádná hranice.

Jak zarovnat sloupce ve Wordu

Vybereme záložku ROZLOŽENÍ STRÁNKY a zvolíme možnost SLOUPCE. 3. Po kliknutí na tlačítko SLOUPCE se nám zobrazí nabídka, kde je možné zvolit počet sloupců, do kterých se text rozdělí.
Archiv

Jak rozdělit text do sloupců Excel

Vyzkoušejte to!Vyberte buňku nebo sloupec s textem, který chcete rozdělit.Vyberte Data > text do sloupců.V Průvodci převodem textu na sloupcevyberte Možnost s oddělovači > Další.Vyberte oddělovače dat.Vyberte Další.Vyberte cíl v listu, kde se mají zobrazit rozdělená data.Vyberte Dokončit.

Jak rozdělit dokument ve Wordu

Okno Wordu můžete rozdělit na dvě podokna, abyste si mohli zobrazit dvě různé části dokumentu najednou. To je užitečné, pokud chcete kopírovat text a grafiku do dlouhého nebo složitého dokumentu nebo když pracujete s jinou částí dokumentu. Na kartě zobrazení klikněte na Uspořádata potom na rozdělit.

Jak označit všechen text

Označení (výběr) všeho textu totiž je tak prosté jako stisk Ctrl+A (Command+A na MACu). Mimochodem proto, že “A” je v tomto případě “All” neboli všechno.

Jak oznacit text ve Wordu

Klepnutím při stisknuté klávese Ctrl se označí věta textu, na kterou jste klepli. Volbou Úpravy > Vybrat vše nebo klávesovou zkratkou Ctrl + A lze označit celý text dokumentu.

Jak rozdělit a4 na a6 ve Wordu

Jak změnit velikost stránky ve WorduOtevřete si nový, nebo stávající dokument.V nabídce vyberte záložku „Rozložení“Klikněte na „Velikost“ a vyberte vhodný rozměr.Hotovo, právě jste si nastavili vlastní rozměr papíru.

Jak roztáhnout text ve Wordu

Změna velikosti mezer mezi znakyVyberte text, který chcete změnit.Na kartě Domů klikněte na ikonu pro otevření dialogového okna Písmo.V poli Mezery klikněte na možnost Rozšířené nebo Zúžené a pak zadejte požadované místo v poli O kolik.

Jak dát text do bloku

Zarovnání textu do blokuKlikněte na libovolné místo odstavce, který chcete zarovnat do bloku.Na kartě Domů klikněte ve skupině Odstavec na zarovnat text do bloku .

Jak rozdělit jednu buňku na dvě

Rozdělení obsahu buňky do sousedních sloupcůVyberte buňku, Oblast nebo celý sloupec obsahující textové hodnoty, které chcete rozdělit.Na kartě Data klikněte ve skupině Datové nástroje na položku Text do sloupců.Podle pokynů v Průvodci převodem textu do sloupců určete, jak chcete text rozdělit do samostatných sloupců.

Jak rozdelit buňky

Rozdělení buněkVyberte buňku, kterou chcete rozdělit.Vyberte Rozložení > Rozdělit buňky.Zadejte počet sloupců nebo řádků, do kterého chcete vybranou buňku rozdělit, a pak vyberte OK.

Jak rozdělit dokument

Zvolte Uspořádat stránky > Rozdělit. Vyberte, jak chcete rozdělit jeden nebo více souborů. Pojmenujte soubor a uložte ho: Klikněte na Možnosti výstupu a vyberte, kam chcete uložit rozdělený soubor, jak se má jmenovat a jak se má rozdělit. Rozdělte PDF: Klikněte na tlačítko OK a pak klikněte na tlačítko Rozdělit.

Jak zvýraznit text

Zvýraznit vybraný textVyberte text, který chcete zvýraznit.Přejděte na Domů a vyberte šipku vedle možnosti Barva zvýraznění textu.Vyberte požadovanou barvu. Poznámka: Pokud chcete dokument vytisknout pomocí monochromatické palety nebo tiskárny, použijte barvu světlého zvýraznění.

Jak vystřihnout text

Pokud kopíruješ text pomocí klávesové zkratky CTRL + C, použij místo ní zkratku CTRL + X (pomůcka jsou nůžky, to X tak trochu vypadá a je to vlastně jakobys ten text na jednom místě vystřihla). Na nové místo text už vložíš stejným způsobem, jak jsi zvyklá.

Jak označit text

Klepnutím při stisknuté klávese Ctrl se označí věta textu, na kterou jste klepli. Volbou Úpravy > Vybrat vše nebo klávesovou zkratkou Ctrl + A lze označit celý text dokumentu. Označení textu lze zrušit klepnutím mimo označený text (pozor, na místo klepnutí se přesune kurzor).

Jak rozdělit A4 ve Wordu na A5

Odpovědět na otázku

Word, horní lišta Vložit -> Konec -> konec stránky nebo i konec odddílu na další stránce, konce sloupců atd.. Pokud Vám jde jen o to, aby část textu začínala na další stránce, tak je nejjednodušší v místě požadovaného rozdělení stisknout "ctrl" + "Enter".

Jak rozdělit slovo ve Wordu

Zabránění dělení slov v textuVyberte text.Na kartě Domů rozbalte skupinu odstavec .V dialogovém okně odstavec vyberte kartu konce řádků a stránek .V části výjimky formátovánízaškrtněte políčko Nedělit slova .

Jak dělat úpravy ve Wordu

Kontrola, přijetí nebo odmítnutí změnKlikněte nebo klepněte na začátek dokumentu.Na kartě Revize vyberte možnost Sledovat změny.Vyberte Přijmout nebo Odmítnout. Když změny přijmete nebo odmítnete, Word se přesune na další změnu.Opakujte to, dokud nezkontrolujete všechny změny v dokumentu.

Jak dát text do bloku Word

Zarovnání textu do blokuKlikněte na libovolné místo odstavce, který chcete zarovnat do bloku.Na kartě Domů klikněte ve skupině Odstavec na zarovnat text do bloku .

Jak sloučit Text ze dvou buněk

Sloučení textů ze dvou nebo víc buněk do jedné buňkyVyberte buňku, do které chcete vložit sloučená data.Zadejte = a vyberte první buňku, kterou chcete sloučit.Zadejte & a použijte uvozovky s ohraničenou mezerou.Vyberte další buňku, kterou chcete zkombinovat, a stiskněte Enter. Příkladem vzorce může být =A2&" &B2.

Jak rozdělit jméno a příjmení do dvou sloupců

Potřebujete rozdělit jména a příjmení (nebo názvy a čísla dílů nebo jakákoli jiná data) tak, aby každá položka byla ve svém sloupci. Může vám v tom pomoct nová funkce aplikace Excel 2013 s názvem Dynamické doplňování. Zadejte do sloupce vedle vašich dat křestní jméno nebo jinou hodnotu a stiskněte Enter.

Jak ve Wordu rozdělit tabulku

Rozdělení tabulkyUmístěte kurzor na řádek, který chcete použít jako první řádek druhé tabulky. V tabulce příkladu je na třetím řádku.Na kartě ROZLOŽENÍ klikněte ve skupině Sloučit na tlačítko Rozdělit tabulku. Tabulka se rozdělí na dvě tabulky.

Jak rozdělit PDF na jednotlivé listy

Rozdělení souborů PDF

Přihlaste se k aplikaci Acrobat. Výběrem dělicích čar podle potřeby nastavte rozsahy stránek pro jednotlivé rozdělené soubory PDF. Klikněte na tlačítko Uložit. Aplikace Acrobat uloží rozdělené soubory PDF do původní složky ve službě Document Cloud nebo do nové složky.