Jak velký květináč na kaktus?

Jak donutit kaktus kvést

V temném bytě nebo na temném místě se vašemu kaktusu dařit nebude a nikdy nevykvete. Kaktusy vyžadují přímé sluneční záření, takže pokud můžete, umístěte je nejlépe na parapet jižního okna. Přes léto bude kaktusu nejlépe venku, ale rozhodně ne na místě, kde na něj bude pršet. Přemokření substrátu by mu nedělalo dobře.

Jak namíchat zeminu pro kaktusy

Pro normální kaktusy zhruba v poměru tři díly zahradnického substrátu na jeden díl písku. Ale není to definice, na kterou by byl spoleh. Sami musíte poznat, že to je ideální poměr. Někdo dá 4 díly písku na 1 díl zeminy.

Jak se sazi kaktus

Přibližně v březnu kaktusy přeneseme do tepla, postavíme je na jižní, západní či východní okno a pomalu je necháme probouzet. Jakmile se objeví zelený vrchol a nové trny, zalijeme kaktus teplou vodou (asi 50 °C ). Když teplota stoupne nad 18 °C a substrát v květináči je suchý, mírně je zaléváme 1x, maximálně 2x týdně.

Jak přesazovat velké kaktusy

Do nového květináče o zhruba 1 cm většího dejte keramzit (štěrk nebo hrubý písek) a kaktus vložte tak, aby kořeny splývaly rovně dolů a nebyly pokroucené. Pomalu dosypejte suchý substrát. Po přesazení kaktus nechte v teple a v suchu, aby se drobná poranění na kořenech, která vždy při přesazování vzniknou, zahojila.
Archiv

Jak poznat že je kaktus mrtvý

To poznáte. Jestli kaktus zmrznul, tak se po roztátí rozteče. Pokud vyschnul, tak zůstane zcvrknutý. Teď to moc nepoznáte.

Jak dlouho kvete kaktus

U většiny druhů kaktusů se s kvetením setkáváme v době od června do září. Poté následuje období kvetení podzimních a vánočních kaktusů, které začíná měsícem říjnem. Následuje únor s kvetením některých druhů Mamillarií. Dalším druhem jsou velikonoční kaktusy, které kvetou od poloviny března.

Jakou zem na kaktusy

Doporučuje se půda s volnou strukturou, velmi propustná, obsahující vysoké procento minerálních částí, tj. písek, keramzit a štěrk. Při přípravě vlastního substrátu pro kaktusy a sukulenty je nejlepší smíchat 80 % tohoto drenážního materiálu s maximálně 20 % kompostu nebo univerzální půdy.

Jaký Substrát na kaktusy

V současné době je možné ve specializovaných obchodech zakoupit namíchaný substrát určený pro pěstování kaktusů a ostatních sukulentních rostlin. Většinou je tvořen určitým poměrem tzv. bílé (světlé) rašeliny, černé (tmavé) rašeliny, písku, jílovitých minerálů jako je bentonit nebo granulovaný jíl, popř.

Co potřebuje kaktus

Většina kaktusů patří mezi chladnomilné, mají rády světlo, ale přezimují nejlépe při teplotě 5–10 °C. Naopak rostliny, které pocházejí z oblasti Karibiku, jako je třeba kaktus rodu Melocactus, jsou teplomilné. Po celý rok vyžadují teplotu nad 15 °C a většinou nepotřebují zimní klidové období.

Proč mi nekvetou kaktusy

Nejčastější příčinou, proč pěstitelům kaktusy nekvetou a uhnívají, je špatná zálivka. Zálivka kaktusu by neměla probíhat po příliš krátkých intervalech. Lépe než často a mírně kaktusům vyhovuje delší absence vody a poté důkladné zalití. Nemusíme zalévat jen substrát.

Jak často se má zalévat kaktus

Zálivka – kaktusy zalévejte vždy z vrchu a zbývající vodu z podmisky nebo okrasného květináče ihned vylijte. V létě zalévejte kaktusy 1x za 14 dní. V zimě maximálně jednou za 1-1,5 měsíce. Hnojit stačí jednou za tři týdny a v zimě vůbec.

Kdy se mají přesazovat kaktusy

Kaktusy přesazujeme na jaře a nebo v létě, když za největších veder jejich růst stagnuje. Kaktus vyjmeme z nádoby, zbavíme starého substrátu a přesadíme do nového. Ovšem až poté, co nám kořeny do několika dnů pořádně zaschnou.

Jak zachránit uschly kaktus

Předně necháme rostlinu 1 – 2 dny bez květináče, odstraníme uhnilé stonky a výhony. Teprve poté ji přesadíme do nového kaktusového substrátu. Rostlinu zalijeme roztokem Fundazolu. V zimě by měly být kaktusy na chladném avšak světlém stanovišti při teplotě 10 ° C.

Jak hluboko zasadit kaktus

Tělo rostliny zasadíme do nového květináče vždy stejně hluboko, jak tomu bylo v původní nádobě. Příliš hluboko zasazené kaktusy mohou totiž snadno začít hnít na kořenovém krčku!

Jak zalévat kaktus když kvete

Zalévat potřebují kaktusy hlavně v červnu až srpnu, ale vždycky až po vyschnutí substrátu. Voda by měla být odstátá a nejlépe měkká, s malým obsahem vápníku a soli, ideálně dešťovka. Nepanikařte a nepřidávejte zálivku ani během veder uprostřed léta, kdy pichláčky přestanou růst.

Jak dlouho vydrží kaktus bez vody

Kaktus může bez vody přežít i dva roky.

Jaký květináč na kaktusy

Sukulenty sázejte nejlépe do květináčů s dírkami, aby bylo možné vylívat přebytečnou zálivku z podmisky. Pokud si vyberete květináč bez dírek, nezapomeňte na dno nasypat buď několik kuliček keramzitu nebo střepy keramických květináčů. Vytvoříte tak přirozenou drenáž a zemina nebude převlhčená.

Co znamená když kaktus žloutne

kaktusy žloutnou a měknou, mají-li v zimě nadbytek vody. V nejhorším případě může dojít k hnilobě základu stonku.

Kdy začít zalévat kaktusy

Vždy volíme nádobu jen o kousek větší a substrát lze koupit speciálně určený právě pro kaktusy. Substrát si však můžeme i namíchat, smísíme kvalitní zahradní zeminu s minerální drtí, ostrým pískem a nebo škvárou. A pozor – poprvé kaktus zalijeme až cca 14 dní po přesazení.

Jak Zalevat malý kaktus

Kaktusy je nejlepší zalévat k večeru. Zaléváme ve vegetačním období jednou za týden a důkladně, určitě ne často a mírně. Substrát je třeba pořádně provlhčit, nechat vodu odtéci a vylít ji z podmisky. Takto necháme kaktus týden.

Co s Prelitym kaktusem

Pokud bude květináč volně, nezalévejte mladý kaktus, ale pouze jej roste. Pokud nechcete kaktusy množit, není nutné dceřiné kaktusy odstraňovat. V tom případě se těšte na netradičně strukturovanou a rozrůstající se květinu. Stejně jako u sukulentů hrozí kaktusům houbové choroby z přelití.

Jak zachránit usychající kaktus

Pokud jsou uhnilé, rostlinu již nelze zachránit. Pokud jsou však kořeny zdravé, jisté šance na záchranu rostliny tu jsou. Předně necháme rostlinu 1 – 2 dny bez květináče, odstraníme uhnilé stonky a výhony. Teprve poté ji přesadíme do nového kaktusového substrátu.

Jak se správně starat o kaktus

V létě zalévejte kaktusy 1x za 14 dní. V zimě maximálně jednou za 1-1,5 měsíce. Hnojit stačí jednou za tři týdny a v zimě vůbec. Snažte se zaléváním simulovat kaktusům jejich domovinu – jednorázová závlaha a dlouhé sucho.

Jak často by se měl zalévat kaktus

Držte se tedy zásady, že budete zalévat jednou týdně nejlépe ráno nebo navečer, a to raději jednou důkladně než často a mírně. Snažte se zaléváním napodobit kaktusům jejich původní prostředí – jednorázová závlaha a dlouhé sucho.

Jak zachránit umírající kaktus

Dobré je ošetřit ránu drceným dřevěným uhlím. Potom nechat kaktus v klidu a hlavně v suchu. Než vyrostou nové kořínky, může to trvat i 2 měsíce.