Jak věšet kalhoty?

Jak správně pověsit prádlo

Důležité je před pověšením prádlo protřepat a pověsit tak, aby se netvořily záhyby. Prádlo by se tedy nemělo prověsit, aby neztratilo tvar. U větších kusů oblečení (povlečení, ubrus) používejte větší množství kolíčků. Kromě kolíčků využívejte i ramínka, která umožní zachování tvaru oblečení.
Archiv

Jak nemuset žehlit

Použijte sušičku

Sušičky prádla zas pracují s prouděním vzduchu tak, aby prádlo schlo bez zbytečného pomačkání. „Ti, kdo neradi žehlí, ocení funkci provzdušňování, kdy je prádlo po dobu 30 minut provzdušňováno, osvěžováno a prohazováno bez použití tepla.
Archiv

Jak Veset saty

Většině šatů prospívá umístění na dřevěná ramínka, i když potřeby se mohou lišit v závislosti na délce a materiálu. Máte-li drahé večerní šaty dlouhé až po zem, je nejlepší je pověsit na ramínko s kalhotovou tyčí, která vám umožní zajistit spodní část šatů nahoře a udržet je od podlahy.

Jak se věší košile

Věšte naruby a na ramínka

Aby vám při žehlení všechno lícovalo, musíte naopak při věšení prádla vsadit na rub. Obraťte všechno oblečení naruby a kolíčky dávejte na místo švů – schováte tak jejich případné otisky. Košile, jemné halenky nebo svetříky pověste raději na ramínka.

Jak doma sušit prádlo

5 základních technik, jak sušit prádlo doma a vyhnout se plísnímPerte jen tolik prádla, kolik se pohodlně vejde na sušák.Prádlo ždímejte na nejvyšší možné otáčky.Nedávejte sušák s prádlem ke stěně ani k topeníPřed pověšením prádlo protřepejte.Během sušení prádla několikrát denně větrejte.

Jak zabránit srážení prádla v sušičce

Zásadní je, aby do sušičky přišlo jen prádlo, které to vydrží. Výrobce vám na štítku napoví, na jakou teplotu je případně vhodné sušičku nastavit, který program zvolit. Příliš vysoká teplota může prádlo srazit – a to platí i v případě bavlny, kterou by většina z vás do sušičky dala jaksi automaticky.

Proč se žehlí prádlo

Žehlení velmi spolehlivě zničí viry a bakterie, a to je pro zdraví dítěte i kondici jeho pokožky důležité. Pokud však perete prádlo na teplotu 60 °C, není žehlení bezpodmínečně nutné pro eliminaci bakterií.

Jak se správně žehlí

Vždy pamatujte, že je nutné žehlit pohybem nahoru a dolů, neboť kruhové pohyby mohou vést k poškození materiálu. Snažte se žehlit průběžně, alespoň jednou týdně. Jinak se prádlo nakupí a za jedno odpoledne se ho pak nezbavíte. Žehlení si můžete zpříjemnit třeba tím, že si pustíte oblíbenou hudbu.

Jak pověsit kalhoty na ramínko

K zavěšení kalhot od pasu můžete také použít ramínko ve stylu klipu. Další metodou a možná nejběžnější je ohrnout kalhoty s podšitými záhyby tak, aby byly rovnoběžné a ploché. Poté držte ramínko v jedné ruce a protáhněte nohy jeho středovým otvorem tak, aby asi dvě třetiny kalhot spočívaly na hrazdě.

Jak skládat oblečení do skříně

Přehledné je, skládat věci nastojato a pokládat je vedle sebe nejlépe do krabiček nebo zásuvek. Díky tomu získáte perfektní přehled o tom, co máte, a oblečení se vám při vytahování ani nerozhází. Pak se vám už žádný komínek s tričky nebude hroutit jako domeček z karet. Navíc ušetříte spoustu místa.

Co se nesmí sušit v sušičce

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.

Co delat kdyz doma Neschne prádlo

Buď můžeš koupit sušičku, nebo odvlhčovač vzduchu )vyjde levněji a má funkci i na sušení prádal). Zdimat na nejvyssi otacky a postavit ke zdroji tepla, tedy nekam k topeni. Toto pocasi je pro suseni pradla hloupe.

Co delat kdyz se srazi vlna

U sražených vlněných svetrů lze svetr zachránit. Přeperte sražený svetr, namočte do studené vody spolu s delikátním prostředkem na vlnu. Následně se můžete pokusit Váš kousek znovu natáhnout. U bavlněných, nebo lněných oděvů, lze vytahaná vlákna lisovat horkou žehličkou k navrácení vláken do původního tvaru.

Jak často žehlit

Jak často žehlit vlasy – ne každý den

A čím jsou vlasy poškozenější, tím výrazněji je žehlení poškozuje ještě více. U zdravých vlasů se tedy snažte žehličku používat maximálně dvakrát týdně, u odbarvených a barvených vlasů buďte ještě opatrnější.

Jak dlouho se musí žehlit pro miminko

Alespoň prvních několik měsíců se doporučuje žehlit veškeré prádlo, se kterým přijde miminko do styku. To znamená všechno oblečení, látkové pleny, deky i povlečení a prostěradlo, případně podle instrukcí výrobce, aby nedošlo k poškození látky.

Co se nesmí žehlit

Pokud jde o umělé materiály, jako je polyester, ale také flanel nebo tvíd, musíte je žehlit na nízké teploty, jinak byste látku nenávratně poškodila. Žehlete je vždy z rubové strany. Naopak bavlna nebo len snesou velmi vysoké teploty a na nižší teploty je nikdy dobře nevyžehlíte.

Jak žehlit s parni žehličkou

A práce s nimi je jednoduchá a rychlá:Vytáhnete napařovač ze skříně.Nádobku napustíte vodou.Oděv navléknete na ramínko.Přístroj zapojíte do sítě.Zmáčknete jedno tlačítko.Počkáte pouhou 1 minutu.Začnete žehlit.

Jak ulozit svetry

Svetry a pulovry skládejte do poliček. Určitě je nevěšte, zaprvé se těžší kousky věšením vytahávají a zadruhé ramínka způsobují nevzhledné a často i nevratné vybouleniny v ramenou.

Jak Povesit Dziny na ramínko

Oblečení drží na ramínku lépe tvar, nemačká se a nezadržuje pachy. Nejlépe mu bude, pokud mezi jednotlivými ramínky udržíte rozestup 1-2 cm. Oblečení věště ideálně na plstěná ramínka. Kovová nedrží tvar a jemnější materiály, jako je hedvábí, z něj snadno sklouznou na dno skříně.

Jak ušetřit místo ve skříni

Stačí k tomu malý fígl. Na ramínko lze jednoduše nasadit ouško z plechovky. To má ve většině případů dva otvory, přičemž na ten druhý se dá pověsit další ramínko. Tímto způsobem můžete do skříně zavěsit dvojnásobné množství oblečení, protože na šířku vám až tolik prostoru nezabere, prodlouží se jen délka.

Jak si uklidit ve skříni

7 kroků, jak uklidit skříňZe skříně vyndejte všechno oblečení, obuv, doplňky včetně šuplíků, organizérů, krabic a košů.Skříň pečlivě vyluxujte a vytřete vlhkým hadříkem.Vyndané věcí protřiďte.Nepotřebné věci nedávejte zpátky.Promyslete si, jaké vychytávky do skříně využijete a pořiďte si je.

Kde se bere prach v sušičce

Nečistíte filtry. Velmi důležitou součástí sušičky je prachový filtr. Měli byste ho čistit po každém sušení. „Na konci každého programu vlhkou rukou setřete zbytek vláken a prach z předního filtru v otvoru dveří.

Co nedat do sušičky

Co nesmí do sušičkyplavky a elastické stahovací prádlo.silonové punčocháče.tenisky a boty s lepenými podrážkami (ostatní obuv ANO pouze v případě, že je sušička na tyto účely vybavená speciálním košem)vlněné či kašmírové oblečenítextilní a jiné hračky.kabelky.

Jak rychle uschne prádlo

Vyprané prádlo usušíte nejrychleji v teplé a suché místnosti. Nepropadejte v zimě pokušení pověsit prádlo na balkon nebo ven. V chladném, a především vlhkém počasí prádlo neuschne, jen se prodlouží doba jeho sušení a do prádla se tak může dostat i plíseň.

Kde doma sušit prádlo

Vhodná místnost na sušení

Většinou je to totiž nejvlhčí místnost v celém bytě a také nejhůř větratelná. Pokud tedy nemáte koupelnu s oknem nebo opravdu výkonným větrákem, pak ji volte jako poslední možnost. Ideální pro sušení prádla je právě místnost dobře větratelná, vytápěná a co nejméně frekventovaná.