Jak větrat vlhký sklep?

Čím natřít vlhký sklep

Pro obnovu vybílení vlhkého sklepa je vhodné použít opět vápenný nátěr. Silikátové fasádní barvy se ideálně aplikuji na savé podklady, vápennocementové omítky a pod. Vlhký kámen není nejvhodnějším podkladem a problemy mohou způsobit i staré vápenné nátěry zejména pokud se jedná o více vrstev.

Jak zvýšit vlhkost ve sklepě

Pokud potřebujeme zvýšit vlhkost ve sklepě, je možné rozmístit na podlahu nádoby s vodou. Pro snížení teploty se vyplatí pravidelně větrat.

Jak využít vlhký sklep

Vlhký sklep je skvělý na uložení destilátů, některého druhu ovoce a zeleniny. Víno potřebuje vlhkost do 65 %. Pro uložení jiných věcí by však měla být vlhkost nižší, protože jinak může dojít ke vzniku plísní, které je dokážou velmi rychle zničit.
Archiv

Jak větrat ve sklepě

I suché sklepy musíme větrat

Stačí pootevřená sklepní okénka, která bývají v úrovni terénu, do nichž osadíme síťku proti mouchám, hmyzu a myším. Je nutné zajistit mírný průvan; ten je v uvedeném případě sám o sobě schopen udržet sklep suchý, bez zatuchliny a plísní.

Co na podlahu do vlhkého sklepa

Betonová podlaha je nejobvyklejší volba pro vinné sklepy, protože je odolná proti vlhkosti a snadno udržovatelná. Dřevěné podlahy jsou také populární, ale musí být ošetřeny impregnačním prostředkem, aby byly chráněny před vlhkostí.

Jak udělat ze sklepa být

Zvolte světlé a lehké barvy, které odrazí více světla a nebudou ve vás vyvolávat pocit stísněnosti. Hrajte si s kontrasty. Bílá je sázkou na jistotu – nejen na zdech, ale i na nábytku. Opticky vám místnost pomohou zvětšit skleněné plochy a zrcadla.

Jakou podlahu do vlhkého sklepa

Betonová podlaha je nejobvyklejší volba pro vinné sklepy, protože je odolná proti vlhkosti a snadno udržovatelná. Dřevěné podlahy jsou také populární, ale musí být ošetřeny impregnačním prostředkem, aby byly chráněny před vlhkostí.

Jaká má být teplota ve sklepě

V ideálním sklepě by se měla teplota celoročně držet okolo 4 – 5 °C, nikdy ale nesmí klesnout pod 1 °C. Vlhkost by měla být někde mezi 70 – 80 %.

Čím omítnout vlhký sklep

Porovnejme si tři známé varianty řešení definovaného úkolu: a) klasická vápenná omítka, b) sanační omítka, c) minerální stěrka + omítka. Je celkem patrné, že zabránění průniku vlhkosti pouze klasickou vápennou omítkou je naprosto nemožné. V případě sanační omítky bude dobře vyřešeno puze zajištění prodyšnosti zdiva.

Čím natřít podlahu ve sklepě

Oblíbenou klasikou s širokým záběrem a jednoduchou a rychlou aplikací je SILAMAT S2819 v základní škále 8 odstínů. SILAMAT vytváří odolný matný nátěr, který umožňuje běžné pochozí zatížení již po cca. 3 hodinách od nátěru.

Jak se zbavit vody ve sklepě

Z mechanických zásahů lze zkusit drenáže, které budou vodu odvádět z okolí domu do drenážního potrubí vloženého do drenážního výkopu. Zkusit lze též vodorovné izolace zdiva a podlahy sklepa, další možností je stavba dělicích příček s odvětráním, ovšem to lze pouze u dostatečně prostorných sklepů.

Jak využít sklep

Kořenovou zeleninu je výborné skladovat v písku; stačí krabice, líska nebo bednička, do které se na zimu uloží mrkev prosypaná pískem. V dobrém sklípku vydrží i celer a řepa. Hluboký sklep – skladování zeleniny, brambor, uzeného nebo naloženého masa, vína, džusů, kompotů apod.

Jak správně izolovat sklep

Jak to probíhá Stěny a podlaha sklepa se vyloží vodotěsnou fólií z měkčeného PVC, přes kterou se vlhkost nedostane. Tím je hydroizolace sklepa hotová a místnost můžete hned začít používat. Pokud chcete, můžete ještě hydroizolaci na podlaze zakrýt novou vrstvou betonu a ke stěnám vyzdít přizdívku.

Čím malovat sklep

Pro trvalé řešení je potřebné vyřešit izolaci. Pokud by byl sklep skutečně suchý (!) můžete pro vymalování použít V4013 Barlet vápenná barva s desisfekčním účinkem vápna, nebo i běžné malířské barvy Remal.

Co na podlahu do sklepa

Za prvé, klasická betonová podlaha je bezpečná volba. Pokud se na nákup řádně připravíte, můžete si koupit betonovou podlahu, která bude nepropustná pro vodu. Takže pokud chcete používat sklep jako prádelnu nebo skladovací místnost, je vhodné použít betonovou podlahu.

Čím natřít vlhké zdi

Používejte propustné nátěrové barvy, skvěle poslouží třeba Primalex Mykostop. Disperzní by znemožnily průchod vlhkosti a po čase byste museli celý proces provést znovu. Pokud jde o místnost, kde není možné pravidelně větrat, naneste termoizolační nátěr přímo na zdivo bez malty.

Jakou omítku na vlhké zdivo

V případě sanace mokrých stěn poškozených vzlínající kapilární vlhkostí se na vlhké zdivo nanáší speciální sušící sanační omítka ISOTEX, ve které se během vysušení vytvoří velké množství difúzně otevřených mikropórů. Tyto moderní sanační omítky při aplikaci nepotřebují postřik.

Co dát do sklepa na podlahu

Za prvé, klasická betonová podlaha je bezpečná volba. Pokud se na nákup řádně připravíte, můžete si koupit betonovou podlahu, která bude nepropustná pro vodu. Takže pokud chcete používat sklep jako prádelnu nebo skladovací místnost, je vhodné použít betonovou podlahu.

Co může být ve sklepě

Sklepy jsou vhodné pro uskladnění potravin, případně nápojů (pivo, víno, medovina aj.), protože se v nich drží stálá, poměrně nízká teplota. Užívají se též k uskladnění materiálu, technologií, topiva, přebytečných věcí apod. Při bombardování nebo během přírodní pohromy (tornádo) mohou sloužit též jako úkryt.

Co s Mokrym sklepem

Vlhkost zevnitř

Nejjasnější a nejjednodušší řešení přichází, pokud je zdrojem vlhkosti prasklé potrubí či podobná vodní havárie. Po nutné opravě stačí jen celý prostor odvlhčit pomocí odvlhčovače, abychom vodu vysušili i z nasákavých povrchů. Zdrojem vlhkosti však může být v tomto případě i způsob užívání sklepa.

Čím natřít cihly ve sklepě

Smartseal dodává impregnační nátěry na cihly a zdiva bez obsahu rozpouštědel, bohaté na polymery s vysokou vodoodpudivou schopností. Nátěry slouží jako izolace pro cihly a zdivo, umožňuje jim dýchat a zabraňuje tak vlhkosti. Životnost 10-15 let lze očekávat od aplikace jednoho nátěru.

Jakou dlažbu do sklepa

Jakou zvolit dlažbu do sklepa Do sklepa se nejčastěji používají speciální druhy dlažby, které jsou odolné proti vlhkosti a také jsou velmi odolné proti poškrábání. Nejčastěji se do sklepa používá betonová dlažba. Tyto dlaždice jsou velmi odolné a odolávají vlhkosti, ale také jsou velmi trvanlivé.

Jak se zbavit vlhkých zdi

Pokud máte problém se vzlínající vlhkostí ve zdivu a chcete se jí zbavit, musíte provést vodorovnou hydroizolaci zdiva, odstranit kontaminované omítky, nahradit je kvalitní sanační omítkou a poté můžete zdivo vysoušet.

Co dělat s mokrou zdi

Jak vysušit mokré zdivoZaprvé: Zbavte se mokrých omítek.Zadruhé: Odčerpejte vodu ze sklepůZatřetí: Intenzivně větrejte.Začtvrté: Topte, vysoušejte a odvlhčujte.Zapáté: Kontrolujte spodní vodu.Zašesté: Nezapomeňte na neprodyšné nátěry.Zasedmé: Dbejte na oboustranné vysoušení zdíZaosmé: Opravte hydroizolaci domu.

Jak srovnat starou omítku

Starou, vlhkou a zasolenou omítku je nutné odstranit do výšky min. 80 – 100 cm nad viditelnou hranici vlhkosti. Okopanou omítku je nutné ihned odstranit z pracovního prostoru. Spáry ve zdivu se vyškrábou do hloubky 1 – 2 cm a zdivo se očistí kartáčem.