Jak vybrat autosedačku 15-36?

Jakou Autosedacku 15 36 kg

Test autosedaček 2023 pro větší děti: 9-36, 15-36, 18-36 kg

Název Bezpečí
1. Cybex Pallas M-fix SL 80 %
2. Cybex Pallas M-fix 83 %
3. MAXI-COSI Tobi 78 %
4. Britax Römer King II Wine Rose 64 %

ArchivPodobné

Jakou autosedačku od 3 let

Oficiální dělení dětských autosedaček dle váhy dítěte

Základní kategorie autosedaček podle váhy dítěte Váha dítěte Přibližný věk
Skupina 0+ 0-13 kg od narození do 12-18 měsíců
Skupina I 9-18 kg od 9 měsíců do 4 let
Skupina II 15-25 kg od 3 let do 7 let
Skupina III (PODSEDÁKY) 22-36 kg 6 až 12 let (nebo do výšky 150 cm)

Jak vybrat pokračovací autosedačku

Vybíráme pokračovací autosedačku

Současně vydržte co nejdéle v protisměru jízdy (samozřejmě za splnění podmínek, že dítě nepřesáhlo váhový nebo výškový limit z vajíčka a výběr na pokračovací autosedačku je nutný). Nejbezpečnější je jízda v protisměru. Čím déle je dítě v proti směru jízdy, tím je to bezpečnější.
Archiv

Jakou Autosedacku od 1 roku

Autosedačky 40 – 85 cm (pouze protisměrné)

Autosedačka do 85 cm (od narození do cca 1,5 roku dítěte) je určena pro kojence, kteří se musí přepravovat ve skořepinové sedačce, která umožňuje transport v pololeže a v poloze proti směru jízdy. V případě kolize je dítě celým tělem v sedací skořepině přitlačeno a podepřeno.

Jakou autosedačku pro 4leté dítě

Pro děti od 25 kg používáme dětské autosedačky typu 3. Ideální variantou je podsedák se zádovou částí, která chrání i při bočním nárazu. Jednoduchý podsedák bez zádové části neposkytuje potřebnou ochranu, zejména nechrání krk a hlavu dítěte.

Jak má správně sedět miminko ve vajíčku

Než posadíte miminko do vajíčka, posuňte pásy na stranu a zatáhněte za rozkrokový pás a přezku dopředu. Dítě by se mělo zadečkem a zády opírat o autosedačku. Držte dítě za stehna a pohupujte s ním v autosedačce, aby se vůbec nehrbilo. Novorozenci nemají dostatečně silný krk, aby udrželi hlavu nahoře.

Kdy koupit novou autosedačku

Kvůli bezpečí nedoporučujeme výměnu autosedačky příliš brzy – jsou široké a děti mohou snadno vypadnout z pásů. V malé autosedačce ale také dítě zůstat nemůže. Výměna zkrátka musí přijít ve správný čas. Obecně ale můžeme říct, že vhodná je výměna autosedačky při dosažení 18 kg.

Kdy nemusí mít dítě podsedák

Odborníci se však shodují, že okolo 5 let je vývoj dětské kostry natolik pokročilý, aby mohlo dojít k použití podsedáku v autě. Dítě by mělo zároveň vážit 15 – 36 kg. Do kdy podsedák v autě používat je dáno výškou dítěte, jakmile dosáhne zmíněných 150 cm, může jezdit dítě v autě bez autosedačky i podsedáku.

Jak dlouho vydrží autosedačka

Mnoho výrobců autosedaček začalo ve svých manuálech uvádět informaci o datu použitelnosti, respektive životnosti autosedačky. Běžně se uvádí životnost 6 let od doby, kdy začnete sedačku používat. Nejdéle akceptovatelná doba použití dětské sedačky je potom 10 let.

Jak moc Utahnout pásy ve vajíčku

Mají se popruhy utahovat úplně k miminku nebo třeba na dva prsty nebo ještě volnější Moc děkuji za odpověď a přeji hezké léto. Dobrý den, pásy u sedačky utahujte tak, že pod pás se vejde dlaň vaší ruky, tak je tom utažené dost aby držely a přitom pás neškrtil.

Kdy dát dítě do autosedačky

Kdy je správný čas Poutat dítě pouze bezpečnostním pásem je možné teprve v okamžiku, kdy dítě přesáhne buď výšku 150 cm a nebo váhu 36 kg. Do té doby je používání dětské autosedačky během jízdy ze zákona povinné. Sedačky pro batolata a větší děti můžete obvykle používat od chvíle, kdy dítě dosáhne 9 kg váhy.

Jak připoutat dítě do autosedačky

Pásy by měly být utaženy tak, aby se pod ně vešla maximálně natažená dlaň. Nebojte se toho, že s utaženými pásy se bude dítě cítit nekomfortně, nebo že nebude mít dostatek pohybu. Pokud budou pásy málo dotažené, může při nárazu dojít k tomu, že dítě z autosedačky vyletí.

Jak dlouho by mělo být miminko v autosedačce

Musíte-li nechat dítě spát v sedačce, nenechávejte ho tam dlouho a hlavně ho mějte neustále pod dozorem. Nejnebezpečnější potom je, když sedačku s dítětem umístíte na vyvýšené místo (gauč, stůl apod.). Při dlouhých cestách se doporučuje nenechávat kojence ve vajíčku déle než 1,5 hodiny v kuse.

Jak dlouho používat novorozeneckou vložku do autosedačky

Jakmile začnete mít pocit, že „je dítěti autosedačka malá“, je čas vyndat novorozeneckou vložku.

Jak správně umístit autosedačku

Nejbezpečnější místo pro autosedačku je prostřední zadní sedadlo, protože je nejdále od bočních airbagů a jakéhokoli potenciálního nárazu.

Kdy může dítě sedět vepředu v autě

Pokud vozíte miminko vpředu, vždy musíte mít v autě vypnutý airbag. Někdy je možné airbag u spolujezdce vypnout manuálně v autě, jindy musíte navštívit autoservis. Již od roku 2006 neplatí hranice 12 let pro jízdu vpředu.

Jak poznám že je autosedačka už malá

pokud u vajíčka dosahuje hlava okraje sedačky, nebo jdou pásy pod ramínka, tak je sedačka malá. Pokud tot nedosahuje, tak dítě ještě nechte ve vajíčku. Pokud je dítě nyní v zimě moc napresované v sedačce, tak jej tolik neoblékejte, ať má v sedačce místo a přikrejte dítě po připoutání z vrchu sedačky dekou, peřinkou…

Kam umístit autosedačku v autě

Nejbezpečnější místo pro autosedačku je prostřední zadní sedadlo, protože je nejdále od bočních airbagů a jakéhokoli potenciálního nárazu. I když je to statisticky nejbezpečnější místo, víme, že mnohdy není možné použít – třeba kvůli velikosti či tvaru středního sedadla, nepřítomnosti isofixových úchytů apod.

Na jakou stranu dát autosedačku

"Opravdu nejbezpečnějším místem pro autosedačku je místo vzadu uprostřed, ale jen v případě, že je tam tříbodový pás. Další sedačku je vhodné umístit vzadu vpravo. V žádném případě by nemělo dítě sedět vedle řidiče.

Kdy odstranit novorozeneckou vložku z autosedačky

Jakmile začnete mít pocit, že „je dítěti autosedačka malá“, je čas vyndat novorozeneckou vložku.

Jak správně posadit dítě do autosedačky

Mezera mezi pásy a tělem dítěte by měla být na dva prsty. Důležité je také zkontrolovat, že pásy vedou přesně tam, kde mají, že dětem nesklouzávají z ramen a podobně. “Abyste mohli snadno zkontrolovat, zda je dítě správně připoutané, doporučujeme pořídit autosedačku, která se dá otáčet.

Kdy dát dítě do větší autosedačky

Podle expertky Volva je sedačka pro nejmenší vhodná do 9 měsíců (viz přehled Doporučované typy sedaček). Jakmile je už dítě schopno samo sedět, je vhodné uvažovat o usazení do větší sedačky, opět zády ke směru jízdy. A udržet zde dítě co nejdéle, pokud možno do věku kolem 4 let.

Co v zimě do autosedačky

Na rychlé přechody stačí na zahřátí zavinovačka z fleecu, pokud ale máte v plánu delší výlet, hodí se pořídit ještě jednu svrchní zavinovačku z nějakého funkčního nepromokavého materiálu. Třeba zavinovačku ze softshellu. Ale stejně zafunguje i univerzální obal na autosedačku.

Jak má být novorozenec v autosedačce

Novorozence a batolata do 10 kg, resp. 13 kg, do věku cca 1 roku, přepravujeme v autosedačce skupiny 0 nebo 0+ otočené proti směru jízdy. Dítě v sedačce v podstatě leží a je jištěno tříbodovým pásem ve tvaru Y. Samotná sedačka je k sedadlu připevněna bezpečnostním pásem pro dospělé.

Jak obléct miminko do autosedačky

Stručně řečeno – ideální je možnost přinést dítě z domova v relativně slabším oblečení zakryté navrch dekou, rychle nacvaknout do základny, zatopit a odjet. Pokud to možné není, určitě volte více vrstev v kombinaci s pomůckami určenými přímo k sedačce (vložky, fusaky, nánožníky).