Jak vybrat balík z Balíkovny?

Jak otevřít Balíkovnu

Balíkovna-BOX

Pro vyzvednutí zadáte kód pro vyzvednutí na displeji boxu. Otevře se schránka, vyzvednete balík, schránku zavřete a je hotovo. Pokud máte balík s dobírkou, zaplaťte ji předem přes Sledování balíku nebo pomocí odkazu v e-mailu. Dokud balík není zaplacený, nejde schránku otevřít.
Archiv

Jak funguje balík do Balíkovny

Balíkovny s vyvolávacím systémem

Na poštu přijďte s kódem pro vyzvednutí, který jsme vám zaslali v SMS nebo e-mailu. Na vyvolávacím sytému stiskněte „zrychlený výdej balíku“ a vyťukejte svůj kód. K přepážce vás přivoláme expresně a balík na vás už bude čekat. Pro vydání balíku stačí už jen zopakovat váš kód.
Archiv

Jak funguje Balíkovna kurýr

Jak můžu balík za 65 Kč poslat Je to snadné, jen si u nás na webu vytvořte účet Moje Balíkovna a přihlaste se. Pokud už účet u nás máte, pak se stačí jen přihlásit a z webu balikovna.cz/poslat-balik odeslat balík do jakékoliv Balíkovny v ČR.
Archiv

Jaký je rozdíl mezi Balíkovnou a balíkem na poštu

Pokud si zákazník zvolí tento typ doručení, nebude u jeho dveří zvonit žádný pošťák, ani nebude nacházet ve své schránce lístek o tom, že nebyl zastižen. Balík totiž putuje rovnou na poštu, kde si ho zákazník může vyzvednout na základě oznámení přes SMS nebo e-mail.
Archiv

Jak vyzvednout balík z Balíkovny BOX

Jak probíhá vyzvednutí balíku z Balíkovna-BOXu Vyzvednutí balíku je velice rychlé a intuitivní. Stačí zadat na displeji boxu kód pro vyzvednutí, který naleznete v SMS, mailu nebo mobilní aplikaci. Otevře se schránka, vyzvednete balík, schránku zavřete a je hotovo.

Kdo provozuje Balíkovnu

Česká pošta ve spolupráci s loterijní firmou Sazka otevře během listopadu celkem 1 500 nových externích výdejních míst Balíkovna, z nichž 1 100 již otevřela, dalších 400 spustí do konce měsíce. Celkový počet externích výdejních míst tak vzroste na dva tisíce. Balíky pošta vydává i na všech 3 200 pobočkách.

Jak vyzvednout balíček z Balíkovny

Vyvolávací systém v Balíkovně na poště vám umožní rychlé odbavení. Na displeji vyberete tlačítko Zrychlený výdej balíku, zadáte kód pro vyzvednutí a do 5 minut jste obslouženi. Předejte kód a balík za vás vyzvedne spolužačka, soused nebo tetička.

Jak dlouho trva Balikovna

Více než 95% balíků je připraveno k vyzvednutí v Balíkovně do druhého pracovního dne od odeslání. S kódem pro vyzvednutí se nestihnete ani rozkoukat a už jdete domů s balíkem. Průměrná doba celkového odbavení v Balíkovně na poště je 1:57 min. od stisku lístku až po odchod s balíkem.

Kdo vlastní Balíkovnu

Česká pošta

Česká pošta, s.p.
Majitel Česko
Dceřiná společnost Poštovní tiskárna cenin Praha (51,0 %)
Identifikátory
Oficiální web www.ceskaposta.cz

Jak získat kód na Balíkovnu

Vyzvednutí v Balíkovně

Zvolte tlačítko Zrychlený výdej balíků a vyťukejte šestimístný kód pro vyzvednutí přímo do vyvolávacího sytému, kód naleznete v e-mailu nebo SMS avízu o uložení zásilky.

Jak dlouho trva doručení Balikovnou

Česká pošta doručí vaší zásilku obvykle do 24 hodin od předání zásilky do přepravy na vámi zvolenou pobočku nebo do Balíkovny České pošty. Níže naleznete podrobnější informace týkající se této možnosti doručení vašeho zboží.

Jak dlouho může být balík v Balíkovně

Nestíháte-li vyzvednout balík v základní 7 denní lhůtě, vrátí se zpět. Balík ale může vyzvednout kdokoliv – stačí znát kód k vyzvednutí.

Jak funguje Zasilkovna

Stáhněte si aplikaci Zásilkovna a podejte zásilku z mobilu! Nabízíme i přepravu zásilek mezi fyzickými osobami. Přes naši mobilní aplikaci jednoduše zadáte parametry odesílané zásilky a údaje jejího příjemce, a pak už jen stačí odnést ji na kterékoliv naše podací místo, kterých máme v ČR už více než 5 000.

Jak dlouho trvá doručení Balíkovnou

Česká pošta doručí vaší zásilku obvykle do 24 hodin od předání zásilky do přepravy na vámi zvolenou pobočku nebo do Balíkovny České pošty.

Kdo muze vyzvednout balík Balikovna

Balík za vás vyzvedne spolužačka, soused nebo tetička, stačí mu předat kód pro vyzvednutí spolu se jménem adresáta nebo číslem balíku. Kód najdete v e-mailu nebo SMS.

Jak vyzvednutí balíku na poště bez lístku

Nyní můžete většinu balíků bez dobírky převzít od doručovatele bezkontaktně, díky kódu z SMS nebo e-mailu. K vyzvednutí zásilky vám stačí kód z SMS nebo e-mailu. Není tak třeba prokazovat totožnost. Balík za vás může převzít kdokoliv, komu kód předáte.

Kdy chodi Balikovna

Jak dlouho trvá doručení balíku na výdejní místo Více jak 95% balíků je připraveno k vyzvednutí do druhého pracovního dne od podání, tzn. od chvíle, kdy nám e-shop balík fyzicky předá k přepravě.

Jak zaplatit v Balíkovně

Na všech specializovaných přepážkách Balíkovna můžete uhradit dobírku platební kartou, a to i na depech. Pro vyzvednutí zásilek můžete využít rychlé obsluhy na specializovaných přepážkách pošt Balíkovna.

Jak vyzvednout cizi zasilku Zásilkovna

Zadejte trasovací číslo zásilky a heslo, které vám dorazilo v notifikaci. Zásilka se po kliknutí na Potvrdit přidá do přehledu vašich zásilek. Najdete ji pod ikonou Zásilky ve spodním menu a budete ji moci vyzvednout v cílovém výdejním místě.

Jak Dorucuje Zásilkovna

Jak dlouho trvá doručení zásilky Zásilky po České republice jsou z 98 % doručovány následující pracovní den od předání. Může se stát, že se dodací lhůta o jeden den protáhne, a to z toho důvodu, že byla podána na naše podací místo až po odjezdu řidiče.

Jak vyzvednout balík z Balikovny

Vyvolávací systém v Balíkovně na poště vám umožní rychlé odbavení. Na displeji vyberete tlačítko Zrychlený výdej balíku, zadáte kód pro vyzvednutí a do 5 minut jste obslouženi. Předejte kód a balík za vás vyzvedne spolužačka, soused nebo tetička.

Jak udělat kód na Balikovnu

Balíkovna s dotykovým vyvolávacím systémem

Zvolte tlačítko Zrychlený výdej balíků a vyťukejte šestimístný kód pro vyzvednutí přímo do vyvolávacího sytému, kód naleznete v e-mailu nebo SMS avízu o uložení zásilky.

Co potřebuji k vyzvednutí balíku na poště

U přepážky stačí sdělit šestimístný kód pro vyzvednutí spolu se jménem (názvem) adresáta nebo číslem zásilky. Odpadá nutnost předkládat průkaz totožnosti, plnou moc či podepisovat doklad o převzetí.

Jak dlouho může zůstat balík na poště

Nezastihli jsme Vašeho adresáta, protože byl na dovolené Adresát si může jednoduše prodloužit úložní dobu na poště ze standardních 7 na 15 dní nebo jako odesílatel můžete sám prodloužením úložní doby na 15 dní zvýšit pravděpodobnost, že si adresát balík vyzvedne.

Jak dlouho drzi Balikovna balík

Nestíháte-li vyzvednout balík v základní 7 denní lhůtě, vrátí se zpět. Balík ale může vyzvednout kdokoliv – stačí znát kód k vyzvednutí.