Jak vytvarovat chránič na zuby
NÁVOD K SPRÁVNÉMU TVAROVÁNÍ: Vložte chránič na 15 sekund do vařící vody, poté ho vyndejte a ihned do úst okolo horních zubů. Jazykem zatlačte zezadu na zuby (chránič bude teplý, ale nebude pálit) a během této polohy vysávejte vodu a vzduch dokud chránič nebude přiléhat na zuby.
Které zuby jsou stoličky
Stoličky u člověka
Dospělý člověk má 3 stoličky na každé straně čelisti. Jedná se o zuby, které do dutiny ústní prořezávají jako poslední. Třetí stoličky jsou nazývány zuby moudrosti. Mohou se prořezat již v 18 letech (odtud jejich označení), ale i mnohem později.
Které zuby jsou stále
Stálý chrup se skládá z 32 zubů, v každém kvadrantu po osmi zubech. Jsou to dva řezáky, jeden špičák, dva zuby třenové a tři stoličky.
Jak drzi zub v Dasni
Kořen drží zub v kosti – v horní anebo dolní čelisti. Každý typ zubu má odlišně tvarovaný kořen – u řezáků a špičáků mívají oválný průřez s jedním anebo dvěma kanálky, u zubů třenových a stoliček je kořenů více.
Jak má držet chránič zubů
Plně funkční je ústní chránič pouze tehdy, když dokonale kopíruje tvar zubního oblouku, zubů, dásní a částečně také patra, což mimo jiné znamená, že po nasazení pevně drží v ústech sám od sebe bez nutnosti přidržovat jej sevřenými čelistmi.
Jak vytvarovat zub
Korunka se používá k úplnému zakrytí poškozeného zubu. Kromě posílení poškozeného zubu, a tím jeho kousacích vlastností, lze korunku použít i ke zlepšení vzhledu zubu nebo k jeho lepšímu vytvarování. Korunku může lékař nasadit i na špičku implantátu.
V čem spočívá péče o chrup
Pro děti s dočasným a smíšeným chrupem doporučujeme zubní nit. Totéž platí pro dospělé jedince se stěsnáním zubů. Pokud jde o chrup s mezerami, stačí téměř vždy samotný zubní kartáček. U dospělých pacientů tedy doporučujeme jak dentální nitě, tak mezizubní kartáčky.
Kdy se Prorezavaji stale zuby
Vypadávání mléčných zubů začíná přibližně mezi 6. a 7. rokem věku dítěte, přičemž postupně dochází k prořezávání trvalých zubů. Ve chvíli, kdy se již prořezávají zuby trvalé, jejich korunka postupně rozpouští kořeny mléčných zubů, a právě z tohoto důvodu se mléčné zuby začínají viklat a vypadávat.
Proč nerostou druhé zuby
Celkové vlivy. Řadíme sem dědičnost, onemocnění ohrožující plod (rubeola, syfilis), imunobiologické procesy, hypoxie, endokrinní, metabolické a hormonální poruchy. Prokázaný je také vliv léků (Thalidomid), alkoholu, stresu a dalších.
Jak zpevnit kývající zub
Viklající zub ještě lze zachránit
S tím vám pomůže dentální hygienistka nebo parodontolog. Zubní lékař navrhne plán léčby a případně předepíše antibiotika. Dentální hygienistka odstraní zubní kámen. Nejprve nad dásní a poté následuje takzvané subgingivální ošetření.
Jak uzdravit dásně
V případě ústupu dásní vám může zubař doporučit konvenční terapii. Jedná se o dvofázový zákrok, který provádí zubař. V prvním kroku se odstraní plak a ztvrdlý zubní kámen nad linií dásně a pod ní (kde se zub setkává s dásní). Poté zubař provede kyretáž – vyhladí kořeny zubů, aby pomohl dásním se znovu k zubům připojit.
Jak vyvařit zuby
1) Připravte si dvě nádoby, jednu naplňte studenou vodou, druhou naplňte vroucí vodou a nechte ji vychladnout po dobu 30 sekund. 2) Umístěte chránič zubů do vroucí vody po dobu 40 sekund. Nepřekračujte tuto dobu. Poté chránič vyjměte vhodným nástrojem.
Na co se nasazuje korunka
Nasazuje se na ošetřený pahýl zubu, který zcela zakrývá. Na rozdíl od polokorunky nahrazuje i všechny hrbolky. Korunka se od overlaye liší tím, že nahrazuje větší část zubu, zatímco overlay nahrazuje prakticky jen kousací plošku.
Jak se používá ústní sprcha
Co dokáže ústní sprcha
Dočišťuje mezizubní prostory, pomáhá udržovat zdravé dásně a předcházet případnému zánětu a přispívá ke svěžímu dechu. Vytváří tenký pulzující proud vody pod vysokým tlakem, který odstraňuje nečistoty, aniž by při tom poškozoval zuby a dásně. Vyčistí velké mezery mezi zuby i tenké škvírky.
Jak vypadají dásně při růstu zoubků
Dásně jsou teplejší než obvykle, oteklé a přecitlivělé na dotek. Zmíněné příznaky se mohou objevovat v různé skladbě a různé intenzitě. Některé děti tímto obdobím proklouznou lehce jen se zvýšenou teplotou, u jiných je průběh těžší i s horečkami.
Jak dlouho trvá než vyrostou druhé zuby
Každý zub se prořezává přibližně 8 dní. Dítě bude mít všech 20 mléčných zubů kolem 3. roku života. Ve třiceti měsících by mělo mít dítě kompletní mléčný chrup o dvaceti zoubcích: zadní stoličky, přední stoličky, špičáky, čtyři řezáky nahoře a to samé v dolní čelisti.
Jak zastavit odhalování krčků
Zvolte raději jemnou zubní pastu, která má nízkou abrazivitu (tedy, že nezpůsobuje nadměrné obrušování zuboviny). Mezizubní kartáček vám pomůže s kompletním vyčištěním prostoru mezi zuby, které jsou těžko dostupné a často zanedbávané. Používejte zubní nit a mezizubní kartáček. Dvakrát ročně absolvujte dentální hygienu.
Co pomáhá na díru v zubu
Na díru v zubu máme zatím jediný „lék“ a to zubní vrtačku a výplň. Není to nic příjemného a navíc bývají s plombami další potíže. Někdy vypadnou, jindy naruší celkovou stabilitu zubu a ten se pak láme.
Jak vypadá rakovina dásní
Jedná se o nádorové onemocnění. U rakoviny ústní dutiny se tak může projevit bulkami, nehojícími se ránami, strupy a drsnými místy v oblasti rtů, dásní, měkkého i tvrdého patra nebo jinde v ústech. Pokud se Vám afty nezahojí do čtrnácti dnů od jejich objevení a navíc stále krvácí, je čas na konzultaci s lékařem.
Co je nejlepší na dásně
Na bolestivý zánět dásní jsou vhodné ústní vody, gely nebo masážní roztoky buď na čistě bylinné bázi nebo navíc s obsahem chlorhexidinu, který má silnější antibakteriální a protizánětlivý účinek. Vynikající je například šalvějová ústní voda. Šalvěj totiž působí antisepticky a má stahující účinek.
Jak použít hřebíček na bolavý zub
Nejčastěji se v léčitelství používá v podobě éterického oleje či tinktury. Hřebíček také zabraňuje vzniku paradentózy, zubního kazu a podporuje tvorbu bílých krvinek. Tip: Bolesti zubů utišíme přiložením doměkka uvařeného hřebíčku na bolavé místo nebo si tam kápneme neředěný éterický olej.
Jaká je nejlepší zubní korunka
Porcelánové (keramické, zirkonové) zubní korunky
Tyto korunky jsou celoporcelánové a vizuálně nejvíce připomínají původní chrup. Z estetického hlediska jsou nejlepší volbou. Výhody: Vizuálně jde o dokonalou náhradu původního zubu. Váš chrup bude vypadat, jako byte nikdy o žádný zub ani jeho část nepřišli.
Jak vypadá korunka na zub
Metalokeramické korunky se vyznačují tím, že jsou většinou dýhovány na viditelné straně zubu materiálem zbarveným jako původní odstín zubů (keramika nebo plast). Je také možné zcela zakrýt kovové jádro keramikou (plná dýha), což může mít za následek výrazně lepší estetiku.
Jaká je nejlepší ústní sprcha
Mezi nejlépe hodnocené značky patří Waterpik a Oral-B. Kvalitní výrobky nabízí také TrueLife, Philips, Sencor, Dr. Mayer, Panasonic nebo Biotter. Ústní sprchu vybírejte podle toho, co vám který výrobce nabízí za příslušenství nebo prostředky, které jsou určené pro péči o tyto výrobky.
Jak často používat zubní sprchu
ústní sprchu můžete používat i několikrát denně a nemusíte se obávat, že by nějak poškozovala Vaše zuby nebo dásně. Podle zdravotního stavu a kondice Vašich dásní si nastavíte tlak trysky. Obvyklé je čistit si zuby po každém jídle, min. 2x denně a ústní sprchu použijete jako doplněk ústní hygieny.