Jak vybrat střechu na dům?

Jak vybrat střechu

Při výběru nejvhodnější typu střešní krytiny hraje sklon důležitou roli. V případě sedlové střechy máte na výběr výrazně větší množství střešních krytin, než v případě střechy ploché. Pálené střešní krytiny mají minimální sklon mezi 20-25 stupňů. Plechové střešní krytiny naopak snesou mnohem více.
Archiv

Jakou střechu na dům

Šikmá střecha byla a je nejběžnějším řešením zastřešení nejrůznějších typů obytných domů. Šikmé střechy mají sklon od 10° do 55°. Za strmé se považují, mají-li sklon větší než 45°. Dnes se v rámci mnohých rekonstrukcí starších obytných domů i u novostaveb využívají podkroví k obytným nebo pracovním účelům.
ArchivPodobné

Jaké jsou typy střech

Jaké jsou druhy střechŠikmá střecha. Sedlová střecha je historicky nejběžnějším typem střechy používaným stovky let až dodnes po celém světě.Plochá střecha.Valbová a polovalbová střecha.

Jak vybrat tašky na střechu

Střešní krytinu je nutné také vybírat v závislosti na sklonu střechy. Sledujte bezpečný sklon krytin, tedy hraniční hodnotu, od které lze konkrétní krytinu použít. Podle členitosti střechy lze použít posuvnou tašku nebo tašku s přesnou krycí délkou.

Jakou krytinu na střechu

Průsečíkem všech ideálních vlastností střechy je betonová střešní krytina. Tento druh střechy je pevný, odolný, stálobarevný a odráží sluneční záření. Betonová střešní krytina je navíc relativně lehká a snadno se pokládá. Je tedy nejlepší střešní krytinou pro většinu domů.

Čím pokrýt střechu

Střešní krytina chrání nejen části střešního pláště, ale i samotný interiér před povětrnostními vlivy. Současný trh nabízí mnoho možností čím pokrýt střechu. Můžete si vybrat z materiálů jako plech, keramika,beton, plast, břidlice, vláknocement či asfalt. Pohybují se v rozdílných cenových relacích.

Jaký typ střechy je nejlevnější

Rovná střecha je přitom nejlevnější. Náklady na údržbu jsou však vyšší než u ostatních typů střech.

Jakou střechu na bungalov

Oblíbenou krytinou pro bungalovy je krytina keramická. Má vysokou odolnost i v extrémních podmínkách, nepodléhá mrazu, je nehořlavá, bezúdržbová a nepodléhá změnám v barevnosti. Velkým plusem je i životnost, která činí až 100 let. Hmotnost krytiny se pohybuje kolem 40 až 50 kg na čtvereční metr.

Kdo staví střechu

Střechy staví, opravují a rekonstruují. Klempíři, pokrývači a tesaři ovládají svá řemesla na na výbornou a postarají se, aby i vaše střecha byla perfektní.

Co dát na strechu

Přírodní krytiny

Jde zejména o dřevěný šindel, slámu a rákos. Výjimkou jsou ovšem střechy zelené, které jsou moderní a populární. V podstatě je na střeše určitá vrstva zeminy a v ní nasazené rostliny vhodné pro zelenou střechu. Taková “krytina” dobře izoluje a pohltí asi polovinu srážek, které na ni dopadnou.

Jak dlouho vydrží eternit

Původní eternitová střecha měla opravdu velmi dlouhou životnost a skvělou odolnosti vůči rozličným klimatickým vlivům. V praxi se dnes můžete setkat s eternitovými střechami, které jsou dokonce starší více než osmdesát let, pokud byly správně udržovány, tak si zachovaly i řadu svých užitných vlastností.

Jak chodit po střeše

Pro usnadnění chůze po střeše nadzdvihneme jednu tašku a tu, co je pod ní, posuneme nahoru. Objeví se otvor, takže po taškách můžeme chodit jako po schodech. Nezapomeňme na bezpečnost a zajištění proti pádu!

Která střešní krytina je nejlevnější

Typy střešní krytiny – jaký je nejlevnější typ krytinyPálené tašky – od 300 Kč za m2.Betonová taška – od 200 Kč za m2 .Vláknocementová krytina – od 200 Kč za m2 .Hliníková střešní krytina – od 230 Kč za m2 .Asfaltový šindel – od 200 Kč za m2 .Bitumenové krytiny – od 180 Kč za m2 .

Jak dlouho vydrží střecha

Životnost střechy je ovlivněna nejen materiálem, ze kterého je vyrobena, ale také sklonem střechy a dalšími faktory. U plochých střech se obvykle uvádí životnost krytiny 30–40 let, u šikmých střech je životnost zhruba následující: Plechová střecha: 25–40 let. Hliněné střešní tašky: 40–60 let.

Co dát na plochou střechu

Na střechy s malým spádem použijeme asfaltové pásy, nebo PVC fólii. Tam kde je spád větší můžeme dát různé plechové krytiny typu Ruuki, asfaltové šindele nebo i tašky. Střechu většinou děláme jednou za život a vyplatí se o ní více popřemýšlet.

Jaký sklon střechy bungalov

Při nízkých sklonech, jako jsou na bungalovech, je větší nebezpečí zatékání vody. Proto je bezpodmínečně nutné dodržet montáž doporučenou výrobcem. Tondach má několik druhů tašek. Pro bungalov se nejlépe hodí ty, které mají bezpečný sklon od 22° a minimální od 12°.

Co je to sedlová střecha

Sedlová střecha je tvořena dvěma částmi, které zakrývají objekt. Ohraničení těchto částí tvoří dva štíty domu a odvodňující žlaby. V pomyslné špici, tedy v místě, kde se dvě části střechy stýkají pak vzniká štít domu. Sedlové střeše se také často říká střecha áčková.

Jak dlouho trvá střecha

Průměrně výstavba nové střechy trvá 3 týdny.

Kdy se dává Majka na krov

Na důkaz úspěšného konce a na oslavu ukončení hrubé stavby se leckde na hřeben střechy připevňuje májka (glajcha) – malý stromeček ozdobený barevnými fáborky.

Jakou krytinu na dřevník

Pokud vám jde o střechu pouze praktickou a dřevník či kolna nebudou příliš vidět, stačí použít asfaltové pásy, které jsou vhodné hlavně na střechy rovné a ty s mírným sklonem. Pokládají se zpravidla tak, že se asfalt nahřeje plynem a nalepí na podklad.

Co na střechu místo eternitu

Starý eternit je možné velmi dobře nahradit jakoukoli lehkou střešní krytinou. Mohou to být třeba šablony z cementovlákna (Cembrit), velmi elegantně na domech vypadají trapézové plechy. Levnější variantou je plechová střešní krytina, která imituje běžné střešní tašky.

Jak nebezpecny je azbest

Azbestóza je nevratné zjizvení plic, jež vede k vážným dýchacím potížím. Může se dále zhoršovat i v době, kdy již nejste azbestu vystaveni. Rakovina plic. Lidé, kteří pravidelně pracují s azbestem, jsou více ohroženi rakovinou plic.

Jak bezpečně vylézt na střechu

K tomu slouží kombinace střešní (komínové) lávky a žebříku. Lávky (ocelové, hliníkové, některé typy opatřené bezpečnostním zábradlím) a žebříky také umožňují rychlou a bezpečnou instalaci satelitů, TV a wi-fi antén. Žebříky navíc mohou sloužit jako úniková přístupová a úniková cesta při likvidaci požáru střechy.

Jak vylézt na střechu

Při navrhování plochých střech je vhodné předem myslet na vytvoření kotevních bodů, zejména v případě střech klasifikovaných jako ploché, kde sklon osciluje kolem mezní hodnoty 15 stupňů. Pokud musíme vylézt na starou střechu, která nemá žádné kotevní body, můžeme použít pevné části budovy a k nim lano připevnit.

Co dát na rovnou střechu

Na malé stavby jako jsou pergoly, dřevníky, garážová stání nebo zahradní domky se dá použít cokoliv. Hlavním kritériem je spád střechy a cena. Na střechy s malým spádem použijeme asfaltové pásy, nebo PVC fólii. Tam kde je spád větší můžeme dát různé plechové krytiny typu Ruuki, asfaltové šindele nebo i tašky.