Jak vychladit cheesecake?

Kdy vyndat cheesecake z formy

Upečený cheesecake nechte pomalu zchladnout ve vypnuté, otevřené troubě. Teplotní šok by totiž mohl v některých případech způsobit praskání. Z formy je ideální dort vyndávat až po vychlazení. „Pokud pečeme cheesecake s krustou ze sušenek, pak se peče jen vrchní část.
Archiv

Jak dlouho chladit cheesecake

V lednici musí cheesecake odpočívat alespoň 5 hodin a klidně ho tam můžete nechat déle, až do druhého dne. To pak bývá naležený a ještě lepší. Já však většinou nevydržím tak dlouho čekat…

Kdy dát cheesecake do lednice

Kdy dát cheesecake do lednice

Cheesecake necháváme po upečení úplně vychladnout v pootevřené troubě na mřížce, aby se nepropadl. Jakmile má pokojovou teplotu, umístíme jej do chladničky a necháme odležet nejlépe do druhého dne. Krájíme vychlazený cheesecake nahřátým dlouhým ostrým nožem.
Archiv

Jak má vypadat Upeceny cheesecake

Zároveň je ale důležité cheesecake nepřepéct. Byl by vysušený a snadno by praskl. Rozhodně nečekejte, až zhnědne. Že je cheesecake hotový, poznáte tak, že se střed bude ještě malinko třást, okraje bude mít ale pevné a budou se oddalovat od formy.

Jak dostat cheesecake z formy

Upečený cheesecake nevytahujte ihned z trouby, ale nechte ho tam ještě asi 30 minut. Pak pootevřete dvířka a nechte dort ještě pomalu chladnout v otevřené troubě. Pomalým chladnutím se dokončí pečení a dort nepopraská kvůli rychlé změně teplot. Z formy ho vyndávejte až bude dokonale vychlazený.

Jak vylepsit cheesecake

Rozevírací dortovou formu o průměru 24 cm velmi dobře vymažte rozpuštěným máslem, abyste pak hotový cheesecake snadno vyndali. Dno formy můžete navíc vyložit kruhem vystřiženým z pečicího papíru. U pevné formy je papír nezbytný, pokud hotový cheesecake chcete vyndat v jednom kuse.

Jak dlouho nechat tuhnout cheesecake

V lednici musí cheesecake odpočívat alespoň 5 hodin a klidně ho tam můžete nechat déle, až do druhého dne. To pak bývá naležený a ještě lepší. Já však většinou nevydržím tak dlouho čekat…

Odkud je cheesecake

První „cheesecake“ byl vyroben na řeckém ostrově Samos. V Řecku byl cheesecake považován za výborný zdroj energie a byl podávaný sportovcům během prvních olympijských her v roce 776 př. nl. Jednoduchá verze cheesecaku s pšeničnou moukou, medem a sýrem byla také podávaná na řeckých svatbách.

Kdo vymyslel cheesecake

Cheesecake
Místo původu Řecký ostrov Samos
Tvůrce William A. Lawrence
Nutriční hodnoty (100 g)
Tuky 18,71 g

Proč cheesecake

Mnoho lidí se domnívá, že cheesecake pochází z New Yorku, avšak pravda je taková, že na tomto sladkém dezertu si pochutnávali už starověcí Řekové. Ti ho považovali za velký zdroj energie, a proto se podával při sportovních výkonech. Později ho převzali Římané, kteří ho začali konzumovat v horké variantě.

Co obsahuje cheesecake

Cheesecake (vyslovuje se čízkejk) je nesmírně lahodný a sytý dezert, který tvoří dvě, někdy i tři vrstvy. Úplně vespodu koláče se nachází krusta tvořená ze směsi rozdrobených sušenek a másla, na ní leží šetrně upečený krém obsahující krémový sýr, cukr a vejce, a někdy ještě přijde na řadu vrchní, ozdobná vrstva.

Která země vymyslela cheesecake

Cheesecake (čtěte čízkejk) je dezert, původem ze Řeckého ostrova Samos který tvoří dvě vrstvy: krusta ze sušenek a tvarohový krém. V počátcích byl cheesecake pouze pečeným dezertem, v současné době existuje i nepečená varianta. Pochutnávali si na něm řečtí olympionici během olympijských her v roce 766 př. n. l..

Proč praská cheesecake

Cheesecake šleháte příliš

Pokud do nich naženete přespříliš vzduchu, je velká pravděpodobnost, že vám cheesecake během pečení praskne. Předejít prasknutí můžete tak, že s krémem nalitým ve formě předtím, než ho vložíte do trouby, lehce klepnete o linku, čímž vytěsníte část vzduchových bublinek.

Jak dlouho vydrzi Nepeceny cheesecake

Cheesecake koupený v obchodě vydrží v lednici 5 až 7 dní, zatímco domácí je dobrý asi 4-5 dní. Pokud potřebujete, aby dort vydržel déle, můžete jej zmrazit, pokud není opatřen polevou, která se obecně špatně mrazí.

Odkud pochází cheesecake

Víte kam až sahá jeho historie “Cheesecake" se zrodil na řeckém ostrově Samos. Těměř s 100% jistotou se ví, že si na této pochoutce pochutnávali řečtí olympionici během olympijských her v roce 776 před Kristem, protože byl skvělým zdrojen živin, které sportovci potřebovali.

Proč dort po upečení klesne

Jak zabránit tomu, aby se dortový korpus vyboulil

Opačným problémem může být dortový korpus, který se během pečení zvláštně vyboulí. K tomuto nechtěnému vyboulení dochází tehdy, když: nastavíte vysokou teplotu při pečení a dort se rychleji upeče zespoda. jste do těsta přidali studenou surovinu (vejce, mléko, smetanu)

Jak rychle zchladit korpus

Po upečení je nutné nechat dortový korpus řádně zchladit. Pokud ho necháte na podložce, dolní část korpusu zvlhne. Design mřížek na chladnutí zaručuje perfektní cirkulaci vzduchu. Váš zákusek tak bude chladnout rovnoměrně.

Jak dlouho dopředu dělat dort

Klasický dort pečeme den nebo dva předem, aby se rozležel. Korpus by měl odpočívat aspoň 12 hodin, aby s ním šlo lépe manipulovat. Většinou je to tak, že jeden den upečeme korpus, můžeme připravit základ na krémy a ozdoby, druhý den připravíme krémy, dort naplníme a zdobíme.

Kdy davat ovoce na dort

Ovoce nerozmrazujte předem – Na dort umisťujeme mražené ovoce až ve chvíli, kdy je připraven k pečení. Pokud bychom na dort dali ovoce rozmražené, pustilo by vodu a dort by se mohl rozmočit. Z tohoto důvodu udržujeme mražené ovoce ve zmrazeném stavu až do doby, než je přidáváme na dort.

Jak upéct dort aby se Nevyboulil

Dno formy vyložíme pečícím papírem. Okraje nemusíme řešit, po upečení stačí jen objet okraje korpusu nožem a forma jde lehce sundat nebo vyklopit. Těsto po nalití do formy doporučuji uhladit ze středu k okrajům, aby se při pečení uprostřed nevyboulilo.

Čím potřít ovoce na dortu

Ovoce je také dobré potřít nebo zalít čirým dortovým želé, aby vydrželo déle svěží. Naaranžujte na povrch jedlé květy (sedmikrásky, fialky, macešky, měsíček, okvětní lístky růží), můžete zkusit i výraznější chutě (afrikán, brutnák, lichořeřišnice). Květy sbírejte na čistých lokalitách.

Jak vytvořit napiš na dort

Dej si dřevěné prkénko do mrazáku, rozpusť čokoládu dej do sáčku s ustřiženým rožkem, na mrazené prkénko polož pečící papír a nastříkej nápis, čokoláda začne pomalu tuhnout a neroztéká se, případné nedokonalosti je možno upravit mini nožíkem či žiletkou.

Proč těsto po upečení klesne

Hlavním důvodem, proč se srazí těsto, jsou suroviny s rozdílnými teplotami. Největší neplechu nadělají mléčné výrobky či vejce vytažené z lednice v kombinaci s moukou ze špajzu. Teplotní rozdíl může v tomto případě dělat až 30 stupňů. Pokud se vám těsto zdrcne, nemusíte ho ihned vyhazovat.

Jak udržet ovoce na dortu čerstvé

„Klasický cukrářský trik, jak udržet ovoce na dortu svěží, je potírání dortovým želé – neboli karagenanem, který se získává z mořských řas. Vypadá podobně jako želatina, ale vytvoříte z něj mnohem tenčí vrstvu, která ochrání ovoce před osycháním.

Co je to ganache

Ganache je poleva, omáčka nebo taky krém, který se vyrábí z čokolády a smetany. Byť slovo ganache (ganáž) pochází z francouzštiny a znamená doslova čokoládový krém, podle poměru surovin a tedy výsledné hustoty vznikne hmota buď řidší, tedy poleva, nebo hustší, čili krém.