Jak vycvičit morčata?

Jak udělat morčeti radost

A když chcete morčátku udělat radost, dejte mu nějaké větvičky na hlodání. Můžete mu dát smrk, jablko, hrušku, modřín (malé množství) atd. Pro jistotu toho morčátkům nedávejte moc, i když je povoleno větší množství. Nikdy morčeti nedávejte pečivo, pokud své morče máte rádi.

Co dělat když se mě morče boji

Přistupujte klidně, mluvte, na morčata hned nesahejte. Pravidelně je krmte a až se nebudou bát před vámi vylézt z domečku, dejte jim očichat svou ruku. Pozorujte řeč těla. Během pár týdnů by morče mělo být dost klidné, aby se někdy nechalo i zvednout.

Jak zabít morče

Pokud se ale rozhodneme pro usmrcení morčete před jeho grilováním, je třeba vybrat ostrý nůž bez zoubků s čepelí dlouhou 15 – 20 cm. Třemi lehkými tahy pod krkem nařízneme tepny a pak morče pověsíme hlavou dolů a necháme vykrvácet. Stažení z kůže se pak provádí od hlavy dozadu.

Jak ochočit plaché morče

Při nabízení pamlsku na něj mluvte. Bude to chviličku trvat a možná k vám nepřiběhne hned, ale uvidíte, že nakonec bude zvědavé a pamlsek od vás přijme. Jakmile si morčátko zvykne na váš hlas a krmení z ruky, můžete ho zkusit opatrně pohladit. Jestliže neucukne, znamená to, že je váš vztah na dobré cestě.
Archiv

Jak poznat že se morče boji

Pokud morčátko cvaká zuby, znamená to, že se mu něco nezdá, pravděpodobně se bojí. Nejraději by uteklo, anebo je rozčilené. Cvakáním a skřípáním zubů se morčata také snaží zastrašit protivníka při souboji, odradit soupeře od potyčky. Proto je tento zvuk často slyšet z klecí s více samci, kteří si navzájem vyhrožují.

Jak poznat že je morčeti horko

Nebezpečí přehřátí začíná asi při 28 °C a 70% vlhkosti vzduchu. Obzvlášť cestování autem může být velmi nebezpečný. Příznaky: Morče je apatické, lehá si na stranu a přerývavě dýchá.

Jak poznám že mě má morče rádo

Hlasité pískání anebo kvíkání morčátka

“ Morčátko má jednoduše radost, poskakuje a je rádo, že vás vidí. Často píská, když přijdete domů, zašustíte krmením a podobně. Domáhá se vaší pozornosti, protože zjistilo, že to funguje. U mláďátek pískání znamená, že mládě hledá maminku.

Co znamenají zvuky morčat

Vrkání – Močátka vrkají, pokud se cítí osamělá nebo nejistá a potřebují se trochu uklidnit. Jedná se o hluboký, vibrující, brumlavý tón. Bručení/vrčení – Tento zvuk vydávají samečci, kteří se snaží zapůsobit na samičku. Bublání – I tento zvuk patří k námluvám.

Co nesmí morče

NIKDY JIM NEPODÁVEJTE: jakékoliv lidské jídlo, mléčné a masné výrobky, suché pečivo (pro obrušování zoubků postačí seno), chleba, rohlíky, piškoty apod. Rozhodně je také nekrmte jakýmkoliv zrním, dokonce ani obilí není vhodné – v žádném případě nepatří do přirozené stravy těchto malých zvířátek.

Jak dlouho žije morče domácí

5 – 7 letMorče domácí / Délka života

Co dát morčeti do klece

Přidejte do klece kromě misky a napáječky i jesličky, díky kterým zůstane seno a tráva na jednom místě a v čistotě. Krmivo. Ideálním krmivem je seno, granule, případně tráva (pozor, aby byla čistá, neznečištěná od psích výkalů). Skvělá je i listová zelenina.

Co znamená když mě morče olizuje

Při kontaktu s člověkem: Olizování rukou – Morče olizuje slaný pot; vděčnost a náklonnost. Okusování rukou – nechce se chovat, chce pryč, nelíbí se jim to a nebo chtějí čůrat. Tahání zoubky za oděv – nechtějí se chovat, nelíbí se jim to a nebo chtějí čůrat.

Jak uklidnit morče

Občas si pro uklidnění ze sena ukousne. pokud začne natahovat hlavičku dopředu a zvědavě prozkoumávat klec, můžete jej mírně oslovit. Opakujte stále jeho jméno. když si morče zvykne na váš hlas, přistrčte mu k čumáčku občas jeho oblíbenou pochoutku a přitom na něj mluvte.

Kdy nechat uspat morče

Kdy uvažovat o eutanaziiZvíře má bolesti, které se nedají účinně tlumit.Zvíře má nevyléčitelnou nemoc a jeho další přežívání mu způsobuje utrpení.Zvíře není schopno se normálně pohybovat a udržet rovnováhu.Zvíře není schopno se samo najíst a napít.Zvíře má neléčitelné nádory, které způsobují bolest.

Jak poznat že má morče radost

Poskakování všemi směry (prostě blbnutí) doprovázené i různými zvuky je projevem naprosté spokojenosti, radosti ze života a dobré nálady. Morče vypadá, jako když mu v hlavičce úplně „přeskočilo“. Takto se projevují nejvíce mláďata, mladší morčata, ale občas i dospěláci.

Co miluji morčata

Seno, seno a ještě jednou seno. Morčata jsou ortodoxní býložravci, kteří milují cokoliv zeleného a šťavnatého. Po celý rok je však nutností dostatečná zásoba sena – je to nejdůležitější potrava morčat, která obsahuje vlákninu, minerály a stopové prvky.

Co nedávat morčeti

Nikdy nedáváme morčatům znehodnocenou zeleninu – zapařenou, shnilou či plesnivou. Morčátka jsou citlivá na zažívání, dáváme tedy pozor na kombinaci vodnaté a nadýmavé zeleniny. Vhodná zelenina: Celer, mrkev, petržel, fenykl, čekanka, paprika.

Co chutná morčatům

Jako býložravec nejvíce ocení čerstvou trávu, byliny, zeleninu či malé množství ovoce nebo pamlsky v podobě semínek a obilovin. Důležité je, aby strava byla pestrá a vyvážená a morče si mohlo vybrat podle chuti.

Co morčata nesmí jíst

Pro morče nevhodná je cibule, česnek, pórek, ty ale morčata většinou stejně jíst nechtějí. Morče nekrmte ani směsí pro hlodavce, není to potkan ani křeček a má úplně jiné nároky na krmení. Pro morče škodlivé jsou i různé pamlsky nebo tyčinky s medem, mlékem nebo jogurtem.

Jak poznat že je morčeti zima

Jak poznat, že je morčeti chladno Morče sedí skrčené a naježené většinou někde v rožku ubikace. Naježení chlupů mu pomáhá udržet si své teplo, stejně tak omezení pohybu. Celkově se může chovat zpomaleně.

Jak často čistit morčeti klec

Počítejte s tím, že za den morče vyprodukuje velké množství bobků a klec je třeba pravidelně čistit, minimálně 2× týdně a čím častěji, tím lépe.

Jak dlouho může být doma morče samo

Jak dlouho mohu morče nechat o samotě bez toho, abych mu uškodil Pokud není zbytí, můžete morče nechat doma samotné po 2 dny, pokud bude mít k dispozici dostatek jídla a vody.

Jak poznat že morče něco bolí

Jaké jsou nejčastější příznaky nemoci u morčeteJe apatické, potrava ani okolí ho nezajímá.Těžce dýchá, můžete slyšet i sípání.Srst je matná, s holými místy nebo stroupky.Pozorujete výtok z nosu nebo očí.Má průjem nebo naopak zácpu.Ubývá na váze.

Jak zjistit jestli je morče slepé

Na skutečnost, že není něco v pořádku nás může upozornit přivírání oka, výraznější slzení nebo hlenový až hlenohnisavý výtok. Problém bývá často jednostranný.

Jak poznat morče v říji

Pokud je samička v říji, samec své úsilí zalíbit se samičce zintenzivní. Vrčení může být i projevem dominance a v neposlední řadě u samic je také známkou říje, což se projevuje podobným chováním jako u samců, t.j. kolébavý krok a „pokus o nakrytí“ jiné samice.