Jak vyhledávat v insolvenčním rejstříku?

Jak najít osobu v insolvenci

Stačí nahlédnout do insolvenčního rejstříku. Insolvenční rejstřík je veřejně dostupný registr, v němž jsou vedeny údaje o všech osobách v úpadku (tzv. úpadcích) a insolvenčních řízeních vedených proti nim.
Archiv

Jak najít insolvenčního správce

Veškeré informace o konkrétním insolvenčním řízení, tedy i jméno insolvenčního správce a adresu jeho sídla, naleznete online v insolvenčním rejstříku u svého řízení. Další informace o insolvenčním správci můžete podle jména vyhledat v seznamu insolvenčních správců, který je též součástí insolvenčního rejstříku.

Kdo je v insolvenčním rejstříku

Do insolvenčního rejstříku je zapsán dlužník, který podá návrh na zahájení insolvenční řízení. Za dlužníka může podat návrh i osoba oprávněná, nikoli však věřitel. Tento návrh může dlužník podat nejen, když se ocitne v úpadku, ale také tehdy, když mu úpadek teprve hrozí.

Co se zveřejňuje v insolvenčním rejstříku

Prostřednictvím rejstříku jsou zveřejňována rozhodnutí insolvenčního soudu vydaná v insolvenčním řízení a v incidenčních sporech, podání, která se vkládají do soudního spisu, a další informace, pokud tak stanoví insolvenční zákon nebo o tom rozhodne insolvenční soud.

Jak zjistit zda je někdo v exekuci zdarma

Centrální evidence exekucí (CEE)

Výpis lze získat snadno on-line na webu exekuce.cebia.cz. Vyhledávat exekuce lze: Podle jména, příjmená a data narození Podle rodného čísla.

Jak zjistit zda jsem v insolvenci

Nahlédnutí do insolvenčního rejstříku je tedy jedním ze způsobů, jak zjistit stav insolvence. Druhým je již zmíněný výpis z registru dlužníků insolvence opatřený na webu Registrdluzniku.cz, kde kromě aktuálního stavu insolvence získáte přístup i k dalším informacím o dlužníkovi.

Kdo vede seznam insolvenčních správců

Insolvenční správce se ustanovuje ze seznamu insolvenčních správců, který vede Ministerstvo spravedlnosti. Insolvenčního správce pro insolvenční řízení ustanovuje insolvenční soud.

Co se nesmí v insolvenci

Nedělat v insolvenci nové dluhy. Nezatajovat žádné příjmy. Být v kontaktu s insolvenčním správcem a poskytovat mu součinnost. Hlásit veškeré změny svých poměrů soudu a insolvenčnímu správci.

Jak dlouho je záznam v insolvenčním rejstříku

Dle zákona musí být veškeré záznamy v insolvenčním rejstříku uchovány po dobu dalších 5 let. Po uplynutí této doby provede soud výmaz z insolvenčního rejstříku automaticky, není tedy nutné o něj žádat.

Jak se dostat do insolvenčního rejstříku

Pro vstup do insolvenčního rejstříku stačí jít na stránku www.justice.cz a hned v úvodu stránky naleznete vedle Veřejného rejstříku a Centrálního registru oznámení také Insolvenční rejstřík. Můžete využít některý z přednabízených tří rychlých způsobů hledání, případně přejít na podrobné vyhledávání.

Co všechno může insolvenční správce

Hlavními činnostmi insolvenčního správce je nakládání s majetkovou podstatou dlužníka a v případě konkursu odpovědnost za zpeněžení majetku, řešení insolvenčních a dalších sporů, ve kterých se jedná ze strany dlužníka. Cílem činností insolvenčního správce je maximalizovat uspokojení pohledávek věřitelů.

Jak se podívat do registru dlužníků

Zjistit, zda jste vedeni v registru dlužníku není nic složitého. Na internetové stránce www.solus.cz stačí vyplnit formulář s žádostí o výpis z registru. Požadován bude i váš úředně potvrzený podpis, který si můžete nechat potvrdit na pobočce České pošty.

Jak vyhledat dlužníky

V případě, že si chcete zkontrolovat své dluhy, popřípadě dluhy třetích osob, je potřeba získat výpis informací z oficiálních databází:Centrální evidence exekucí (CEE)Bankovní registr klientských informací (BRKI)Nebankovní registr klientských informací (NRKI)Sdružení SOLUS.Finanční úřad.

Jak zjistit zda je někdo v exekuci

Nejsnazší způsob, jak zjistit exekuci, je výpis z registru exekucí. Zjistit exekuci zdarma není možné, na základě vyhlášky jsou tyto informace vždy zpoplatněny.

Co je lepší insolvence nebo exekuce

Pokud se již dlužník v platební neschopnosti nachází, bude s nejvyšší pravděpodobností vhodné řešit své dluhy právě insolvencí. V insolvenci nerostou dluhy o úroky, penále, smluvní pokuty a náklady advokátů a exekutorů, jako tomu tak je v exekuci. Proto je většinou insolvence oproti exekuci výhodnější.

Co lze zahrnout do insolvence

Co exekutor nebereBěžné součásti oděvu, obvyklé vybavení domácnosti.Snubní prsten a jiné předměty podobné povahy.Zdravotnické potřeby a jiné věci, které povinný potřebuje vzhledem ke své nemoci nebo tělesné vaděHotovost do částky odpovídající dvojnásobku životního minima jednotlivce, aktuálně 6820 Kč

Jak dlouho trvá insolvenční řízení

Insolvenční soud obvykle vydá rozhodnutí o úpadku a povolení oddlužení do 4 týdnů od podání bezvadného insolvenčního návrhu s návrhem na povolení oddlužení. Tímto rozhodnutím insolvenční soud ustanoví insolvenčního správce do funkce.

Jak zjistit všechny své dluhy

První a jednou z nejoblíbenějších možností, jak zjistit své dluhy, je na většině pobočkách České pošty se službou Czech POINT. Na přepážce stačí požádat o výpis z Centrální evidence exekucí, který stojí v době, kdy píšeme tento článek, 50 Kč za jednu stránku.

Kdy mě Vymazou z registru dlužníků

K výmazu záznamů z Registru FO a Registru IČ dochází automaticky po uplynutí: 3 let od data úhrady závazku po splatnosti nebo. 1 roku od data úhrady závazku po splatnosti, v případě, že se jedná o závazek vzniklý ze smlouvy o službě elektronických komunikací (telefon, internet) nebo dodávky energií (elektřina, plyn).

Jak zjistit dluhy online zdarma

Nejsnazší možností, jak soukromá osoba může prověřit dluhy jiného člověka nebo firmy, je využití evidence exekucí, známé též jako registr exekucí. Tato dlužnická databáze, spravovaná Exekutorskou komorou ČR, je dostupná on-line na Exekuceinfo.cz.

Kde zjistit všechny své dluhy

První a jednou z nejoblíbenějších možností, jak zjistit své dluhy, je na většině pobočkách České pošty se službou Czech POINT. Na přepážce stačí požádat o výpis z Centrální evidence exekucí, který stojí v době, kdy píšeme tento článek, 50 Kč za jednu stránku.

Jak zjistím jméno exekutora

Jak zjistit z exekuce jméno a kontakt na vašeho exekutora:

Navštivte pobočku České pošty, jejíž součástí je Czech point. Využít můžete i městských úřadů, které tuto službu taky nabízejí. Zde vám na požádání mohou vydat výpis z Centrální evidence exekucí, dle kterého zjistíte, jaké exekuce jsou proti vám vedené.

Jak dlouho je videt exekuce

Výmaz z registru dlužníků po exekuci. Dojde-li k ukončení exekuce, do 15 dnů by měl být záznam o ní z registru smazán. Pokud po uplynutí této doby výpis příslušnou exekuci ještě obsahuje, je nezbytné kontaktovat co nejdříve exekutora, který je za výmaz zodpovědný, a požadovat nápravu.

Jak dosahnout na insolvenci

Zahájení insolvence

Insolvenci zahajuje vždy příslušný soud na žádost dlužníka, který musí podat návrh na povolení insolvence. K přípravě a podání žádosti o insolvenci ale dlužník musí využít služeb notáře, exekutora, insolvenčního správce, advokáta nebo tzv. akreditované osoby.

Co nespadá do insolvence

Srážkám v oddlužení naopak nepodléhají příjmy dle § 207 odst. 2 insolvenčního zákona, kterými jsou např. peněžité dávky sociální péče, dávky pomoci v hmotné nouzi, z dávek státní sociální podpory příspěvek na bydlení, na dítě apod. a jednorázově vyplácené dávky státní sociální podpory a pěstounské péče.