Jak udržet čistou vodu v bazénu bez chemie
Aby voda v bazénu byla skutečně křišťálově čistá, měl by být v první řadě vybaven kvalitní pískovou filtrací s odpovídajícím výkonem. Ale jen na ni spoléhat nemůžete. Stejně důležitý je také výběr kvalitních bazénových přípravků, které mají veškeré předepsané certifikáty a zdravotní i hygienické atesty.
Archiv
Jak se zbavit zelené vody v bazénu bez filtrace
V zimním období můžeme předejít zezelenání vody použitím přípravku zazimovač extra, který je vysoce koncentrovaný a tedy velmi účinný. Použitím tohoto přípravku předejdeme nejen problémům se zelenou vodou, ale významně si také ulehčíme jarní čištění bazénu.
Archiv
Jak dlouho vydrží voda v bazénu bez filtrace
cca měsíc voda vydrží,ale nesmí být bazén hodně pod plachtou)pak se voda kazí rychleji. Takový jsme měli kdysi dávno taky, voda vydržela měsíc a pak se musela vyměnit, začal být bazén zevnitř jakoby slizký a voda smrděla.
Archiv
Jak se zbavit Zakalu v bazénu
Aplikujte vločkovač k odstranění kalné vody v bazénu
I přesto, že chlor šok a filtrace svou službu splní, použijte do bazénové vody i vločkovač, který dokonale odstraní zakalenou vodu v bazénu. Písková filtrace dokáže odstranit pouze částice, které jsou větší než 15 mikronů. Ty menší vytváří kalnou vodu v bazénu.
Čím nahradit chlor do bazénu
"Výhodou bromové chemie je především její účinnost v teplé vodě. Brom ji udrží přes vyšší teplotu čistou. Hodí se do menších bazénů a vířivek," doporučuje Magdaléna Nečasová z firmy M+H, Míča a Harašta, specializující se na bazénovou chemii. Bromem lze také zcela nahradit chlor, to je další šance pro alergiky.
Jak projasnit vodu v bazénu
Žádná dezinfekce
Pokud do vody v bazénu neaplikujete žádnou dezinfekční látku, může se z vody stát ideální prostředí pro množení bakterií, řas a jiných mikroorganismů, které mají na svědomí bílou vodu v bazénu nebo v krajním případě zelené řasy. Abyste vodu v bazénu projasnili, přidávejte do ní chlor.
Jak zachránit zelenou vodu v bazénu
Zelená vodaZkontrolujte hodnotu pH a koncentraci volného chlóru, popřípadě peroxidu, testerem.Přidejte algicidní přípravek proti tvorbě řas Marimex Stop Řasám.Přidejte šokový přípravek proti řasám Chlor Šok.Po 24 hodinách přidejte Vločkovač.Okartáčujte stěny a dno od řas.Nepřetržitě filtrujte.
Co delat kdyz je bazén zelený
Zelená voda v bazénu signalizuje úplné zanedbání bazénu a přítomnost řas. Je potřeba zahájit rychlé nadávkování bazénu granulovaným chlorem (chlor šok). Bazén můžeme klidně i předávkovat. Chlor po 2-3 dnech vyprchá.
Jak se starat o bazén bez filtrace
Sbírejte napadané listí z hladiny
Na trhu se objevují i solární plachty, které bazének nejen udrží v čistotě, ale také prohřejí. Na dně bazénku se tvoří řasa, kterou potřebujeme mechanicky odstranit. K touto účelu slouží kartáče, které řasu ze dna a stěn odstraní. Vyplavené nečistoty můžete nabrat síťkou.
Jak dlouho může běžet filtrace v bazénu
V případě privátních bazénů by voda měla projít přes filtraci alespoň dvakrát denně s dobou jednoho cyklu v rozmení 2 až 4 hodin. Při výběru filtrace je tedy nutné zohlednit množství vody v bazénu a výkon filtru. Je vhodné filtrační stanici raději lehce předimenzovat.
Proč je voda v bazénu mléčná
Tento problém může mít několik příčin. Jedním z důvodů, proč se voda v bazénu barví do bíla, může být vysoký obsah minerálů, nebo můžete mít také příliš vysoké pH vody v bazénu. Možná jste neodhadli dávkování vločkovače, kterého může být ve vodě příliš mnoho, nebo jste jej naopak aplikovali málo.
Co delat kdyz je bazén Mlecny
Nezoufejte, tento problém sám odezní. Stačí, když počkáte, než se bude mít flokulant opět na co navázat a voda v bazénu se postupně zprůhlední. Pokud jste netrpěliví a nemůžete se dočkat koupání, můžete část mléčné vody odpustit a nahradit ji vodou čerstvou.
Jak snížit pH v bazénu bez chemie
Vedle specializované chemie na bazény můžete situaci řešit i alternativním způsobem. V případě, že nemáte doma specializovanou chemii, můžete použít uhličitan sodný ve formě těžké sody.. Tu koupíte v koncentraci 31% běžně v drogerii.
Jak se zbavit zelené vody v bazénu bez chemie
V případě opravdu hodně zelené vody zkuste šokové čištění – (do již zelených bazénů) 1 litr na 10-20 m3 bazénové vody, popřípadě celý proces opakovat. Tato metoda ale není ekonomicky moc výhodná doporučujeme použít spíše použít chemický přípravek na bázi chloru nebo pokud ani chemie nezabere vyměnit vodu v bazénu.
Jak často se musí měnit voda v bazénu
Voda se nasává do filtrační jednotky a protéká přes filtrační křemičitý písek, kde se usazují mechanické nečistoty. Po přefiltrování se očištěná voda vrací zpět do bazénu. Pískovou náplň filtrace je nutné proplachovat každých 14 dnů a každé 2 roky vyměnit.
Jak často pouštět filtraci v bazénu
Je nutné mít v bazénu filtrační zařízení Filtrační zařízení je nezbytné pro bezproblémový provoz bazénu. V případě privátních bazénů by voda měla projít přes filtraci alespoň dvakrát denně s dobou jednoho cyklu v rozmení 2 až 4 hodin (samozřejmě je nutné zohlednit typ, určení, zatížení bazénu a počasí).
Jak odstranit usazeniny v bazénu
Pomůže vysavač, síťka i kartáč Abyste ve svém bazénu měli křišťálově čistou vodou, je důležité používat vhodnou chemii, ale také pomocníky, kteří dokážou odstranit pevné nečistoty usazující se v bazénu. Co by ve vaší výbavě nemělo chybět Bazénový vysavač i síťka a kartáč vám pomohou s efektivním odstraněním nečistot.
Co snizuje pH vody
Pokud se ukáže, že je třeba pH zvýšit, lze použít například uhličitan sodný, čili sodu, případně hydroxid sodný. Pro snížení pH bazénové vody se naopak používá hydrogensíran sodný a nebo kyselina solná. Navíc je však vhodné provádět i prevenci, tedy osprchování například pod solární sprchou před vstupem do bazénu.
Čím nahradit pH
Pro snížení pH se používá hydrogensíran sodný nebo kyselina solná.
Kdy vymenit vodu v bazénu
Po zimě může být bazén zanesen listím a dalšími nečistotami, které je nutné odstranit. Podle stavu znečištění je možné vodu vyčistit, nebo jí raději úplně vyměnit. Kompletní výměna vody se však doporučuje alespoň 1x za 3 roky.
Jak vyčistit zašlý bazén
Prvotní vyčištění bazénu
Po odkrytí plachty (případně fólie) je potřeba odstranit velké mechanické nečistoty, které se během zimy mohly do bazénu dostat. Větší kusy ručně, na menší kusy (listí, jehličí, atd.) použijte bazénovou síťku. Případné usazeniny na dně bazénu vysajeme bazénovým vysavačem.
Jak se zbavit zelené řasy v bazénu
Pro odstranění vzniklé řasy se doporučuje použít šokovou dávku chlóru, která je obsažená v přípravku Marimex Chlor Šok. Pro prevenci vzniku řas je ideální Marimex Stop Řasám. Dříve, než přípravek přidáme do vody, je třeba upravit pH na hodnoty v rozmezí 6,8 až 7,2.
Jak se projevuje nízké pH v bazénu
Nízké pH znamená, že je voda kyselá, a to vlivem tzv. vázaného chloru. Výsledek už známe – typický nelibý zápach, výskyt řas, podráždění pokožky a očí nebo koroze kovových součástí bazénu.
Co do bazénu bez filtrace
V bazénu bez filtrace lze čistotu vody udržovat za pomoci bazénové chemie a případně vysavače. Pokud se vodu nepodaří udržet čistou, je nutné vypuštění bazénu a následné napuštění nové vody.
Jak dlouho muze být voda v bazénu
Zaručuje, že vodu nebude potřeba vypouštět až několik sezon. Při správné a pravidelné péči o bazénovou vodu ji stačí vyměnit až po několika sezonách.