Jak vyčistit bílé boty od trávy?

Jak se zbavit skvrny od trávy

Nejen ocet, ale i další kyselé tekutiny snadno odstraňují skvrny od trávy z oblečení. Potírejte skvrnu rozkrojeným citrónem nebo na ni nakapejte citrónovou šťávu. Flek od trávy vám bude mizet před očima. Můžete také použít kyselinu citrónovou.
Archiv

Jak odstranit trávu z riflí

Trošku octa nebo citronové šťávy naneste na skvrnu. Vezměte si do ruky čistou houbičku nebo hadřík a znečištění několikrát přetřete. Při čištění na látku houbičkou či hadříkem zbytečně netlačte.

Jak vyčistit gumu na botách

Smíchejte jedlou sodu a prací prášek v poměru 1:1 (vyvarujte se používání bělících pracích prášků). Použijte lehce navlhčené houbičky nebo různě hrubé látky k nanášení a roztírání čistící směsi na boty. Vždy po očištění použijte jiný mokrý kus látky k omytí směsi z bot, aby nevznikly případné skvrny.

Jak vyprat travu z Teplaku

První skvrna dostává zásah technickým lihem, který houbičkou důkladně vtíráme do látky kalhot. Líh necháme chvilku působit než vyprchá, skvrna je stále vidět. Poté kalhoty zhruba na hodinku namáčíme do vody s trochou pracího prášku a teprve potom přichází na řadu pračka sp rogramem na 40 ºC.
Archiv

Jak odstranit skvrny z bílého prádla

Smícháte-li jedlou sodu s pracím prostředkem, vytvoříte pastu ideální, pro odstranění skvrn od make-upu, například z bílé košile. TIP: Smícháním polévkové lžíce vody a jedlé sody, vytvoříte pastu, kterou můžete následně nanést na skvrny na oblečení. Opět nechejte účinkovat, klidně přes noc.

Jak se zbavit skvrn od borůvek

Na čerstvé skvrny od borůvek, ostružin, třešní a dalšího tmavého ovoce dobře funguje sůl. Oblečení s čerstvou skvrnou co nejdříve vymáchejte ve studené vodě, pak flek posypejte dostatečným množstvím soli a jemným kartáčem vydrhněte. Až skvrna zmizí, ještě jednou vymáchejte ve studené vodě a pak vyperte v pračce.

Jak se zbavit trávníku

Nejznámějším způsobem je klasická vertikutace. Tímto způsobem dochází k razantnímu odstranění travní plsti pomocí nožů, které trávník prořezávají a odstraňují z něj suchou a starou trávu. Použít k tomu můžete vertikutační hrábě nebo elektrické či benzínové vertikutátory.

Jak odstranit bláto

Smícháme tedy ocet i saponát a skvrnu. Ocet pomůže ještě zbytky bláta pořádně rozpustit, určitě se tedy vyplatí nechat ocet udělat svou práci. Před vypráním ho tedy nechte působit alespoň 15 minut.

Jak vyčistit zašlou gumu

Tradiční cestou, jak vybělit zašlou gumu, je použít abrazivní čisticí přípravek, kterým v domácnosti odstraňujete třeba připáleniny z pánve. Jednoduše za pomocí vlažné vody a přípravku spodek boty vykartáčujte.

Jak vyčistit bílé boty soda

Čistěte boty pomocí sody bikarbony a octa

Smíchejte 1 lžičku sody bikarbony spolu se 2 lžičkami octa. Aby byla směs řidší, přidejte trochu teplé vody. Opět pomocí kartáčku nebo hadříku odstraňte nečistoty ze svých tenisek. I v tomto případě platí, že tenisky po očištění je třeba opláchnout.

Jak vyčistit bílé tričko

Vezměte si do ruky mýdlo a naneste je, klidně v silnější vrstvě na skvrnu. Sílu přítlaku na látku přizpůsobte materiálu, abyste jej nepoškodili. Mýdlo můžete smýt a proces ještě jednou opakovat, nicméně tričko či košili rozhodně následně vyperte i s naneseným mýdlem.

Jak vyčistit skvrnu od kávy

Z jedlé sody a vody si v hrníčku vytvořte smícháním kašovitou hmotu, kterou naneste na zaschlou skvrnu od kávy a nechte působit celou noc. Potom oblečení pouze klasicky vyperte. Podobným způsobem jako při čištění sodou bikarbonou smíchejte sůl s kuchyňskou solí a natřete směs na skvrnu.

Co na bílé prádlo

Obyčejný citron nebo koncentrát kyseliny citronové má skvělé bělicí účinky. Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí.

Jak odstranit skvrny od hořčice

Jak odstranit skvrny od kečupu, hořčice, majonézy a omastku Na tyto mastné skvrny zabere obyčejný prostředek na nádobí. Naneste ho na skvrnu a pořádně ho do látky vetřete hadříkem. Nechte působit pár minut a poté naložte do horké vody s pracím práškem.

Jak urychlit růst trávy

Před výsevem trávníku použijeme startovací dlouhodobě působící hnojivo. Tím dojde k podpoře počátečního růstu nových rostlinek a k rychlejšímu vývoji trávníku. Tak se může celý proces urychlit a nový trávník pak lze dříve zatěžovat.

Jak zrekonstruovat trávník

Postupně snižujte výšku porostu – při každé seči asi o jednu třetinu výšky. Seč opakujte až do doby, kdy lze v trávníku provádět další zásahy, třeba vertikutaci. Při vertikutaci dojde k odstranění plsti složené z mechu a odumřelé hmoty trávníku. Porost je pak silně prořídlý.

Jak vyčistit bílou mikinu

Smícháte-li jedlou sodu s pracím prostředkem, vytvoříte pastu ideální, pro odstranění skvrn od make-upu, například z bílé košile. TIP: Smícháním polévkové lžíce vody a jedlé sody, vytvoříte pastu, kterou můžete následně nanést na skvrny na oblečení. Opět nechejte účinkovat, klidně přes noc.

Jak vyčistit bílou košili

Na všechny skvrny biologického původu, tedy například i zašlé límečky u košil, skvěle funguje žlučové mýdlo (mýdlo s jelenem). Namočte postižená místa, promněte mýdlem, nechte chvíli působit a pak klasicky vyperte v pračce.

Jak vyčistit zažloutlé bílé boty

V praxi stačí rozpustit dvě lžíce jedlé sody ve vodě a pomocí hadříku nebo starého zubního kartáčku nanést směs do míst, kde je to nejvíce třeba. Poté nechte boty působit zhruba dvacet až třicet minut a opláchněte.

Jak rychle vyčistit bílé boty

Nejrychlejší metodou čištění bílých tenisek, a to zejména plátěných, je použití jedné sody. Látku navlhčete, tenisky posypte sodou a špinavá místa vyčistěte navlhčeným kartáčkem. Poté nechejte tenisky uschnout a nakonec z nich sodu vyklepejte.

Co použít na vyčištění bot

Jak čistit kožené boty

Kožené boty se mohou snadno zašpinit, proto je důležité je pravidelně čistit. Kromě kartáče a šetrného roztoku z přípravku na mytí nádobí můžeš k odstranění skvrn použít také zázračnou čistící houbičku nebo kondicionér na kožené boty. Při čištění moc netlač, aby se kůže nepoškodila.

Jak na žluté skvrny od potu

Na žluté skvrny od potu můžete vyzrát i za pomoci babských rad. K jejich odstranění lze použít ocet nebo čpavek smíchaný 1:1 s vodou. Případně z jedlé sody a vody vytvořte pastu, naneste lokálně a nechte působit. Poté vyperte v pračce.

Proč žloutne bílé prádlo

Praní bílého prádla

Používejte prací prášek určený na bílé prádlo, obsahuje rozjasňovače a bělící látky. Pozor ovšem na běliče na chlorové bázi, po nich při sušení na slunci prádlo žloutne.

Jak odstranit kafe z bileho tricka

Odstranění skvrny od kávy vinným octem

Dezinfikuje, čistí a konzervuje. Nastříkejte na skvrnu ocet a nechce jej 10 minut působit. Pak látku propláchněte studenou vodou nebo vodou s pracím práškem. Nakonec textilii vyperte v pračce, abyste ji zbavili octového zápachu.

Jak dostat kávu z bílé zdi

Jedlá soda je nepochybně nejúčinnějším domácím prostředkem pro všechny druhy skvrn a špíny. Vytvořte viskózní pastu smíchání s vodou. Naneste směs na skvrny na stěně pomocí houby. Jakmile je směs nanesená na zdi, otřete ji vlhkým hadříkem nebo houbou.