Jak vyčistit kola?

Jak vyčistit hliníková kola

Výrobci alu kol doporučují pro mytí vlažnou vodu, neutrální autošampon a jemný hadr či houbu. Dobré je předmytí, které odstraní hrubé nečistoty, poté řádné umytí vlažnou vodou s použitím neutrálního autošamponu a posléze opláchnutí. Pokud máte vůz i alu kola více znečištěna, doporučujeme mytí vlažnou vodou opakovat.
Archiv

Čím vyčistit ráfky

Nastříkejte víceúčelový přípravek WD-40 Multi Use Product na ráfky. Nejprve si vezměte hadřík, víceúčelový přípravek WD-40 Multi Use Product a pracujte v garáži nebo venku. Přípravek dobře protřepejte a nastříkejte na ráfek. Pro přesnější aplikaci můžete použít přípravek s vyklopeným aplikátorem.

Jak vyčistit disky kol od rzí

Nejúčinnějším přípravkem na čištění kol jsou odstraňovače polétavé rzi, které máme v nabídce od více výrobců. Ty zbaví kola brzdového prachu a dalších i výrazně usazených nečistot, včetně asfaltu.
Archiv

Jak odmastit kolo

01/ Odmaštění

Jak odmastit řetěz kola Odmaštění řetězu dosáhnete tak, že nastříkáte odmašťující přípravek na celý řetěz i celé převodové ústrojí. Pomocí speciálního kartáče potom z řetězu i kazety odstraníte všechny nečistoty.
Archiv

Jak odstranit asfalt z kola

Oblíbeným domácím prostředkem na odstranění asfaltu z litých kol je mezi českými motoristy sádlo na smotku vaty. Tím můžete bez větších obtíží odstranit pár kapek, které ulpěly na vašich alu kolech a hyzdí jejich krásu. Rozsáhlejší znečištění asfaltem si žádá něco silnějšího než sádlo.

Jak vyčistit pneumatiky

Jak čistit pneumatiky

Doporučuji celé kolo nejdřív důkladně opláchnout ideálně silným tlakem vody z wapky. Vezměte čistič pneumatik, protřepejte a rovnoměrně šplíchněte na pneumatiku. Dejte čističi chviličku čas působit. Pak vezměte kartáč na čištění pneumatik a pořádně rovnoměrnými tahy čistěte.

Jak odstranit brzdový prach

Brzdový prach, který čističem brzd nelze odstranit. Jedině odstraňovačem polétavé rzi a mikroskopických kovových částic.

Jak odstranit rez z disku

Rez můžete odstranit z kovů mechanicky pomocí ocelového kartáče, ocelové vlny nebo smirkového papíru. Druhou možností je rezavou vrstvu rozpustit přírodními nebo chemickými rozpouštědly. Doporučuje se kovový předmět naložit do jablečného octa nebo Coca-Coly.

Jak odstranit rez na kole

Pokud rez zasáhla hlouběji, je vhodné opakovaně použít brusný papír zrnitosti 120 – 180, dokud nebude rez zcela odstraněna, a poté ošetřete postižené místo víceúčelovým přípravkem WD – 40® Multi Use Product.

Jak často mazat řetěz na kolo

Údržbu řetězu máte nyní v malíčku, proto si všímejte každého zaskřípání. Mohlo by se jednat o signál, že řetěz potřebuje namazat. A jezdíte-li pravidelně, měli byste řetěz čistit a mazat alespoň jednou za měsíc.

Čím vyčistit řetěz na kolo

Asi nejjednodušší a nejčistší metodou, jak si vyčistit řetěz nasazený na kole, je použít pračku řetězu. Je to malý nástroj, který se připevní k řetězu. Je opatřen nádržkou, kterou naplníte vybraným čisticím prostředkem. Když šlapete pedálem dozadu, řetěz prochází otáčejícími se kartáčky v čističi.

Jak odstranit závaží z kola

Možností, jak se zbavit zbytků lepidla po závažíčkách je několik: Odmočit tar removerem a potom opatrně seškrábat třeba plastovou kartičkou (starou platební kartou), potom dočistit mikrovláknem opět navlhčeným v tar removeru.

Jak odstranit barvu z kol

Odpověď: Můžete zkusit použít ODSTRAŇOVAČ STARÝCH NÁTĚRŮ P8214, který neobsahuje parafin ani louh, nezamastí podklad, nenarušuje hliník a zbytky lze umýt vodou se saponátem.

Jak oživit pneumatiky

Pneumatiky nastříkat autočističem na gumy, např. ADBL Tire And Rubber Cleaner a nechat chvíli působit, následně opláchnout silným proudem vody, nejlépe tlakovým čističem.

Jak odmastit pneumatiky

V případě, že čistíte jenom kola, se souslednost řešit nemusí. Naneseme na boky pneumatik rozprašovačem čistič (nebo houbou šamponovou vodu), vydrhneme kartáčem (ovšem pozor, ať si hrubším kartáčem nepoškrábeme disky) a opláchneme pryč.

Co odstraní rez

Doporučuje se kovový předmět naložit do jablečného octa nebo Coca-Coly. Vyčistit jej také můžete jedlou solí nebo směsí ze soli a citronové šťávy. Z chemických produktů na kov výborně funguje například Univerzální mazivo WD-40.

Jak se zbavit rzi na kole

Pokud rez zasáhla hlouběji, je vhodné opakovaně použít brusný papír zrnitosti 120 – 180, dokud nebude rez zcela odstraněna, a poté ošetřete postižené místo víceúčelovým přípravkem WD – 40® Multi Use Product.

Jak zastavit rez

Norostonem ošetříte silně zrezivělé povrchy, u kterých je využíván jako základní antikorozní nátěr, zvláště pak u povrchů se zbytky koroze. Ke spolupráci potřebuje rez! Zní to až paradoxně, ale právě spojení rzi a přípravku způsobuje ten správný chemický proces podílející se na úplném odstranění a zastavení koroze.

Jak uvolnit rez

Rez můžete odstranit z kovů mechanicky pomocí ocelového kartáče, ocelové vlny nebo smirkového papíru. Druhou možností je rezavou vrstvu rozpustit přírodními nebo chemickými rozpouštědly. Doporučuje se kovový předmět naložit do jablečného octa nebo Coca-Coly.

Čím mazat řetěz na kolo

Očištěný řetěz doporučujeme mazat klasickým olejem v kapátku (náš oblíbený je Finish Line Cross Country Wet). Nezapomeňte olej nejprve protřepat. Poté jej přiložte nad řetěz (ideálně mimo zadní pastorky) a začněte rukou protáčet šlapací kliky dozadu. Při tom olej nanášejte na řetěz.

Jaký olej na řetěz kola

City Lube je universální mazací prostředek pro řetězy jízdních kol. Jedná se o olej vhodný pro dlouhodobé použití, který chrání pohyblivé díly před korozí a rovněž pomáhá snížit jejich opotřebení. Pro své všestranné schopnosti a vysokou stálost je vhodný zejména jako mazivo e-biků, městských či turistických kol.

Jak renovovat alu kola

Opravu poškrábaných alu disků zajistí excentrická bruska. V místech, kde není pro svařování prostor nastupuje speciální zinkový tmel. Samostatnou kapitolou je následné leštění alu disků. Leštění límců jde provádět ručně nebo strojově.

Jak odstranit starou barvu z hliníku

Dobrý den, pokud se jedná skutečně o barvu, tedy plně krycí silnovrstvou nátěrovou hmotu, pak červený gel (PLUS gelový odstraňovač barev a laků) barvu změkčí a ona stará barva pak jde snadno odstranit (seškrábnout škrabkou, nebo špachtlí).

Jak ozivit starou gumu

na mysli gumu na gumování, tak její povrch změkčíš např. gumováním o nějakou hrubší tkaninu.

Jak odstranit rez Coca Colou

Coca-cola rez neodstranila

Coca-colu doporučuji jen na čištění tenké vrstvy rzi. Rez odstraníte rychleji octem a sodou bikarbonou. Pokud se ale chcete zabavit a rzi je málo, klidně použijte colu.