Jak vyčistit mikrovlnou troubu citronem?

Jak umýt mikrovlnnou troubu

Do hrnku vhodného do mikrovlnné trouby nalijte vodu s octem v poměru 1:1. V mikrovlnné troubě přiveďte roztok k varu a pak vařte cca 5 min na nejvyšší výkon. Octové výpary naruší nečistoty na stěnách mikrovlnky, kterou pak stačí vytřít měkkým vlhkým hadříkem.
Archiv

Jak dostat smrad z mikrovlnky

Citron funguje výborně i na odstranění zápachu z mikrovlnky. Do hluboké misky nalijte šálek vody se šťávou a kůrou z jednoho citronu a nechte 5 minut povařit. Potom celý vnitřek vyčistěte měkkým hadříkem.
Archiv

Jak vyčistit Zažloutlou mikrovlnku

V menší misce nebo hrníčku smíchejte vodu se dvěma lžícemi octu. Kdo touží přebít octové aroma, může přikapat trochu esenciálního olejíčku. Vložte do trouby a pusťte na pět minut. Po této době opatrně horkou misku vyndejte a vytřete mikrovlnku papírem nebo hadříkem.

Jak otestovat mikrovlnku

Zda se pro ohřev v mikrovlnné troubě hodí, zjistíte jednoduchým a rychlým testem. Vložte talíř či misku dovnitř a zapněte ohřev na třicet sekund. Pokud zůstane nádobí studené, nebo jen mírně teplé, můžete si gratulovat. Pokud je naopak talíř horký, přikupte ještě pár kousků, které budou pro práci s mikrovlnkou sloužit.

Jak zničit mikrovlnku

Nalijte do misky vodu a přidejte několik plátků citronu. Vložte misku do mikrovlnné trouby a zahřívejte, dokud se voda nezačne vařit, zhruba tři až pět minut. Nechte pár minut působit. Poté stačí mikrovlnku vyčistit mokrým hadříkem a zbavíte se všech skvrn.

Co na čištění trouby

Smíchejte sůl s octem, vzniklou pastu nanesete na povrch trouby, nechte působit a pak hadrem setřete. Při čištění trouby pouze octem, otřete celý vnitřek trouby hadrem namočeným v octu. Pak rozhřejte troubu na vyšší teplotu – klidně na 150 °C. Ocet v teplé troubě snadno rozpustí mastnotu a nečistoty.

Jak se zbavit mastnoty v mikrovlnce

Mikrovlnku před čištěním napařte – vložte do mikrovlnky misku s vodou a zapněte ohřívání. Pára pomůže rozpustit nečistoty a mastnotu. Vyčistěte i dvířka mikrovlnky – k vnitřku mikrovlnky patří i dvířka.

Jak dezinfikovat mikrovlnku

Nalijte do misky vodu a přidejte několik plátků citronu. Vložte misku do mikrovlnné trouby a zahřívejte, dokud se voda nezačne vařit, zhruba tři až pět minut. Nechte pár minut působit. Poté stačí mikrovlnku vyčistit mokrým hadříkem a zbavíte se všech skvrn.

Jak dobře vyčistit troubu

Smíchejte sůl s octem, vzniklou pastu nanesete na povrch trouby, nechte působit a pak hadrem setřete. Při čištění trouby pouze octem, otřete celý vnitřek trouby hadrem namočeným v octu. Pak rozhřejte troubu na vyšší teplotu – klidně na 150 °C. Ocet v teplé troubě snadno rozpustí mastnotu a nečistoty.

Co umí mikrovlnka

Mikrovlnná trouba je nepostradatelným pomocníkem v každé kuchyni. Umí ohřívat, rozmrazovat a v případě multifunkčních mikrovlnek navíc ještě grilovat, péct, vařit v páře nebo dokonce kombinovat několik činností najednou. Pomůžeme vám se v nich zorientovat a vybrat si tu správnou.

Kdy vyměnit mikrovlnou troubu

Po jaké době byste si měli pořídit nový spotřebič Mikrovlnky mají obvyklou životnost asi 10 let. Pokud však ta vaše i po uplynutí této doby funguje správně, můžete ji nadále používat.

Co dělá mikrovlnka s jídlem

Běžné typy mikrovlnek mají příkon asi 1000 wattů střídavého proudu. Magnetronem generované mikrovlny bombardující jídlo nutí bipolární molekuly, aby ve snaze přizpůsobit se jejich frekvenci, rotovaly milióny krát za vteřinu. "Zmítání molekul přímo uvnitř jídla vyvolá třecí teplo, které ho vaří zevnitř.

Proč nepoužívat mikrovlnnou troubu

Podle nejnovějších průzkumů vyzařují mikrovlnné trouby nebezpečné dávky radiace. I nové trouby vyzařují až 400 miliampérů radiace na jeden kilowatt čtvereční. Přitom už jen desetina z této dávky je pro člověka smrtelně nebezpečná.

Jak vyčistit silně znečištěnou troubu

Do rozprašovače nalejte vinný (nebo klidně i obyčejný) ocet a vnitřek trouby vystříkejte. Směs začne reagovat a pěnit. Pěnu setřete vlhkým hadříkem nebo houbičkou. Možná budete muset trochu přitlačit, výsledek vás ale velmi mile překvapí.

Které čištění trouby je nejlepší

Pyrolýza je v současnosti považována za nejefektivnější způsob samočištění trouby. Vnitřek trouby se zahřeje na teplotu až 500 °C, při níž dojde ke spálení všech organických zbytků uvnitř pečicí komory. Po skončení programu stačí setřít mokrým hadříkem ze dna prach a je hotovo.

Jak vyčistit nerez mikrovlnku

Ocet a pára

K ekologickému vyčištění vnitřku mikrovlnky smíchejte ½ hrnku octa a ½ hrnku vody. Směs zahřejte v mikrovlnné troubě až k varu. Vařte několik minut na nejvyšší výkon. Opatrně vyndejte a troubu vytřete hadříkem.

Jak na zaschlou mastnotu

Připravte si do nádoby s rozprašovačem směs 3 lžic jedlé sody a 1 hrnku teplé vody. Nastříkejte ji na mastné místo kuchyňské linky a nechte 10 minut působit. Nakonec setřete vlhkým hadříkem a následně osušte.

Co se stane s kovem v mikrovlnce

Výhodou mikrovlnného záření je, že proniká dovnitř připravované potraviny, a proto je účinek ohřátí tak rychlý. Otáčením talíře uvnitř trouby se navíc docílí, aby byl ohřev rovnoměrný. Do mikrovlnné trouby není doporučeno vkládat kovové nádoby. Je tomu tak proto, že kovy mikrovlnné záření odrážejí.

Jak dlouho Ohrivat v mikrovlnce

Přidejte 1-2 velké lžíce vody (na 1 porci) a dejte do mikrovlnky. Pozor, neuzavírat neprodyšně, je zde riziko, že vzniklá pára se bude chtít dostat ven a sáček praskne. A ohřívaní na střední výkon cca 3-5 minut.

Co se stane s kovem v mikrovlnné troubě

Do mikrovlnné trouby není doporučeno vkládat kovové nádoby. Je tomu tak proto, že kovy mikrovlnné záření odrážejí. Může se také stát, že se volné elektrony na povrchu kovového předmětu rozkmitají a vznikne tak elektrický výboj.

Jak vyčistit troubu citronem

Troubu zapněte na 150 °C, dejte do ní nádobu s citronovou vodou a zavřete ji. Po čtvrt hodině na uvedenou teplotu troubu vypněte a nechte ji zavřenou. Zatím bude moci účinkovat pára, která se postará o mastnotu i připečené zbytky jídla. Vlažnou troubu vytřete hadříkem.

Co na vyčištění trouby

Při čištění trouby octem stačí otřít vnitřek trouby hadrem namočeným v octu. Následně se trouba rozehřeje na vyšší teplotu třeba až na 150 °C. Ocet ve vyhřáté troubě rozpustí mastnotu a nečistoty. Poté troubu nechtě zchladnout a setřete suchým hadříkem nebo houbičkou.

Co je samočistící trouba

Pyrolýza neboli pyrolytické čištění trouby spočívá v zahřátí vnitřního prostoru trouby na extrémně vysokou teplotu, většinou až na 500 °C. Díky tomu dojde ke spálení všech nahromaděných nečistot a usazenin, hlavně tedy tuku a mastnoty.

Jak nejlépe vyčistit nerez

V naprosté většině případů stačí nerezový povrch omýt a doleštit pomocí suchého hadříku. Mnoho žen však tvrdí, že nejlepší čistič na nerezové spotřebiče je ocet a jedlá soda. Jedlá soda pomůže odstranit připečené zbytky. Stačí posypat sodou vlhký povrch, rozetřít, nechat působit a poté opláchnout.

Co odstraní mastnotu

Při úklidu kuchyně si vystačíte s jedlou sodou a kypřícím práškem. Tyhle dvě ingredience dokáží pomoci od dlouho usazené špíny a mastnoty. Jak na to Na suchý hadřík naneste trochu oleje (může to být i obyčejný kuchyňský olej) a potřete ním zaschlé mastné skvrny.