Jak udrzovat nafukovaci vířivku
Upravit pH vody: pomocí přípravků na zvýšení, nebo snížení docílíte požadovaného pH dle návodu. Desinfikovat: desinfekční přípravek je třeba použít, aby se ve vířivce netvořily řasy a nemnožily se bakterie. Zkontrolovat pH: po desinfekci opět zkontrolujte pH, zda je na správné hodnotě, případně jej opět upravte.
Archiv
Jak udržet čistou vodu ve vířivce
Jak udržet vodu čistou
Pro čistou a hygienicky nezávadnou vodu ve vířivce je nutné používat bazénovou chemii. Díky ní se ve vodě nerozmnoží řasy, bude průzračně čistá a vy si tak budete moci užít relaxaci ve vířivém bazénu.
Archiv
Jak dlouho vydrží nafukovací vířivka
Zatímco v bazénu vydrží voda často i celou sezónu, tu ve vířivce budete muset pravidelně obměňovat. Obvykle se do vody nepřidává tolik chemie, navíc se vířením vody či použití pěny rychleji zašpiní. V pravidelně používané a udržované nafukovací vířivce vydrží voda v dobrém stavu přibližně 2 až 3 měsíce.
Jak často se mění voda ve vířivce
Při privátním používání se mění voda ve vířivce přibližně 1× – 4× do roka. Vše ovšem záleží na mnoha okolnostech jako je četnost užívání či osobní přístup při údržbě vířivky.
Co se dává do vířivky
Kyslíková chemie
Na rozdíl od chlóru je tato chemie vhodná pro alergiky nebo pro osoby s kožním onemocněním. Kyslíková chemie totiž nedráždí pokožku, sliznice ani oči. Po každém použití vířivky se doporučuje použít jednu odměrku kyslíkového granulátu, která splní stejnou funkci jako zmiňovaný chlór.
Co s vodou z vířivky
Pitná voda z veřejného vodovodu bývá často zkalená a pro vířivku nedostatečně čistá. Proto je nutné čerstvě napuštěnou vodu ve vířivce ošetřit chemií, i když se vám zdá nádherně čistá. Nejdříve doporučujeme změřit pH vody a podle toho ji upravit tak, aby se její pH pohybovalo na úrovni 7,2 – 7,6.
Jak dlouho má běžet filtrace ve vířivce
Filtrace ve vířivce musí pracovat alespoň 2 × 4 hodiny každý den. Všechny trysky, vodopády, fontány i jiné otvory musí být během procesu filtrování otevřené, aby se z nich odfiltrovala stojící voda, která se kazí nejrychleji.
Proč je pěna ve vířivce
Pokud se na hladině vody ve vířivce nebo bazénu začnou objevovat viditelné zárodky pěny, je to známkou toho, že se do vody dostaly nežádoucí látky, které snižují povrchové napětí vody (nejčastěji se jedná o tenzidy). Dokáže účinně potlačit vznik pěny a eliminovat ji hned v počátku.
Jak často chodit do vířivky
2. Půl hodiny denně je pro zdraví optimální Některé lékařské studie tvrdí, že po 20 minutách koupele ve vířivce lidské tělo využívá maximum zdravotních benefitů teplé okysličené vody. A po této době se již benefity dále nezvyšují.
Proč se ve vířivce tvoří pěna
Pokud se na hladině vody ve vířivce nebo bazénu začnou objevovat viditelné zárodky pěny, je to známkou toho, že se do vody dostaly nežádoucí látky, které snižují povrchové napětí vody (nejčastěji se jedná o tenzidy). Dokáže účinně potlačit vznik pěny a eliminovat ji hned v počátku.
Jak dlouho může být ve vířivce
20 minut je optimální doba lázně v teplé vodě. Je to perfektní čas, aby se maximálně využily účinky. Samozřejmě, že delší lázeň je v pořádku – je to skvělé, ale účinky lázně se po 20 minutách nezvyšují.
Jaká má být teplota ve vířivce
Optimální teplota vody ve vířivce se pohybuje kolem 37 °C a správně by neměla být vyšší než je teplota lidského těla. V zimních měsících (a zvláště chcete-li se prohřát například po celodenním lyžování na sjezdovce) lze teplotu vody zvýšit i nad 38 °C, ale neměli byste přesáhnout 40 °C.
Kdy nechodit do vířivky
Pozor: Do vířivky nechoďte, máte-li horečku, rozsáhlé kožní problémy a mokvavé rány. Nedoporučuje se ani při křečových žilách a v těhotenství, protože vysoká teplota vody může způsobit krvácení a předčasný porod.
Jak často pouštět filtraci ve vířivce
Při použití filtrace v nafukovacích vířivkách ji doporučujeme nechat puštěnou alespoň 12 hodin denně.
Proč nesmí těhotné do vířivky
Použití vířivek a vyhřívaného bazénu se obecně moc nedoporučuje, a to z několika důvodů. Příliš horká voda může mít za následek pokles krevního tlaku. Dojde k rozšíření velkých cév a tím vám krevní tlak může ještě více klesnout. Velmi vysoká teplota vody může způsobit krvácení, ale také předčasný porod.
Jak dlouho může běžet filtrace
Obecně platí, že bazénová filtrace by měla přefiltrovat celý objem bazénu za 6-8 hodin. Při nadprůměrné zátěži a při vysokých teplotách vzduchu je doporučováno, aby filtrace bazénu všechnu vodu přefiltrovala za 3-4 hodiny.
Kdo nemuze do Virivky
Kdo může vířivku používatPři používání vířivky by měl být vždy přítomen odpovědný dospělý.Pro děti by měla být obecně nastavena nižší teplota. Děti do 8 let by měly být neustále pod dohledem.Nedoporučujeme používat vířivku během těhotenství a také při kožních onemocněních typu folikulitidy (zánět vlasových váčků).
Jaké pohyby nedělat v těhotenství
Pro těhotné maminky mohou být některá cvičení nevhodná, jsou to zejména ty, při kterých se tělo příliš zatěžuje nebo jsou příliš fyzicky náročná. Další kategorií pohybu, které je dobré se v těhotenství vyhnout, jsou kontaktní sporty a ty u kterých je větší riziko pádu či zranění (např.
Jak často poustet filtraci ve vířivce
Některé zdroje doporučují, aby filtrace byla spuštěná minimálně dvakrát denně po dobu 4 hodin. Pozornost věnujte i pravidelnému čištění filtru a jeho výměně. Některé filtrační systémy jsou navíc vybaveny i ozonizátorem, který vám může ještě více usnadnit údržbu vody ve vířivce.
Jak často pouštět filtraci
V případě privátních bazénů by voda měla projít přes filtraci alespoň dvakrát denně s dobou jednoho cyklu v rozmení 2 až 4 hodin. Při výběru filtrace je tedy nutné zohlednit množství vody v bazénu a výkon filtru. Je vhodné filtrační stanici raději lehce předimenzovat.
Co smím a nesmím v těhotenství
Pozor na potraviny, které mohou obsahovat nedovařená nebo jen lehce tepelně upravená vejce. Jedná se například o saláty, dresinky, vaječný koňak a zmrzlinu. Během těhotenství byste měla jíst pouze zcela uvařená, pasterizovaná vejce. V nedovařeném nebo syrovém mase se může vyskystovat listerie.
Proč se v těhotenství nesmí zvedat ruce
Zvedání a nošení těžkých břemen je rizikové během těhotenství zejména kvůli tlaku, který vzniká ve středu těla. Při zvedání a nošení těžkých věcí se zapojují celé svalové skupiny břišních a zádových svalů (pochopitelně i svalů na končetinách) a na dutinu břišní se vyvíjí tlak.
Jak zakrýt pískovou filtraci
Dobré je filtrační nádobu a čerpadlo odmontovat a schovat někde v garáži nebo ve sklepě. Tohle se většinou nikomu nechce dělat, tak aspoň zabalte nádobu s čerpadlem do izolační vaty a přes poklop strojovny z venkovní strany dejte polystyrenovou desku.
Kdy přestat se sexem v těhotenství
Ano, sex během těhotenství je obecně bezpečný. Nicméně, v případě rizikového těhotenství může být doporučeno sexuální aktivity omezit.
Co nesmí těhotné ženy
Co nejíst v těhotenstvíRyby s obsahem rtuti, syrové ryby, měkkýši a korýši. Můžete jíst v těhotenství krevetyMěkké sýry z nepasterizovaného mléka.Nepasterizované mléko a šťáva.Syrová vejce.Nedostatečně tepelně upravené nebo syrové maso a drůbežSyrové nebo nedovařené klíčky.