Jak vyčistit plastový květináč?

Jak vyčistit keramický květináč

Větší kýbl naplňte vodou a přilijte tak půl litru octa. Pak do vody květináče ponořte a nechte je tak klidně i dva dny. Ocet vykoná své a rozpustí i odolné vápenaté skvrny. Navíc díky octové lázni se zbavíte i případného zatuchlého zápachu.
Archiv

Jak upravit plastový květináč

Pokud vám stačí, je květináč bude mít barevný matový povrch, vystačíte si s balakrylem na venkovní použití – nejlépe je koupit bílý a k němu tónovací pasty. Barvy se snadno překrývají, takže plochým štětcem natřete celou nádobu, necháte zaschnou a pak můžete malým štětečkem malovat detaily.

Co se starými květináči

Květináče můžete naplnit přírodním materiálem, nebo do něj zasadit své oblíbené květiny. Další skvělou možností je vytvoření zajíčka, který je v květináči. Zde si můžete prohlédnout inspirace na zajíčky z ponožek a rýže. Tyto dekorace z květináčů jsou skvělou dekorací a doplňkem interiéru.

Čím dezinfikovat květináče

Dezinfekce takového květináče je velmi náročná. Zárodky je možné zničit jedině vyvařením, nebo složitým máčením v dezinfekčním prostředku, který se však musí dobře vymít a pak nechat odvětrat. Plastové květináče stačí omýt vodou, případně slabým roztokem Sava a můžete beze strachu vysazovat nové rostliny.

Jak vycistit hlineny květináč

Pokud nemáme možnost získat dešťovou vodu, poslouží k čištění květináčů i voda s trochou octa (cca 10 ml octa na 1 litr vody). Abychom nevzhledným mapám předešli – pak nový hliněný květináč před použitím na několik hodin ponoříme do vody – nasákne tak vlhkost a nebude ji pak brát ze substrátu.

Jak vyčistit zašlý porcelán

Vsaďte na štěrk i jedlou sodu

Je-li váza pevnější, vsypte do ní hrst písku nebo jemného štěrku a zalijte jej teplou vodou s přípravkem na mytí nádobí. Párkrát s nádobím zahrkejte a poté nechejte obsah odstát. Tento postup můžete ještě několikrát zopakovat, aby byl výsledek efektivnější.

Jak renovovat květináč

Staré a nehezké květináče omyjte a nechejte je důkladně vyschnout. Poté si připravte matné akrylové barvy a natřete květináče. Po zaschnutí barev na květináče naneste krakelovací lak, který nanášejte vždy jedním směrem. Po zaschnutí krakelovacílo laku….

Čím natřít květináč

Pro nátěr podkladu lze použít i výtvarné akrylové tmely nebo pasty, které na povrchu předmětu po zaschnutí vytvoří reliéfní strukturu.

Co s rozbitým květináčem

Jak na rozbitý květináčNejdřív květináč očištěte – hlavně od prachu a hlíny.Rovnoměrně naneste lepidlo Kanagom, kde je potřeba, a spoje stlačte.Květináč zatěžkejte, aby spoje držely, a takto nechejte alespoň 15 minut.Voilá! Květináč je jako nový.

Čím dezinfikovat truhlíky

Údržba truhlíku

Doporučuje se po sezóně, respektive před dobou vegetačního klidu, truhlíky (stejně jako ty obyčejné) vysypat, vypláchnout a vydezinfikovat – třeba Savem či vodou s přídavkem hypermanganu (běžně dostupný v lékárně).

Jak skladovat květináče

Vhodné skladování prodlouží životnost

Velmi důležitá je však absence slunečního záření. Ač se květináče vyrábějí tak, že v sobě mají UV stabilizátory, ochrana nemusí být vždy stoprocentní. Pokud je skladujeme na slunečném místě, dochází k postupné ztrátě barvy. Ideální je skladování v tmavém sklepě nebo skříni.

Jak vyčistit zažloutlé umyvadlo

Umyvadlo tak stačí do poloviny napustit vlažnou vodou s přidaným octem a sodou v poměrně hutném poměru. Směs nechte půl hodiny působit, ocet i soda si poradí s usazeninami a dokonale je rozpustí. Efekt sody jednoduše zvyšuje ocet i citron, nemusíte se bát „předávkování“ ani nepříjemného zápachu.

Jak vyčistit starou keramickou formu

Keramické formy se nedoporučuje umývat v myčce nádobí. Při mytí by se neměly používat chemické přípravky, forma se snadno vyčistí horkou vodou, při silnějším zašpinění octem nebo solí.

Jakou barvu použít na květináč

Když budete mít květináče v interiéru, můžete sáhnout po jakékoliv z interiérových barev, např. Finkolora Essence či Optiva Colour. Když si chcete svým obnoveným květináčem zkrášlit terasu či zahradu, použijte barvy, které odolávají povětrnostním vlivům, např. Finkolora Facade nebo Finngard Concrete.

Čím natřít plastový květináč

Speciální barvy jsou nejvhodnější

Mezi nimi najdete značky jako Balakryl, Dulux, Sinepox a mnohé další. Barvy jsou vhodné k venkovním i vnitřním nátěrům plastových hmot, zejména ABS, tvrdého PVC a umakartu. Skvěle drží také na potrubí, elektrikářských lištách a plastovém nábytku.

Jak slepit květináč

Na odlomenou hranu květináče naneseme lepidlo, v případě, že se nám někde utvoří větší kopeček, rozetřeme jej prstem. Druhou část květináče přiložíme na původní místo, srovnáme do správné polohy, přitiskneme a chvíli podržíme. Přebytečné lepidlo vytlačené ze spoje ihned otřeme vlhkým hadříkem a spoj necháme zaschnout.

Jak rozbit Kvetinac

Jak na rozbitý květináčNejdřív květináč očištěte – hlavně od prachu a hlíny.Rovnoměrně naneste lepidlo Kanagom, kde je potřeba, a spoje stlačte.Květináč zatěžkejte, aby spoje držely, a takto nechejte alespoň 15 minut.Voilá! Květináč je jako nový.

Jak dlouho vydrží samozavlažovací truhlík

Záleží na počasí, orientaci na světové strany, typu a velikosti rostliny. V tropickém horku určitě voda v truhlících nevydrží ani týden, ale při běžné pokojové teplotě je většinu rostlin v samozavlažovacích květináčích opravdu možné zalévat jen jednou za 2–3 týdny.

Jak se používá samozavlažovací truhlík

Jak už sám název napovídá, slouží tento typ truhlíku k automatickému zavlažování zasazených rostlin. Samotná nádoba je rozdělena na dvě části, kdy ta větší, která zabírá přibližně 2/3 celkového objemu, je určena pro zeminu a rostlinu, a menší spodní třetina je určena pro zásobu vody.

Jak pěstovat cibuloviny v květináči

Na drenáž nasypte 8-10 cm kypré zahradní zeminy, nebo substrátu pro pokojové rostliny smíšeného s trochou písku, případně rašeliny. Na první vrstvu substrátu položte cibule tulipánů, hyacintů tak, aby v nádobě zbylo místo pro další vrstvu zeminy 15 cm silnou. Cibulky mohou být blízko sebe, ale neměly by se dotýkat.

Jak uchovat narcisy v květináči

Když listy zcela zežloutnou, cibulky vyjmeme, očistíme od substrátu a uskladníme na suchém místě, buď zabalené do novin, nebo zahrabané v písku. Na podzim je pak můžeme opět zasadit. Máte-li zahrádku, můžete narcisy po odkvětu zasadit přímo do záhonu a dále se o ně nestarat.

Jak vyčistit starou zašlou vanu

Napusťte vanu horkou vodou, přidejte 3 litry octa a 4 lžíce jedlé sody. Nechte působit 4 hodiny, poté vodu vypusťte a povrch vany ještě dočistěte houbou se saponátem. Nakonec opláchněte. Jedlou sodu lze použít také v kombinaci s peroxidem vodíku.

Jak vycistit vanu octem

Nejprve smíchejte ocet s teplou vodou v poměru 1:1. Můžete použít klasický kbelík a houbičky do domácnosti, ale nejjednodušším řešením je roztok přelít do rozstřikovače. Naneste na vanu a nechte působit 15-20 minut, poté opláchněte vodou. Vana bude vypadat jako nová.

Jak vyčistit troubu octem

Při čištění trouby octem stačí otřít vnitřek trouby hadrem namočeným v octu. Následně se trouba rozehřeje na vyšší teplotu třeba až na 150 °C. Ocet ve vyhřáté troubě rozpustí mastnotu a nečistoty. Poté troubu nechtě zchladnout a setřete suchým hadříkem nebo houbičkou.

Jak oživit plastový nábytek

Silnější kalibr. Na do hloubky "zažranou" špínu a odolné nečistoty na plastovém nábytku může pomoci obyčejná jedlá soda. Pasta z vody, jedlé sody, soli nebo citrónové šťávy působí během chvilky a dokáže opravdové zázraky.