Jak vyčistit staré dřevo?

Jak vyčistit zčernalé dřevo

Pro čištění zčernalých dřevěných povrchů se používá v kombinaci s přípravkem PLUS odstraňovač olejů a syntetických lazur, jakožto dokončovací prostředek celé operace.
ArchivPodobné

Jak vyčistit dřevěný stůl

Jak čistit dřevěný nábytek

Chcete-li to provést, namočte hadřík, který nepouští vlákna, do jemného mýdla nebo saponátu rozpuštěného ve vodě, vyždímejte hadřík téměř do sucha a oblast otřete. Opláchněte a ihned osušte čistým, měkkým hadříkem.
Archiv

Čím oživit dřevěný stůl

Smíchejte v nádobce 3 díly olivového oleje a 1 díl octa, citronové šťávy dejte cca 2 díly. Použijte rozprašovač a směs naneste v aerosolu na povrch nábytku. Přetřete suchým hadříkem a vyleštěte. Ocet nebo citronová šťáva dřevo vyčistí, olej jej ošetří.
Archiv

Jak umýt dřevěný nábytek

Nábytek z masivu nesmí přijít do kontaktu s tekutinou. Pokud k tomu přece jen dojde, je třeba dřevo okamžitě vysušit mikrovláknovým hadříkem. Nábytek z masivu doporučujeme čistit s využitím speciálních čisticích prostředků na bázi vosku nebo oleje. Přípravek naneste na hadřík a dřevěnou plochu jemně setřete.

Jak dostat plíseň ze dřeva

Jedlá soda: jedná se o přírodní produkt, který se smíchá s vodou a potře se jím postižená část dřeva. Izopropylalkohol: naneste jej na hadřík a jemně jím plíseň potírejte, dokud se neodstraní (při práci s přípravkem zajistěte řádné větrání prostoru).

Jak odstranit mastnotu z masivu

Na mastnotu octem

Rozlitý olej či jiný tuk způsobuje na nábytku tmavé fleky. Ty odstraníte tak, že místo potřete octem, který rozpustí mastnostu a následně povrch setřete hadříkem navlhčeným v troše octa s teplou vodou. Jakmile místo uschne, přetřete jej voskem nebo leštěnkou.

Jak odstranit plíseň z dřevěného nábytku

Venkovní nábytek snadno začne plesnivět. K vyčištění plísně ze dřevěného nábytku si připravte kartáč, houbu na nádobí a kbelík s vodou. Do vody lze přidat ocet, sůl nebo prostředek na nádobí. Vzniklou směsí vyčistěte celý nábytek a nechte uschnout na slunci.

Jak odstranit skvrny na dřevě

Olej a Ocet

Dalším velmi účinným čisticím prostředkem na světlé vodní skvrny je olivový olej a bílý ocet. Aby to vše fungovalo, smíchejte v malé misce dva díly octu s dvěma díly olivového oleje. Namočte do směsi čistý bavlněný hadřík a potírejte jím skvrnu krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček, dokud nezmizí.

Jak zrenovovat starý stůl

Začněte broušením

Ještě než se pustíte do natírání nábytku, obruste z něj starý nátěr. Stará barva na nábytek musí pryč. Stejně tak se broušením zbavíte veškeré špíny. Pro broušení zvolte brusný papír a případně drátěný kartáč.

Jak zrenovovat Stary stůl

Nejprve musíme z dřevěného stolu odstranit starý lak. K tomu použijeme brusku, případně i horkovzdušnou pistoli, která lak dokonale odstraní. Pokud si všimneme prasklin, děr, či jiných nedokonalostí, tak použijeme tmel, který necháme zaschnout. Nyní dřevěný stůl zbrousíme dohladka a oprášíme od nečistot.

Jak se zbavit Zatuchliny z nábytku

Kromě starého známého větrání vyzkoušejte misku s octem, který je známý svou schopností pohlcovat pachy, popřípadě levandulový olej (postačí několik kapek), který po smíchání s vodou umístěte do skříně a nechte ho, ať skříň krásně provoní.

Jak se zbavit černé plísně na dřevě

K odstranění plísně můžete využít lopatku, škrábadlo či vysokotlakou hadici. Pomoci vám může i vysavač s hepa filtrem, do kterého vsajete odstraněnou plíseň a nebude se tak šířit.

Jak se zbavit černé plísně

Černá plíseň je totiž ta, kvůli které si budete muset zavolat firmu, pokud zrovna nevykonáváte nějaké stavařské povolání. Plesnivá část zdi se totiž musí oškrábat i s malbou až na čistou omítku a oškrábanou stěnu umýt saponátem a dezinfikovat. Následně se doporučuje vymalovat protiplísňovou barvou.

Co rozpouští mastnotu

Připravte si do nádoby s rozprašovačem směs 3 lžic jedlé sody a 1 hrnku teplé vody. Nastříkejte ji na mastné místo kuchyňské linky a nechte 10 minut působit. Nakonec setřete vlhkým hadříkem a následně osušte.

Jak dostat mastné skvrny ze dřeva

Mastné skvrny

Na mastnou skvrnu se položí savý papír nebo čistá textilie a delší dobu se přejíždí horkou žehličkou. Mastnota se částečně do savého materiálu vsákne, zbytek se po vychladnutí dřeva pokuste vymýt nitroředidlem, které bývá v každé domácnosti (ředidlo C 6000).

Co na plíseň na dřevě

Izopropylalkohol: naneste jej na hadřík a jemně jím plíseň potírejte, dokud se neodstraní (při práci s přípravkem zajistěte řádné větrání prostoru). Peroxid vodíku: jedná se o dezinfekční a bělicí prostředek, který během několika minut po nanesení na plesnivé místo dřeva látku zcela odstraní.

Jak vyčistit starou dřevěnou podlahu

Peroxid vodíku – funguje na mastné skvrny. Jedlá soda – na olejovou skvrnu aplikujte jedlou sodu či sůl a poté omyjte jarovou vodou. Líh – použijte na skvrny od asfaltu, podrážek, sazí i na čištění mastných skvrn; zředěný vodou v poměru 1:1 bude účinný i na skvrny od rtěnek, tuše či fixek.

Jak se zbavit starého nátěru na nábytku

K odstraňování se používá plamen benzínové lampy, plynového nebo horkovzdušného hořáku. Plamen nahřeje nátěr, který měkne nebo se přímo rozloží. Změklý nahřátý lak velice jednoduše odstraníte starou štětkou nebo malířskou škrabkou. Se zbytky seškvařeného nátěru pak skoncujete broušením papírem nebo pemzou.

Jak obnovit stůl

Nejjednodušší a nejdostupnější metodou je obrousit povrch smirkovým papírem. Na začátku použijeme hrubější typ pro zarovnání hlubších nerovností a později jemný pro dokonalé vyrovnání povrchu. Další možností je použití (pokud to povrchu neuškodí) odstraňovače starých nátěrů.

Jak obnovit dřevo

Dřevo v exteriéru lze v podstatě ošetřit třemi způsoby – natření lazurou, barvou nebo olejem. Jakou možnost zvolit záleží na druhu dřeva a požadovaném výsledném efektu. „Pro ochranu měkkých dřev ve venkovním prostoru jsou nejvhodnější lazury. Tvrdá dřeva se pouze napouštějí lakem.

Co funguje na Zatuchlinu

Kromě starého známého větrání vyzkoušejte misku s octem, který je známý svou schopností pohlcovat pachy, popřípadě levandulový olej (postačí několik kapek), který po smíchání s vodou umístěte do skříně a nechte ho, ať skříň krásně provoní.

Jak se zbavit zatuchlého zápachu v bytě

Zápach z koupelny a toalety zmizí, když tam necháte vyhořet několik zápalek. Nepříjemný zatuchlý pach starých skříní nebo skříní na chalupě vyženete miskou s mletou kávou. Nevábně zapáchající obuv vysypte jedlou sodou a nechte ji působit přes noc. Zápach zvratků vyžene z koberce jedlá soda.

Co způsobuje černá plíseň

Kropidlák černý (Aspergillus niger) je houba patřící mezi nejrozšířenější druhy rodu Aspergillus. Způsobuje chorobu nazývanou "černá plíseň" na ovoci a zelenině, např. na hroznovém víně, cibuli nebo arašídech, a je častým kontaminantem potravin.

Co na plíseň ve spárách

Ideální jsou například Savo proti plísním, Larrin, Fixinela či Bref. Největší problém nastává, pokud se plíseň objeví ve spárách mezi obklady. Povrch spár je obvykle pórovitý a plíseň s největší pravděpodobností pronikla do hlubších vrstev. Na vyčištění spár používáme hrubé kartáčky a houbičky.

Jak se zbavit zaschlé mastnoty

Na zažranou mastnotu pak platí jeden fígl, který se možná bude někomu zdát podivný, ale skutečně funguje. Stačí zaneřáděné místo přetřít čistým hadříkem namočeným v oleji. Lze použít minerální, ale i jakýkoli jiný běžný kuchyňský olej. Zaschlé mastné skvrny pod olejem prakticky ihned změknou a půjdou snadno dolů.