Jak vyčistit staré kachličky?

Jak vyčistit zašlé kachličky

Ocet, citrón a soda v jednom boji

Pokud se potýkáte se skutečně „zažranou“ špínou, budete muset nasadit zbraně těžšího kalibru. Můžete si smíchat 5 l vody, ½ sklenice jedlé sody, 1/3 sklenici citrónové šťávy a ¼ sklenici octa. Nejdřív vmíchejte sodu do vody, potom přilijte citrónovou šťávu a až nakonec přidávejte ocet.
Archiv

Jak oživit staré kachličky

Nejsnadnější a nejčastější způsob renovace starých obkladů je použití akrylátové barvy a obklady jednoduše přetřít. Tento způsob je vhodný pro hladké obklady bez textury. Jelikož jsou obklady hladké, lesklé, je nutné nejprve připravit důkladně jejich povrch, aby barva ulpěla a neloupala se.

Jak obnovit staré kachličky

Obklad na zdi

Můžete použít přípravek na odstranění vodního kamene a preventivně i proti plísni na celý obklad. Nakonec vše očistěte a odmastěte octovou vodou. Na takto připravené obkladačky můžete aplikovat různé nálepky, co kachličky krásně osvěží a můžete tak změnit i celý design koupelny.

Jak odstranit černé skvrny v koupelně

Smícháním 1/2 šálku jedlé sody s 1/3 šálku kyseliny citronové vznikne hustá pasta. V případě potřeby ji můžete dolít horkou vodou. Pastu poté naneste na spáry a nechte působit (opět alespoň 30 minut). Dále je postup stejný jako u používání pasty z bělidla a jedlé sody.
Archiv

Čím přetřít staré kachličky

S barvou Denas Univerzál na kachličky můžete starý obklad jednoduše přemalovat! Díky obsahu aditiv totiž bude dobře držet i na málo savém, nebo dokonce hladkém povrchu. Kromě dlaždiček také můžete přetřít i sklo. Ušetřete peníze za nový obklad, jednoduše tomu starému dejte nový kabát!

Jak vyčistit zašlé kachličky v koupelně

Použijte jedlou sodu.

Smíchejte cca jeden hrníček (90 g) jedlé sody, jednu lžíci tekutého mýdla a čtvrt hrníčku (63 ml) peroxidu vodíku. Celou směs dejte do rozprašovače, aplikujte na obklady a po 10 minutách vydrhněte kachle houbičkou. Smíchejte savo a vodu (v poměru 1:3).

Co na staré kachličky

S barvou Denas Univerzál na kachličky můžete starý obklad jednoduše přemalovat! Díky obsahu aditiv totiž bude dobře držet i na málo savém, nebo dokonce hladkém povrchu. Kromě dlaždiček také můžete přetřít i sklo.

Jak zrenovovat obklady v kuchyni

Vystačíte si s klasickým kuchyňským odmašťovačem, nebo sáhněte po přípravku Denas, ten se osvědčil mně. V kuchyni, hlavně kolem sporáku, bude potřeba více přitlačit (možná budete muset použít i drátěnku), abyste povrch dobře odmastili. Tento krok opravdu nepodceňujte.

Jak se zbavit černé plísně v koupelně

Velmi účinným pomocníkem je i ocet, který využijete zejména na plíseň na zdech – nalijte jej neředěný do rozprašovače a nastříkejte na postižené místo a nechte působit. Použít jej můžete i na umývání vany, umyvadla či sprchového koutu a sprchové vaničky, zde je ale vhodné naředit jej v poměru 1:1 s vodou.

Jak obnovit spáry v koupelně

Jak spáry obnovit

Jak na to Vyčistěte staré spáry speciálním čisticím prostředkem na spáry a potom na ně naneste barvu houbičkou či štětcem. Po zaschnutí barvy (spáry získají matný vzhled s mírným leskem) odstraňte z okrajů dlaždic přebytečný materiál vlhkou houbičkou.

Jak levné zrenovovat koupelnu

Malování obkládaček patří mezi nejrychlejší a nejlevnější způsoby, jak levně zrekonstruovat koupelnu. Navíc je rekonstrukce opravdu jednoduchá a zvládne ji každý. Prvním krokem před renovací obkládaček je jejich umytí a odmaštění odmašťovačem.

Jak odstranit mastnotu z kachliček

Mastnota na kachličkách

Na umytí mastných kachliček si připravte ocet a jedlou sodu. Smíchejte je dohromady v množství jedna ku jedné. Vytvořenou směsí natřete kachličky. Zhruba deset až patnáct minut ji tam nechte působit a poté ji setřete zvlhčeným hadříkem.

Čím čistit kachličky

Pro základní údržbu kachliček je možné použít množství běžných surovin, které se běžně doma vyskytují, jako je citronová šťáva či jedlá soda. Ovšem při větším nánosu vodního kamene volíme údržbu pomocí parního čističe či silnějšími chemikáliemi .

Jak natřít staré obklady

Nejdříve bylo nutné odstranit povrchové nečistoty na dlaždicích a vyčistit spáry. Poté očistit plochy odmašťovačem a vše zakrýt fólií. Obklady si vyžádaly dva nátěry. Na zasychání a tvrdnutí bylo nutné čekat 18 hodin.

Jak poznat plíseň v koupelně

Jak poznat plíseň Prvním příznakem, že se plíseň objevila, je ztmavlé místo na stěně. Zpočátku sice vypadá jako obyčejný flek, ale pokud jej podceníte, může vzniknout vážnější problém. Plíseň se bude vesele šířit a nakonec na stěně vyčaruje velké černé skvrny, kterých není vždy jednoduché se zbavit.

Jak se zbavit plísně na zdi bez chemie

Jedlá soda

Plísně na stěně se nejsnáze odstraní přírodní a velmi účinnou metodou. Smíchejte stejné množství octa a vody. Ke směsi přidejte jedlou sodu a vytvořte pastu. Směs naneste na zeď a nechte zaschnout, poté seškrábněte.

Jak opravit staré spáry v koupelně

Pro zachování pravidelné spáry označte její směr po obou stranách krepovou lepicí páskou. Jako novou spárovací hmotu použijte trvale elastický a voděodolný sanitární silikon. Většina silikonů obsahuje (fungicidní) složky likvidující plísně, které však po několika letech ztrácejí svůj účinek.

Jak odstranit staré spáry

Výměna spárovací hmotu v obkladu

Potřebujeme-li vyměnit spárovací hmotu mezi obklady nebo v dlažbě, musíme nejprve odstranit tu starou. K tomu použijeme ostrý nůž (můžeme použít i nůž vylamovací nebo speciální škrabku). Po odstranění spárovací hmoty ze spáry bude ideální, pokud spáru vysajeme vysavačem.

Co rozpouští mastnotu

Připravte si do nádoby s rozprašovačem směs 3 lžic jedlé sody a 1 hrnku teplé vody. Nastříkejte ji na mastné místo kuchyňské linky a nechte 10 minut působit. Nakonec setřete vlhkým hadříkem a následně osušte.

Jak vyčistit kachličky od vodního kamene

Jak odstranit vodní kámen z kachliček

Smíchejte dva šálky vody a šálek octa do rozprašovače vody. Láhev protřepejte a nastříkejte na zanesené oblasti a nechte hodinu působit. Po hodině dlaždice vydrhněte a opláchněte čistou měkkou vodou.

Jak vyčistit koupelnu bez chemie

Jde to i bez chemie

V tom případě sáhněte po sodě, soli, citronové šťávě a octu! Ocet funguje jako univerzálnější čistič. Má dezinfekční účinky, využít ho můžete místo aviváže a vyčistíte jím i vanu či umyvadlo. Nechte ho působit 15–30 minut a opláchněte.

Jak se zbavit zápachu v koupelně

Nasypte šálek sody do odpadu, nechte minutu působit, zalijte hrnkem teplého octa a po zhruba pěti minutách spláchněte proudem horké vody. Ocet má silné antibakteriální a odmašťovací účinky, díky čemuž snadno a jednoduše zbaví odpad zápachu.

Co zabije plíseň

Ocet a jedlá soda

Studie prokázaly, že bílý ocet zabije 82% plísňových spor. Údajně proniká porézními materiály a zabíjí plísně v kořenech. Jedlá soda je přírodní dezinfekční prostředek, který lze použít k hubení plísní. Navíc také deodorizuje a pomáhá odstraňovat zatuchlý vlhký zápach, který způsobují právě plísně.

Co je nejlepší na plíseň na zdi

Abyste se zbavili plísně na stěnách, smíchejte ocet a vodu v poměru 1:4. Tímto roztokem nastříkejte postižené místo na stěně a nechte zaschnout. Poněkud drobným problémem může být nepříjemný zápach octa, proto by bylo nejlepší místnost po použití dobře vyvětrat.

Jak obnovit spáry mezi kachličkami

Jak spáry obnovit

Jak na to Vyčistěte staré spáry speciálním čisticím prostředkem na spáry a potom na ně naneste barvu houbičkou či štětcem. Po zaschnutí barvy (spáry získají matný vzhled s mírným leskem) odstraňte z okrajů dlaždic přebytečný materiál vlhkou houbičkou.