Jak vyčistit staré květináče?

Jak vycistit hlineny květináč

Pokud nemáme možnost získat dešťovou vodu, poslouží k čištění květináčů i voda s trochou octa (cca 10 ml octa na 1 litr vody). Abychom nevzhledným mapám předešli – pak nový hliněný květináč před použitím na několik hodin ponoříme do vody – nasákne tak vlhkost a nebude ji pak brát ze substrátu.

Jak vyčistit plastový květináč

"Oproti tomu plastový květináč můžete používat opakovaně stále dokola. Stačí ho vyčistit a umýt vodou, případně s přídavkem Sava, a víte, že je pro rostlinu v podstatě sterilní. Proto je starší plastový květináč vedle terakotového v tomto směru prostě v pohodě."
Archiv

Čím dezinfikovat květináče

Dezinfekce takového květináče je velmi náročná. Zárodky je možné zničit jedině vyvařením, nebo složitým máčením v dezinfekčním prostředku, který se však musí dobře vymít a pak nechat odvětrat. Plastové květináče stačí omýt vodou, případně slabým roztokem Sava a můžete beze strachu vysazovat nové rostliny.

Co se starými květináči

Květináče můžete naplnit přírodním materiálem, nebo do něj zasadit své oblíbené květiny. Další skvělou možností je vytvoření zajíčka, který je v květináči. Zde si můžete prohlédnout inspirace na zajíčky z ponožek a rýže. Tyto dekorace z květináčů jsou skvělou dekorací a doplňkem interiéru.

Jak umýt květináče

Myjte květináče tak, jak jste zvyklí umývat své kuchyňské nádobí. Odolné nečistoty umyjete čistícím kartáčem. Tento krok můžete buď udělat v kuchyňském dřezu, nebo venku na zahradě s kbelíkem a hadicí. Poté květináče dobře opláchněte čistou vodou a nechte uschnout na slunci.

Čím dezinfikovat truhlíky

Údržba truhlíku

Doporučuje se po sezóně, respektive před dobou vegetačního klidu, truhlíky (stejně jako ty obyčejné) vysypat, vypláchnout a vydezinfikovat – třeba Savem či vodou s přídavkem hypermanganu (běžně dostupný v lékárně).

Jak vylepšit plastový květináč

Stačí zakoupit drobná mozaiková sklíčka nebo nejrůznější barevné korálky. Na květináč keramický i plastový se dobře přilepí tavným lepidlem, pak vše přetřete spárovací hmotou, sklíčka vyleštíte a spárovku ještě vlhkou uhladíte dřevěnou špachtličkou nebo prstem.

Jak skladovat květináče

Vhodné skladování prodlouží životnost

Velmi důležitá je však absence slunečního záření. Ač se květináče vyrábějí tak, že v sobě mají UV stabilizátory, ochrana nemusí být vždy stoprocentní. Pokud je skladujeme na slunečném místě, dochází k postupné ztrátě barvy. Ideální je skladování v tmavém sklepě nebo skříni.

Jak vysušit hlínu

Když si ji přinesete domů – VYSYPEJTE SUBSTRÁT NA PLECH A DEJTE PÉCI DO TROUBY! PO VYCHLADNUTÍ MŮŽETE PŘESAZOVAT! Nic nepřežije… ÚČET ZA ELEKTRIKU URČITĚ NIC NEPOSTŘEHNE, KDYŽ DÁTE HLÍNU DO VYHŘÁTE TROUBY PO UPEČENÍ MASA A NECHÁTE O TŘI MUNUTY DÉLE ZAPNUTÉ…

Jak renovovat květináč

Staré a nehezké květináče omyjte a nechejte je důkladně vyschnout. Poté si připravte matné akrylové barvy a natřete květináče. Po zaschnutí barev na květináče naneste krakelovací lak, který nanášejte vždy jedním směrem. Po zaschnutí krakelovacílo laku….

Co s rozbitým květináčem

Jak na rozbitý květináčNejdřív květináč očištěte – hlavně od prachu a hlíny.Rovnoměrně naneste lepidlo Kanagom, kde je potřeba, a spoje stlačte.Květináč zatěžkejte, aby spoje držely, a takto nechejte alespoň 15 minut.Voilá! Květináč je jako nový.

Jak dlouho vydrzi Samozavlazovaci Truhlik

Jak často je nutno dolévat vodu do zásobníku

I v těch největších vedrech vydrží většině rostlin voda v zásobníku déle než tři dny, odolnějším druhům i mnohem déle. Přesto, pokud odjíždíte na dobu delší než 14 dní, požádejte někoho o kontrolu a dolití zásobníků.

Jak nabarvit plastový květináč

Předmět, který budete natírat, nejdřív očistěte – nejprve vodou se saponátem a potom lihem, abyste plast odmastili a barva dobře přilnula. Potom doporučujeme povrch mírně zdrsnit jemným brusným papírem a znovu očistit. A už se můžete dát do natírání!

Jak pěstovat tulipány v květináči doma

Tulipány do květináčů vysazujeme od září do listopadu. Cibule by měly přijít do hloubky odpovídající dvou až trojnásobku jejich výšky. Abychom dosáhli pěkně hustého osazení, naskládáme je co nejblíže k sobě, aniž by se ale vzájemně dotýkaly. Neměly by být ani v kontaktu se stěnou nádoby.

Jak se zbavit škůdců v hlíně

Nejjednodušší řešení Jedním z nejjednodušších řešení představují lepové štítky a šipky, které se zapíchnou do hlíny vedle rostliny a postupně pochytají mušky, které nebudou moci klást další larvy. Až se již nakladené larvy vylíhnou, přilepí se na šipky a postupně všichni škůdci vymřou.

Jak zachránit uschlé květiny

Pokud jste zjistili, že rostlina není na odpis, odřežte či odtrhejte všechny listy. Poté odřízněte stonek nebo kmen. U větší rostliny nechte pahýl tak deset centimetrů, u té menší můžete nechat centimetr. Takto připravenou rostlinu umístěte na slunné místo, kde není průvan a zima.

Čím natřít květináč

Pro nátěr podkladu lze použít i výtvarné akrylové tmely nebo pasty, které na povrchu předmětu po zaschnutí vytvoří reliéfní strukturu.

Jak rozbit Kvetinac

Jak na rozbitý květináčNejdřív květináč očištěte – hlavně od prachu a hlíny.Rovnoměrně naneste lepidlo Kanagom, kde je potřeba, a spoje stlačte.Květináč zatěžkejte, aby spoje držely, a takto nechejte alespoň 15 minut.Voilá! Květináč je jako nový.

Jak slepit květináč

Na odlomenou hranu květináče naneseme lepidlo, v případě, že se nám někde utvoří větší kopeček, rozetřeme jej prstem. Druhou část květináče přiložíme na původní místo, srovnáme do správné polohy, přitiskneme a chvíli podržíme. Přebytečné lepidlo vytlačené ze spoje ihned otřeme vlhkým hadříkem a spoj necháme zaschnout.

Jak hnojit v Samozavlazovacich Truhlicich

Pro rostliny je výhodnější pokud použijete tyčinková hnojiva nebo granulovaná hnojiva s postupným uvolňováním. Hnojiva však musí být vhodně použity a položené na vlhký substrát. Mladé, právě vysazené rostliny do nového substrátu se první měsíc hnojit nemusí. Mají dostatek živin ze substrátu.

Jak se pouziva Samozavlazovaci Kvetinac

Součástí květináče je vodoznak, který hlídá hladinu vody v zásobníku. Rostlina má tedy stálý přístup k vodě a sama si bere právě tolik, kolik zrovna potřebuje. Vyvarujete se tak přelití a o rostlinku se prakticky nemusíte vůbec starat. Stačí jen, když budete kontrolovat hladinu vody v zásobníku.

Jakou barvu použít na květináč

Když budete mít květináče v interiéru, můžete sáhnout po jakékoliv z interiérových barev, např. Finkolora Essence či Optiva Colour. Když si chcete svým obnoveným květináčem zkrášlit terasu či zahradu, použijte barvy, které odolávají povětrnostním vlivům, např. Finkolora Facade nebo Finngard Concrete.

Co dělat s Odkvetlými tulipány v květináči

Tulipány: po skončení kvetení je necháváme v zemi ještě asi 4 – 6 týdnů, než se tzv. zatáhnou. Pak je vyndáme, očistíme, přebereme dle velikosti a položíme vedle sebe v jedné vrstvě do stínu. To proto, aby vysokými teplotami nepopraskaly slupky.

Jak často Zalevat tulipány v květináči

Novinka! Audio článekZalévejte střídmě. Jednou až dvakrát za týden stačí.Zkontrolujte, jestli nezůstala voda v obalu květináče.Cibuloviny nemají rády příliš velké teplo.Nenechte je zcela vyschnout.Po odkvětu neodstraňujte suché listy, rostlinu častěji zalévejte a přihnojte ji.

Jak zbavit hlínu smutnic

Prostě odeberte u rostlin vrchní 1-2 cm zeminy (zde se totiž nacházejí nakladená vajíčka) a následně dosypejte novým. Parazitické hlístice (rod Steinernema feltiae): nejšetrnější a nejúčinnější možností, jak zlikvidovat přemnožené smutnice je povolat do zbraně jejich přirozené nepřátele – parazitické hlístice.